Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire embertelen...

Miért lett ennyire embertelen a fiatalok jelentős része?

Figyelt kérdés
Nap mint nap látom, hogy mindig kiközösítenek valakit ilyen-olyan indokkal, folyamatosan, piszkálják egymást, van aki meg is szégyenít másokat. Ennyire romlottak sokan? Nem zavarja őket, hogy mások lelkét egy életre tönkre tehetik? Hogy tudnak az ilyenek nyugodtan aludni? És felnőttként sincs bűntudatuk? Engem megölne a bűntudat, ha így viselkednék másokkal! (Ne értsétek félre, nyilván nem mindenki ilyen!)

2015. szept. 4. 15:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ezt nekem, 19-esnek írtad: én se azt mondtam, hogy az illető óvakodjon, nehogy megvédje magát, csak azt mondom, hogy mindig a bántó a hülye, és hogy miért van az, hogy én nem bántom azt se, akit lehetne? Nem mondtam, hogy kerülje el messziről az önvédelmi tanfolyamokat, de ne mondjuk már egy 6 évesnek, mi lesz a munkahelyén, mert utálják a gyerekek, ha ilyen késői izékkel traktálják őket.
2015. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Utoso senkinek nem szantam, se celoztam az üzenetemel:)

A kerdezönbek irtam.


Amugy en sem bantok senkit, ezt a gyerkek többségere ertetem.

Ha valakit bantanak akkor ez valahol valakinek megnyugtato, hogy nem öt piszkaljak es inkabb beszál a buliba.

2015. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ez igen, ez így van, ezt én is elismerem.
2015. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Igy van. 14es kivonta magát a közösségből, magát többre tartotta náluk, aztán csodálkozott. Van egy rossz hírem: a munkahelyeken is csapatban dolgoznak az emberek. Aki pedig érezteti hogy ő jobb, több a többieknél, főleg úgy hogy erre semmi oka nincs, azt ott sem fogják szeretni."


Igazad van, de szigorúan nevelt, érzékenylelkű 6-12 évesként szerintem nem sokan akartak volna azokkal barátkozni akik már eleve úgy álltak hozzá hogy nyomi stréber csak mert nem állt bukásra a tantárgyak feléből. Ezek a gyerekek beszóltak a tanárnak, dobálóztak órán, szórakozásból vertek kisebbeket, menőzésből nem csináltak házi feladatot, és 10-11 évesen már cigiztek és lógtak is az iskolából.

Egy kamaszkorba érő, vagy még azelőtt lévő gyereknek (akit az ilyenért a szülei már rég intézetbe raktak volna) nem az erre az első reakciója hogy tettesse a barátságot.

Emlékszem hányszor akartam barátkozni, voltam kedves velük, próbáltam beszélgetni semleges dolgokról, mindannyiszor azt kaptam vissza hogy "takarodj te nyomorék", ha mégis elfogadták a segítséget másnapra ugyanúgy én voltam a g*** meg a nevetség tárgya, hiába adtam oda hogy lemásolják a leckét.

Mikor fociról, popsztárokról beszéltek ahhoz pedig nem tudtam hozzászólni és nem is érdekelt, viszont az egy-két barátommal akivel volt közös témánk meg vígan elvoltunk. Igaz, mi lettünk az "állatb*** stréber nyomoroncok", de ha az volt a normális amit ők csináltak, akkor inkább voltam/lennék az amiért bénának számítottam.

2015. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A többsége nem kimondottan ilyen, csak könnyen befolyásolható, és ha az "osztály urai" azt mondják, ugorjon a kútba, beleugrik. Nagyon sokszor csak 1-2 gyerek uszítja a kiközösítettek ellen az egész osztályt. A felbujtónak tényleg nincs bűntudata, mert abban leli kedvét, hogy kínozzon másokat, és azt tapossa el, akit akar. Igaz, hogy a többiek is hibásak, de valószínűleg maguktól nem bántanák azokat, akiket kiszemeltek a felbujtók.


A "miért hagyja magát" hozzáállást el kéne felejteni, mert sok esetben akármit is csinál, nem tudja megvédeni magát. Azért is fajulhatnak el ennyire a dolgok, mert a tanárok nem szabhatnak ki komolyabb büntetést, és testi fenyítést, ha meg akarják tartani az állásukat, és sokan le is sz**rják. Pedig sokan tényleg csak abból értenek, ha kapnak 1-2 pofont, majd az igazgatótól intőt, az ejnye-bejnye nem használ nekik.

2017. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!