Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar mentalitást, ti is...

Magyar mentalitást, ti is észrevettétek már? Ha nem dolgozol, nem is vagy ember! S bűnösként tekintenek rád:D

Figyelt kérdés

Otthagytam a biztos, de szarul fizető melómat. De már ha fizetek volna akkor sem maradtam volna ott. Nagyon durván ráment az egészségemre a meló amibe szívemet lelkemet beletettem.


S most a család, rokonok, folytan basztatnak, hogy húzzak el dolgozni, meg ezt csináljam meg azt. Ne azt amit kigondoltam. Véletlenül se tanuljak tovább...Na nem mintha hallgatnék rájuk, mert igazából semmilyen információval nem szolgálok az életemmel kapcsolatban.

Állandóan szekálnak, hogy ingyenélő vagyok. Ami nem igaz, mert eleve x. évet dolgoztam és megérdemlem a segélyt. Ha olyanom van simán elmondom a véleményemet, akkor megkapom, h mit sértődök be:S Tudom, hogy ez egy tükör. Azért szívatnak, mert idejük sincs élni és nekem most van, s több időt tölthetek a párommal s minőségű életet alakíthatok ki. Új szokásokat amit majd később a munkavilágában is fent tudok tartani. Rajtam kompenzálják a kisebbségű érzésüket.

De nem csak család, máshol is. Ha mondom, hogy már nem dolgozok. Elkezdenek sajnálni. Erre azt mondom, ne sajnálj, nekem ez így jó. S majd úgy is lesz jobb is! Akkor megkérdően néznek, hogy hülye vagyok-e? mert Magyarországon csak szenvedni lehet.....:D s akkor csak annyit mondok: Szerinted:D utána már nem beszélgetnek velem. De lehúzós emberre nincs is szükségem, az én gondolkodásomat ne szennyezze be:D


2015. aug. 31. 06:27
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

"vagy az, ha türelmesen kivársz egy jobb melót, addig meg nyelsz és küzdesz. Nem kockáztatva semmit. "


Nekem ez nem úgy hangzik, hogy nem kockáztat semmit.

2015. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim válasza:
Fogj bele valami vállalkozásba.
2015. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg ilyenek a magyarok! Ha nem dolgozol, naplopó vagy meg lusta meg ingyenélő! Ezek az emberek el sem tudják képzelni, hogy el lehet értelmesen is tölteni az időt, anélkül, hogy robotolnál. Én is megkapom sokszor, pedig én ledolgoztam 20 évet és utána mondtam fel 15 milliós megtakarítással, most meg élvezem az életet, (a munkanélkülibe nem is regisztráltam, tehát még azt se vettem fel), igaz nem nagy lábon élek, de nyugodtan, stresszmentesen. Az fáj nekik, hogy akkor kelek fel amikor akarok és akkor fekszem le amikor kedvem van, és nem parancsolgat nekem senki. Persze én csak egy naplopó vagyok, jó, hát akkor az.
2015. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
59%
Igen, az írásodból IS és a stílusodból is látszik, hogy primitív vagy. Ez van. :)
2015. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
45%
Tipikus rasszista bunkó mentalitás a tipikus magyar mentalitást emlegetni, ráadásul egy olyan ember részéről, aki szerint helyénvaló az adófizetőktől kapott segélyen lógni.
2015. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
"éhen hallok" - ez a nap poénja. Némi önismeret nem ártana, kérdező.
2015. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
30%

"adófizetőktől kapott segélyen lógni"


Ez hatalmas csúsztatás, ő ugyanis dolgozott, ez JÁR mindenkinek aki dolgozott valamennyit, ha úgy vesszük egyfajta "végkielégítés", nem is adják csak pár hónapig, úgymond az általa befizetett adóból utalnak vissza neki, szóval nem a te adódból van, hanem a sajátjából (aki nem dolgozott le X évet, az ugye nem is kap), ne keverjük már a rendszeres szociális segéllyel!

2015. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, ezt a baromságot meg honnan veszed?

A rendes végkielégítést nem az állam adja!

2015. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted miből adja az állam a segélyt? Az adókbnól gazdálkodja ki. De majd te is meg fogod tanulni, ha m,áskor nem, akkor majd általános iskola hetedik osztályában.
2015. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

37!

3 hónapig. Max 3 hónap a munkanélküli segély. Utána FHT van, amit az adofizetok pénzéből adnak neki....

2015. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!