Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért életcéljuk a...

A nőknek miért életcéljuk a család?

Figyelt kérdés

Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm. De miért van ez így? Csak én látok át a szitán, könyörgöm? Huszonéves vagyok már, és azt látom hogy az idióta kortársaim férjhez mennek, puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén. Ez életcél a mai világban? Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában?


Bárki 30-as körüli nőt megkérdezek akinek a fia már 6-8 éves lassan (szóval már túl van a nehezén abszolút), azt mondja mindig hogy neki megfelel ez. Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni? Vagy ma már ez az autista forma a felvett?


Kedves nők áruljátok már el, hogy miért nem tudtok felülkerekedni a fészekrakó ösztöneiteken?



2016. febr. 15. 18:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

De mi a szent fäszomat nem értesz meg azon, hogy a munka az életednek egy kisebbik szeletét teszi ki, és nem is kell, hogy másképp legyen, az ember elmegy, ledolgozza a nyolc óráját, megkapja a fizetését, és neki a munkából más nem is hiányzi, mert az élete más területei totálisan kielégítik őt, boldog, elégedett, és nagyon jó neki.


Minden a munkából ered meg ilyenek? Nézd én elhiszem, hogy te úgy érzed elszartad az életed és harmincasként próbálsz kapálózni, de nem hiszem, hogy rá kéne húzni a hülyeségedet mindenkire.


Neked a fejedben rendet kéne tenni, mert most hiába tepersz, nem fogod elérni a boldogságot, mert nem a pénzben meg a cuccokban van, de ebben az egészben az a legdurvább, hogy a felnőtt emberek ezt belátják, te meg állítólag már az vagy...


Senki nem azt mondja, hogy nincstelen papucsfonó hippiként kell járni a világot, mert annyira nem kell a pénz a boldogsághoz, de az önmagában kevés. Nem véletlen van az ezer éves mondás, hogy a pénz nem boldogít. Vágesz? Azért, mert te azt hiszed, hogy az életed majd megjavul, meg boldog leszel, ha végre elég sokat keresel és lesznek "cuccaid" még nem így van. Sőt! Aki így él, az soha a büdös életben nem lesz boldog, mert mindig van feljebb és van több és van újabb. Ami szemléletet te nyomsz az a beteg, szánnivaló emberek nézőpontja.

2016. febr. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
76%

Mert a nő "hordja" a petefészket, ahol gyerek lehet.

És sulykolják beléjük, hogy mi illik a nőhöz és mi a férfihez.

Üss fel egy tesco-s újságot karácsonykor. A babakocsit, főzöcskét a lány kapja, a kocsit, robotot meg a fiú.



Emellé meg jön az, hogy a nőnek van valami fészekrakó ösztöne...

2016. febr. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 gignere válasza:
66%

A nőknek miért életcéljuk a család?"


- Idiótán feltett kérdésedet kijavítanám, mert általánosító és azt sugalja, hogy a "Nők" többsége a fajfenntartási ösztönein túl semmit nem szeretne letenni az asztalra életében, csak otthon házimunkát végezni, gyereket nevelni és eltartatni magát.

Arról is árulkodik, hogy ilyennek látod a "Nők"-ket és Te magad a Nők-ön kívül helyezed magad.


"Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm. De miért van ez így? "

- Ezek szerint te ezt a példát láttad gyerekként felnőve ill. a környezetedben. Különben miért tennél fel ilyen kérdést?


" Csak én látok át a szitán, könyörgöm? "

- Nem. Te csak hiszed, hogy szitán keresztül látod a világot. Valójában te egy torzított lencsén keresztül látod a világot a saját magad szemszögéből, mint az aranyhal az ő gömb alakú kis, szűkre szabott akvárium világában. - " Huszonéves vagyok már, és azt látom " -

Ahogy tellik az idő ez a világ egyre jobban kitágul majd számodra, kevésbé lesz torzított a kép jó esetben.


" idióta kortársaim férjhez mennek, puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén. Ez életcél a mai világban? Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában? "

- Tehát a jó "meló" és a család 30 éves korig kizárja egymást szerinted, ill. ezt látod - "Bárki 30-as körüli nőt megkérdezek akinek a fia már 6-8 éves lassan, azt mondja mindig hogy neki megfelel ez ".

Nem, nem életcél, hanem egy lehetőség(talán az egyetlen valódi) valami értékeset alkotni, ami hátra marad utánunk. MERT AZ EMBER A LEGNAGYOBB ÉRTÉK.


A cégedre, a karrieredre senki nem fog emlékezni - hacsak nem Steve Jobs vagy, - a tested elsorvad, a bőrőd elveszti a feszességét, a tested löttyedt lesz és már nem fogsz senkiben vonzalmat ébreszteni.

Előfordulhat, hogy a párod rád ún és akkor nem lesz kivel utazgatni, étterembe járni. Sebaj, majd a céged és a munkád kitölti az életedet.

Esetleg majd úgy gondolod, hogy mostmár megvan az egzisztencia, megvolt a karrier, ideje családot alapítani.

Igen ám :) de itt jön a csattanó. 30-40 évesen már nem lesz meg ugyanaz a hormonális háttered mint huszonévesen, nehezed jön össze a gyerek, ha egyáltalán összejön és van kitől.


"Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni? Vagy ma már ez az autista forma a felvett? "

- Vajon aki téged szűlt és felnevelt, cégvezető vagy autista forma? Ez nem személyeskedés, nem ítélem meg azt akit nem ismerek. Ha cégvezető és mutatta neked a jó példát, akkor nemtudom, "hogyan kerekedett felül a fészekrakó ösztönein", hisz létezel.


"Vágesz"?

2016. febr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

wow most meg én vagyok aki mindent rosszul lát és én vagyok a hülye :D Hát akkor milyen elfogadásról beszélnek itt egyesek? ^^ Habár látom van 1-2 pártfogó aki még ha nem is ad teljesen igazat de belátja hogy valamennyire lehet, hogy igazam van.


A nők azért ilyenek mert ezt sulykolják beléjük? Hát a mai férfiak is azért olyanok (legtöbb), mert ezt látja a tévében, valóvilág, éjjel nappal budapest, jersey shore, másnaposok, project x stb... De van az értelmesebb réteg akit ez nem tud befolyásolni.


Ez inkább fejben (és ösztönökben) dől el, szerintem.


Valaki nem ért egyet azzal a nézetemmel, hogy a munkának kell a legfontosabbnak lennie, hogy először azt alakítsd ki. Kérdem én, akkor hogy akarsz te a mai világban életet élni? Csak mert ha nem dolgozol (és ez nem a komcsi eszme), akkor nem lesz semmid, és majd élsz a segélyekből? Nem a pénz és nem a cuccok a fontosak, hanem az, hogy jól érezd magad MindeN téren. És a pénz és a cuccok ehhez sokszor hozzásegítenek, de nem mindig, csak hogy gondolom neked se nokia 3310-esed van, és nem hiszem hogy még windows 98 fut a gépeden, és nem hiszem hogy képcsöves a tévéd vagy Trabantod van. Na...

2016. febr. 19. 07:08
 35/42 anonim ***** válasza:
68%

"viszont azért már rohadt szánalmas, hogy ilyen erőszakosan akarja mindenki lenyomni a nők torkán, hogy igen is csak a munka legyen az elsődleges ami boldoggá tehet, ha nem akkor bukott vagy, másodrendű vagy szánalmas vagy, nincs választásod, a munka legyen az első és a legfontosabb, szánalmas, és defektes dolog ha neked a család vagy gyerek ennél többet jelent és ad."


Hát én ennek pont az ellenkezőjét látom, azt erőltetik, hogy ha nő vagy, semmi más ne legyen fontos neked, mint a kis pocaklakó babóka...

2016. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

35 csinálj akkor egy közvélemény kutatást, hogy mi a vélemény arról, ha egy nő háztartásbeli és csak a gyerekeire koncentrál. Egyből jön a tömeg, aki épp csak arcon nem okádja és meg nem tapossa, a lusta semmire se jó, ostoba, tanulatlan, igénytelen nyomorékot. Mert, aki otthon marad, az csak egy ilyen leírt, barom lehet.


Régen még legalább lehetett választani. Ma meg már szégyenkezni kell. Látod, ez a kérdező még azokat is megveti, akik nem elég törtető munkát végeznek és még gyereket is akarnak/van nekik, nem hogy azt, aki esetleg otthon is maradna, mert neki (meg rajta kívül a férjének és a családjának) tényleg attól lenne teljes az élete. Neeeem ilyen nem is létezhet a mai felfogás szerint.


Az, hogy egy picike része az embereknek próbálja ezt elfogadottá tenni, vagy inkább csak megemlíteni azt, hogy amúgy ez is normális ám, mire válaszul azonnal vehemensen nyílt levelekben, bojkottokkal stb. támadják őket szerintem egyáltalán nem annak a jele, hogy mindenki a gyereket akarja lenyomni a torkodon.

2016. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kommentedből látszik, hogy nagyon gyerek vagy, kár veled vitatkozni. Még annyit sem fogsz fel, hogy dolgokat lehet egyszerre is csinálni, nem csak vagy-vagy létezik. Bár a nyomi kis "Angliában mosogatós-takarítós" élettapasztalatoddal meg társaságoddal nem is csoda, hogy ennyit tudsz a világról meg a felnőtt emberek életéről.
2016. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

hogy én tudok keveset a világról? Na de kérem... pont hogy már annyi mindent kipróbáltam, tanulmányoztam, olvastam róla, hogy ki tudok alakítani magamnak 1 olyan életstílust amire más évek alatt se tudna rájönni, mert nem képes rá.


Tudod milyen egy igazi mai fiatal? mai+fiatal... a mának él, és majd ráér alakítani a jövőt. 25 évesek voltak a lakótársaim, és 5 éve vannak kint, egy házban élnek 6 másik emberrel, szállodában melóznak (egy pár), és ketten nem képesek arra, hogy egy normális lakásban éljenek, és így csak egy spájz méretű lyukban vannak 5 éve.


És nehogy azt hidd, hogy ez jó nekik, utálják, de mivel már megunták az egészet, ezért alkoholhoz és droghoz nyúltak és így belekerültek egy olyan körbe, amiből nem lehet kijönni. Dolgoznak, hogy legyen pénz. Pénzt költenek, hogy azt a lyukat tudják fizetni. De mivel rossz a kedvül így kell vmi ami boldoggá teszi őket ezért a félrerakott pénzt elköltik alkoholra és drogokra. És kezdődik előröl. És nem egy ilyen van, és nagyon sok mindenkitől hallottam hogy vannak ilyen ismerősei.


Én 21 éves voltam, és már több eszem volt akkoriban még 0 élettapasztalattal, mint nekik akik idősebbek és 5 éve kint vannak. 1 hónap alatt lett olyan munkám, amit nekik 5 év alatt se sikerült összehozni de csinálnák szívesen. És most is olyat dolgozok, amit nem is gondolnád, mert abszolút nem a "gyereklelkűek" dolgoznak ilyet. És boldog vagyok.


Lehet, hogy "gyerek" vagyok belül, de pont ez miatt tudok felülemelkedni az átlagon. Aki legyerekezik engem az gondolom az ellenkezője, tipikus komor, az élet szar felfogású, szürke ember, aki nem sokat ér el az életben, mert a szabályok szerint él. És én ezeket nem kedvelem, és a kérdésem is erre vonatkozik, hogy miért nem emelkednek ki egyesek ebből? Lehetne ugyan így csinálni az egészet, de ha változtatnának a sorrenden LEHET hogy sokkal jobb életük lehetne.


Szóval elnézést, ha valakit megbántottam ezekkel a kijelentésekkel, de azért nézzenek egyesek magukba, hogy ők legalább úgy megbántanak másokat azzal, hogy ŐK nem fogadják el a másik nézeteit, érzéseit stb... Ti sem vagytok jobbak akkor :)

2016. febr. 19. 19:32
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a kérdésed alapján pont te vagy a megkeseredett szar felfogású szürke ember, aki semmit nem ér az életben, mert ha érne, akkor nem azzal lenne elfoglalva, hogy másokat dobáljon sárral, hogy ő tisztábbnak tűnjön. Mert az egész kérdésed és az összes kommented arról szól, hogy magad próbálod fényezni egy rakás hülyeséggel.


Üljél már le és gondolkodj már rajta, hogy milyen életed van neked, hogy erre van szükséged, hogy az interneten egy rakás vadidegennek, akiket ráadásul nyomoréknak tartasz bizonygasd, hogy te milyen menő vagy?

2016. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!

Én az alapkérdésedre válaszolnék, hogy a nőnek miért életcéljuk a gyerekszülés.


A "nem akarok gyereket" génekkel rendelkező felnőttek kevés/nulla utódot nemzenek, az "akarok gyereket" génekkel rendelkezők pedig sokat. Könnyű belátni hogy a Földet az utóbbi népesített be, előbbi pedig egy genetikai zsákutca. Szóval a többség mindig olyan lesz - legkésőbb n generáció után - akinek legfontosabb célja a gyereknemzés.

(Hasonló paraszti logikával belátható hogy miért nem éri be egy nővel a hímek többsége.)

2016. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!