Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért életcéljuk a...

A nőknek miért életcéljuk a család?

Figyelt kérdés

Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm. De miért van ez így? Csak én látok át a szitán, könyörgöm? Huszonéves vagyok már, és azt látom hogy az idióta kortársaim férjhez mennek, puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén. Ez életcél a mai világban? Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában?


Bárki 30-as körüli nőt megkérdezek akinek a fia már 6-8 éves lassan (szóval már túl van a nehezén abszolút), azt mondja mindig hogy neki megfelel ez. Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni? Vagy ma már ez az autista forma a felvett?


Kedves nők áruljátok már el, hogy miért nem tudtok felülkerekedni a fészekrakó ösztöneiteken?



2016. febr. 15. 18:45
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Na azért Magyarország nem a lehetőségek országa de még ha az is lenne, nem mindenki elég okos ahhoz, hogy "bármit elérhessen" vagy csak egyszerűen nem akarja. A legtöbben úgy fogják fel, hogy ez az élet létezik, ez kényelmes, hülye lennék mást tenni. Ez 90%-ban nevelés kérdése.(itt nem csak szülői nevelésre gondolok)


Amúgy én sem tudom átérezni, hogy ez hogyan lehet jó. Pár hete voltam a nővéremnél mert elromlott a mosógépem és kimostam nála. Ő beteg volt és annak ellenére, hogy én egész jó társaság tudok lenni ő csak dolgozott a laptopján. Teljesen átment agyhalott módba és nyomatta az e-maileket meg írogatta a tököm tudja miket. Itt most nem azt mondom, hogy munkanélkülinek kell lenni de még csak azt sem, hogy betegen ne lehetne dolgozni de ő ki nem állhatja a munkáját, csak azért dolgozik ott mert egész jól fizet. Ezzel még mindig nincs semmi gond, valamiből meg kell élni de amit elképesztően torznak tartok az az, hogy neki semmi célja nincs otthagyni, ő így boldog. Én hasonló helyzetben kezem-lábam törném, hogy kiszabaduljak mert a folyamatos, ingerszegény robottól pár hónap alatt öngyilkos lennék.


Ezen se te, se én, se senki sem tud változtatni és talán jobb is így. Ha mindenki az álmait követné akkor a csatornában felgyülemlene a sz@ar meg az utcán a szemét és nem lenne a boltban eladó amitől mind jól éhen halnánk. Meg amúgy is, kit érdekel az, hogy más hogyan boldog? Elég nekem a saját életemmel foglalkozni.

2016. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
én egyáltalán nem értem, hogy ha már így filozofálgatnak egyesek, mint a kérdező, akkor úgy amúgy bárminek mi értelme van? Tök mindegy mindenki úgyis ugyanúgy fel fog fordulni és ugyanúgy hagyja el ezt a világot, ahogy idejött. Ezen nem segít se egy eseménydús cégvezetés se semmi. Én pl. szeretem a munkámat, sikeres is vagyok benne, de leginkább csak azért van, mert muszáj, ugyanis ebből élek. A halálos ágyamon biztos nem az fog nyugatni és vigasztalni, hogy kitörtettem azt a pozíciót is és 20%-al növeltem a profitot(a legtöbb dolgozó ráadásul másét) azzal a hajmeresztő ötlettel stb.
2016. febr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
52%

Esküszöm, ezt én se értem... lehet, hogy arról van szó, hogy nagyon pocsék munkájuk lett, és csak akkor érzik magukat nélkülözhetetlennek, ha a gyerekükkel vannak (ezek a nők szokták még a férjüket is elmarni a gyerek mellől, mert a végén még kiderül, hogy ugyanúgy képes ellátni a gyereket, mint ő, és akkor anyuka éppolyan helyettesíthetőnek érzi magát az ő nagy életfeladatában, mint a melóhelyén, ahol ő a századik irodista).

Szerintem meg pont a gyereknevelés hálátlan feladat egy nőnek. Egy férfi már azért is besöpörheti a dicsérő szavakat, ha pelenkázza a saját gyerekét. Egy nőt meg már azért is halálra cikiztek itt a GYIK-en, mert nem rajong a gondolatért, hogy felvágják a hasát, és altatásban szeretné a császármetszést... Egy jól megválasztott munkahely sokkal nagyobb önmegvalósítás még szerintem is, pedig szeretem a gyerekeket és nincs kizárva, hogy lesz egy.

2016. febr. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
De most őszintén mit valósítasz meg magadból egy munkahelyen? A munkahelyek 99%-ában semmit nem valósítasz meg magadból, csak bemégy, termeled valaki másnak a profitot, vagy még azt se, csak egy utolsó kis fogaskerék vagy a rendszerben, és gyakorlatilag nincs olyan munkavállaló, aki nem pótolható egy jobbal.
2016. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

én úgy fogom fel, hogy igenis lehet élvezni a munkát. Ha valaki szereti a nagy gépeket meg a vezetést menjen el kamionsofőrnek, ha valaki szeret írni az menjen el valami újságcéghez vagy írjon könyveket, aki szeret gyúrni az legyen magánedző vagy konditerem tulaj, aki szeret embereken segíteni az legyen pszihológus vagy orvos stb...


Sok könyvet olvastam erről, és mindenki egyben egyet ért, hogy a munka boldoggá tud tenni, csak szeretni kell amit csinálsz. És ha már itt megbuksz, és ezért keresel mást ami boldoggá tesz, egy család vagy stb... akkor már is libikóka lesz az élet. És ezért hangoztattam eddig is, hogy itt kellene kezdeni, nem belenyugodni h szar munkám van és legyen mellette egy normális munka utáni élet.

Ha boldogan térsz haza a munkából a családodhoz akit szeretsz, nem lenne sokkal jobb az élet? Vagy ha nem is család de akármi. Persze az se jó ha szereted a munkád de hazamész és csak unatkozol egész nap vagy éppen otthon van olyan dolog amit utálsz... Ezt mind idő kialakítani, és huszonéves fejjel ezt nem lehet. 18-9 éves korodtól lépsz be a nagykorba, akkor zúdul minden a nyakadba, és egyből belemenekülni dolgokba minthogy inkább terveznél és hajtanál? eeee


Fun fact: Angliában beszéltem egy csajjal, lehetett 23-4 éves, egy kis szobatakarító volt, szóval abszolút 1 porszem mégcsak nem is utálhatta a munkáját mert nem is volt igazi munka, és ószer nélkül dugott mindig a faszijával, mondtam is neki hogy te idióta vagy az meg neem neem majd mi tudjuk. Ránéztem most a facebookjára és 5 hónapos terhes. 23 évesen úgy, hogy 6 másik emberrel és a barátjával lakik 1 lakásban, és egy szállodában szobatakarító melója van. Ilyen felelőtlen idiótákat, mert a gyerek fog felnőni a csóróságban, de persze most boldog az anya mert lesz kölyke, csak épp hogy utána mi lesz arra nem gondol...

2016. febr. 18. 05:13
 26/42 anonim ***** válasza:

24-es, olyan meló felé kell törekedni, amit szeretsz... persze könnyebb szülni egy gyereket...


az angolokról én is sok rosszat hallottam ebből a szempontból, sok a terhes tini, és a segélyből tudtommal jól el is vannak...

2016. febr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
jah ez magyar volt csak angliában dolgozott :D De végülis nem oszt nem szoroz mert az angolok (akik képesek londonban élni) hasonlóan csinálják, egy ANGOL csávónak már 16 évesen volt gyereke, és így 30 évesen is együtt dolgoztunk a szállodában szennyest összeszedegetni (hadd ne mondjam hogy itt untam meg az életem, és jöttem rá hogy mit is akarok pontosan és most már azért hajtok)
2016. febr. 18. 09:33
 28/42 anonim ***** válasza:
52%

"Sok könyvet olvastam erről, és mindenki egyben egyet ért, hogy a munka boldoggá tud tenni, csak szeretni kell amit csinálsz. És ha már itt megbuksz, "


De tudod ezzel van a baj, hogy nekem marhára nincs gyerekem és nem is hiányzik így 30-as nőként sem, viszont azért már rohadt szánalmas, hogy ilyen erőszakosan akarja mindenki lenyomni a nők torkán, hogy igen is csak a munka legyen az elsődleges ami boldoggá tehet, ha nem akkor bukott vagy, másodrendű vagy szánalmas vagy, nincs választásod, a munka legyen az első és a legfontosabb, szánalmas, és defektes dolog ha neked a család vagy gyerek ennél többet jelent és ad.


Mégis milyen alapon vitatod te el a választási lehetőséget felnőtt emberektől? Milyen alapon jelented ki, hogy igenis a munka az első, és aki nem abban tervez önmegvalósítani és kiteljesedni, az már csak a bukott szar lehet? Milyen alapon döntöd el, hogy amit te gondolsz értékesebb, mint, amit ők?



Vagy ez a szokásos dolog? Igyekszel a tőled különböző nőket rossz színben feltüntetni, hogy te jobbnak tűnj, mert innen meríted az önbizalmadat? Hát akkor ez még rosszabb, mint aki a gyerekében találta meg az alfát és az omegát nem? Ugyan, ne is magyarázkodj, felesleges, aki annyira jóban van magával, az életével stb. az nem szorul arra, hogy mások döntését, életét, életfilozófiáját ócsárló kérdéseket írjon ki, amik pár oldal után oda jutnak, hogy van direktbe vagy virágnyelven leírja a kérdező, hogy "bezzeg én".

2016. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Az ikeás hokedlis szett, meg a "rablás" hokedli szett árkülönbözetéből már megjárod a Pest-Szeged útvonalat, és mást is vehetsz és amint mondtam, ezek csak az újak, szegeden is vannak ilyenek a jófogáson.


De tényleg ízlés kérdése, csak utána mikor ezt mindet összevásárolta az ember, akkor ne írjon már ki kérdést ide, hogy hogyan tegyem modernné a lakást/szobát/konyhát, 5-10 ezer forintból vagy milyen színű festékkel mert ilyen alapokkal lehetetlen lesz.

2016. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

talán azért a munkánál kell kezdeni a boldogságot, mert nincs élet munka nélkül? Már ha nem rabolsz... Ez a dolog egy MUSZÁJ a többi mind opcionális... Vágesz? Itt kezdődik minden, és innen is folytatódik minden. Kedv,pénz,életstílus stb... ez mind a munkából ered. Ha már itt megbuksz, akkor kár is folytatni, mert semmi értelme.


Persze lehetsz boldog takarítóként is, de nem hiszem el hogy egy mai embernek (nem csak nőnek) nincs igénye a jó cuccokra, vagy magára cuccokra.

2016. febr. 18. 14:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!