Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért életcéljuk a...

A nőknek miért életcéljuk a család?

Figyelt kérdés

Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm. De miért van ez így? Csak én látok át a szitán, könyörgöm? Huszonéves vagyok már, és azt látom hogy az idióta kortársaim férjhez mennek, puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén. Ez életcél a mai világban? Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában?


Bárki 30-as körüli nőt megkérdezek akinek a fia már 6-8 éves lassan (szóval már túl van a nehezén abszolút), azt mondja mindig hogy neki megfelel ez. Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni? Vagy ma már ez az autista forma a felvett?


Kedves nők áruljátok már el, hogy miért nem tudtok felülkerekedni a fészekrakó ösztöneiteken?



2016. febr. 15. 18:45
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

"És én tényleg sok nőt megkérdeztem, és egyszerűen minimalisták, és ez nem fér a fejembe, hogy hogy lehet valaki a mai világban minimalista, amikor bármit elérhet amit csak akar... és beéri ennyivel."


Ezzel azért vitatkoznék. Pontosan az ellenkezőjét tapasztalom mindig mindenkinek több kell, soha semmi nem elég. Sőt a kapitalista gazdaság alapja hogy a túlnyomó többség folyamatosan elégedetlen legyen.


"...a mai világban minimalista, amikor bármit elérhet amit csak akar..."


Nagyon nem értek egyet. Örökölt bizonyos tulajdonságokat amik már rögtön erősen behatárolják lehetőségeit. A szülők és iskola hatására jó irányba még változhat mire kialakul személyisége. Ez inkább tehetős/értelmes szülők esetén elképzelhető. Egyébként fáradtan a munka után nincs erő nevelni, nincs pénz jó iskolára vagy különórákra ill egyéb foglalkozásokra.

Szóval ezt a kapitalista maszlagot hogy bármit elérhetsz amit csak akarsz te elhitted?

2016. ápr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
57%
Na velem elegedett lehetsz. Ki nem allhatom a gyerekeket (nincs is) es elvezem az eletemet. eltart a ferjem azt csinalok amit akarok. nem vagyok plazacica (mar macskanak is tul oreg) viszont uzhetem a hobbijaimat szeretjuk egymast a ferjemmel es pontosan ugy elek ahogy elterveztem sok evvel ezelott. igaz karriert nem csinaltam viszont vegzek olyan tevekenyseget ami nekem oromet ad es hasznos is olyannyira hogy sokan tolem kernek tanacsot es en szivesen segitek barkinek. es semmi koze a feszekrakashoz, szerencsere.
2016. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!