Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire embertelen...

Miért lett ennyire embertelen a fiatalok jelentős része?

Figyelt kérdés
Nap mint nap látom, hogy mindig kiközösítenek valakit ilyen-olyan indokkal, folyamatosan, piszkálják egymást, van aki meg is szégyenít másokat. Ennyire romlottak sokan? Nem zavarja őket, hogy mások lelkét egy életre tönkre tehetik? Hogy tudnak az ilyenek nyugodtan aludni? És felnőttként sincs bűntudatuk? Engem megölne a bűntudat, ha így viselkednék másokkal! (Ne értsétek félre, nyilván nem mindenki ilyen!)

2015. szept. 4. 15:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

Ennyire romlottak sokan?

A válasz:igen.Sajnos.


Nem zavarja őket,hogy mások lelkét egy életre tönkretehetik?

A válasz:Nem.Miért zavarná ez őket,ha embertelenek?Egyébként nem ismerik a következményeket,és ha ismernék,akkor sem érdekelné őket,hogy hogyan teszik tönkre a másikat.


Hogy tudnak az ilyenek nyugodtan aludni?

A válasz:Jól!És hogy miért?Mert állítom,attól,hogy bántottak valakit,magukat felsőbbrendűnek érzik(mint a rasszisták!).


És felnőttként sincs bántudatuk?

A válasz:Nincs.A múltkori osztálytalálkozón ugyanazon dolgok miatt a pofámba röhögtek az általános iskolás osztálytársaim.


Engem nem a bűntudat ölne meg,hanem az,ha nem kérnék bocsánatot.Alapvetően én segíteni szeretek,és jóindulatú vagyok.


De minket taposnak el...:D Mert nem vagyunk olyanok,mint ők.De ez miért baj?Fogalmam sincs.


19/L

2015. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Megmondom hogy: nem fogják fel komolyságát. Én általánosban alsós koromban voltam a csúfolás tárgya, de felsőben kibékültem velük. Érettebbek lettünk stb., de az a mai napig sért, hogy mikor szóvá tettem nekik, hogy engem bántottak, az volt a válasz, hogy: de az nem volt igazi csúfolás.

Gimiben ugyanez. Mikor összetalálkozunk a hév-en, teljesen meg vannak sértődve, hogy nem akarok beszélgetni velük. A mekiben átordítanak és integetnek nekem, és én vagyok a bunkó, hogy nem megyek oda, mikor évekig bántottak.

Szóval ezért.

2015. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Abban is van valami, hogy a szülőn múlik, de nem úgy, ahogy az 1. írta (szerintem). Anyukám a szülői értekezletek után mindig azt mondta, hogy a primitiív gyerek anyja maga is primitív volt.
2015. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert le van szarva mit csinálnak, mind szülők, mind tanárok által.


Engem és más csendes/szégyenlős/szorgalmas diákokat rendszeresen szivattak, bántalmaztak, aláztak meg általános iskolában, és csak akkor kaptak ezek a bunkók egy ejnye-bejnyét ha valaki már vérzett vagy eltört valamije.

Legjobb barátnőmmel még mi kaptunk olyan kommenteket magatartásra az osztályfőnöktől hogy visszahúzódóak vagyunk. Külön ránk szólt, meg az osztályra, hogy mi is nyíljunk meg és ők is barátkozzanak velünk. Nagyon hasznos volt passzameg. Semmi közös témánk nem volt velük, morális értékeink is nagyban különböztek és ekkor már rég mindennapos volt a csesztetésünk. Mégis minek barátkoznánk olyanokkal akik minden egyes szavunkba meg cselekedetünkbe belekötnek?

Primitív tetveknek mások kínzása a szórakozás.

Ha nincs eltántorítva ettől, vagy már nagyban immunis a szidásra, büntetésre, simán lelkiismeretfurdalás nélkül folytatja. (Ilyenkor gondolom hogy legalizálni kéne hogy a tanár megverhesse őket.)

Nincs tanítva, még csak bátorítva sem az empátia, megértőség, elfogadás, neadjisten segítőkészség. Mai világban a kedvesség nyalizásnak, az empátia naivságnak és a segítőkészség balfékségnek számít.


Bevallom engem is bőven megnyomorított a 6 éven át tartó kiközösítés (azután mehettem el végre 6 osztályos gimnáziumba) és most 18 évesen is félek a nagy korombeli baráti társaságoktól és attól hogy egy osztály előtt megszólaljak.

Mikor más egyedül ülő, csendesebb emberrel beszélgettem, idővel mindig kiderült hogy őt is így bántották. Ezek mind értelmes, értékes emberek voltak.

2015. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem új dolog ez, régen is így ment. Igen, a gyerekek kegyetlenek.
2015. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%
Az hogy valaki áldozata a szekálásnak, abban ő is benne van. Ugyanis ehhez két ember kell. Kell hozzá az is akit lehet piszkálni. Egy megoldás van, hogy ne legyél áldozata ennek: magabiztosság és humor! Humorból sok. Hogy vissza tudj szólni (lehetőleg minél frappánsabbat), hogy ne sértődj meg, ne vedd véresen komolyan amit mondanak, hogy tudj magadon nevetni. És nagyon fontos, hogy ne húzd ki magad mindenből, a csapatból, és NE nézd le a többieket. Kicsinek sokat piszkáltak, de mindent verésen komolyan vettem, megsertődtem. Gimiben és később azonban már nem! És most már fórumokon én piszkálok másokat. Miert? Mert szórakoztató. Jokat lehet nevetni, főleg ha a másik dühös lesz. Ezt vegyétek figyelembe. Jól alszom-e? Igen. Ti hatalmas feneket keritetek annak amit irtam, én 5 perc múlva már nem is emlékszem rá. Nem kell azon tipródni mit mondanak mások, hanem vissza kell szólni. Vagy sértésre rátenni még egy lapáttal.pl. te majom! Mire a válasz: uh uh, csita vagyok! Kérek banánt. Mindenki nevet, és a dolog le van tudva. És senki nem gyötrődik otthon, hogy hű azt mondta majom vagyok, annyira szőrös, vagy hülye lennék. Ezt tudom tanácsolni. Ismerem mindkét oldalt, másokat piszkálni jobb.
2015. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Igy van. 14es kivonta magát a közösségből, magát többre tartotta náluk, aztán csodálkozott. Van egy rossz hírem: a munkahelyeken is csapatban dolgoznak az emberek. Aki pedig érezteti hogy ő jobb, több a többieknél, főleg úgy hogy erre semmi oka nincs, azt ott sem fogják szeretni.
2015. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Akinek segítség kell, mert piszkálják irjon bátran, mint írtam ismerem mindkét oldalt.
2015. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Azért a munkahelyi embereket ne hasonlítsuk már egy 6 éves gyerekhez. Én 22 éves koromra nyitott, némileg extrovertált ember lettem, aki jól dolgozik csapatban, és egy sereg barátja van. De hagyjunk már egy 6 évest azzal, hogy mi lesz a munkahelyén majd.


Amúgy meg oké, hogy hagyja magát, de akkor sem kell csinálni. Én soha életemben nem csúfoltam senkit, pedig én is ismertem olyat, aki hagyta volna magát. Aztán mégsem volt számomra csábító.

2015. nov. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

taposol - tisztelenk


En mar ott vagyok, hogy minden ember egy sz*rhazi. KIhasznalsz vagy kihasznalank.


Velem is voltak iszonyat köcsögök. Annyira, hogy bögve mentem iskolaba meg ugy is az anyukam kisert el.

De en megtanultam kiallni magamert, mas ugy se teszi meg.

En elvezni akarom az eletemet, es nem hagyom, hogy par bena ezt tönkre tegye.

16 evesen sirva mentem iskolaba most azon vagyok, hogy egy ilyen megegyszer ne legyen.

Nem kell hagyni, hogy a vesztesek lerancsnak a szanalmas szintüktre!



De mar a kerdesedre is valszolok.

Nagyreszben a media. A szülök hozza nem ertö nevelese.

Meg ha valakinek nincsenek menö ruhai, szerintem ez mar manapsag nagyon hatranytatja az fiatalokat. ( Bar erdekes en mindig igenysen neztem, adtam magamra, meg is durva dolgok törtenketek)

Vagy talan azert is, mert itelkezünk miközben nem is ismerjük a masikat.

2015. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!