Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért életcéljuk a...

A nőknek miért életcéljuk a család?

Figyelt kérdés

Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm. De miért van ez így? Csak én látok át a szitán, könyörgöm? Huszonéves vagyok már, és azt látom hogy az idióta kortársaim férjhez mennek, puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén. Ez életcél a mai világban? Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában?


Bárki 30-as körüli nőt megkérdezek akinek a fia már 6-8 éves lassan (szóval már túl van a nehezén abszolút), azt mondja mindig hogy neki megfelel ez. Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni? Vagy ma már ez az autista forma a felvett?


Kedves nők áruljátok már el, hogy miért nem tudtok felülkerekedni a fészekrakó ösztöneiteken?



2016. febr. 15. 18:45
1 2 3 4 5
 11/42 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

Egy nő azt csinál, amit akar. Ha gyereket akar, azt szül. Ha dolgozni akar, dolgozik. Ha mindkettőt, akkor mindkettőt. Az autizmus pedig nem a poénod csattanója, hanem egy tényleges betegség.

Vedd ki a ronda fejed a s-ggedből te nőgyűlölő here.

2016. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Egy egy hatalmas egyéntől függő,abszolút relatív kérdés.

Ha az egyik 30 évesen anyuka,a másik meg napi 8 órákat dolgozó gyári munkás,esetleg a hadi tengerészetbe beállt matróz,vagy épp segély pénzből megélő alkoholista,az még nem azt jelenti,hogy attól,hogy neki mindene megvan már a gyerek a cél.Ezért is soroltam fel ezt a "sok" példát,mivel mindenki mással elégszik meg,és mindenkinek másból van meg mindene,akkor érthetően mindenki ebből a más dologból akar más célokat kitűzni. Van aki 40 évesen is utazgat például(igen,és nő)..

Na?

2016. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
49%
Hát mi legyen az élet cél hogy a pasik akik csak arra használnak mondjuk téged :) jól szét b&&szák a méhedet??vagy vegyek 1 szaros szőrpamacs kutyát akit azért zárok a lakásomba magammal be hogy a lelkinyomoromat ápoljam és szerencsétlen kutya aki kiszületett a természetbe az meg szenved a lakásba ,vagy a pénzt gyűjtsem meg a nemi betegséget? ;) idióta minden normális lelkű nőben ez kialakul de gondolom te a jó nagy bránereket komázod :D
2016. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
75%
az élet akkor kezdődik amikor a gyerekek elköltöztek és a kutya is megdöglött
2016. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm."

1. A szaporodás alapvető ösztönünk, mint bármelyik élőlénynek.

2. Az élet nem ott teljesedik be hogy megszül, hanem fel is kell nevelni, át kell adni a tudást/tapasztalatot.


"puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén"

Mi mást kellene csinálniuk? A legtöbb dolgot kipróbálhatod fiatalon vagy gyerek mellett.


"Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában?"

Mik azok a lehetőségek? Egyszerűen az emberek többsége nem életük végéig tartó törtetésre és fejlődésre vágyik, és nincsenek lehetőségei. Az emberiség 90%-a sosem a gondolkozók szűk körét erősítette, csak dolgozott és kevés dolgot kellet tudnia, pont így van ezzel a mai emberek többsége is, elvan, dolgozik, hazamegy, kész.


"Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni?"

A "törtető nők" megvannak a mai napig, de a 99% soha nem ilyen volt.


"Kedves nők áruljátok már el, hogy miért nem tudtok felülkerekedni a fészekrakó ösztöneiteken?"

Miért kellene felülkerekednie az embernek minden ösztönén? Mitől lenne az jobb? Szabad világ van, mindenki eldöntheti hogy milyen életet akar, ha te nem akarsz családot, hát ne csinálj, attól még nem kell mindenki mást szidni.


"Nem mondom, hogy nem akarok majd 1x gyereket"

De akkor mit papolsz itt az ösztönök elnyomásáról?


"na bumm akk itt ennyi és évente majd 1x 1 hétre elutazok valahova és akkor erre az évre a szórakozás kipipálva, és jöhet az unalmas hétköznapi munka"

És gyerek nélkül talán nem annyi marad az élet hogy reggeltől estig munka, pénzed ugyanúgy nincs, szabadságod ugyanúgy nincs.


"hogy lehet valaki a mai világban minimalista, amikor bármit elérhet amit csak akar"

A többség egyszerűen ilyen, csak azt nem értem miért zavar ez téged ennyire? Talán hátráltatnak ők téged bármiben? Nem, akkor meg?

2016. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
most már nőgyűlölő is vagyok? Nem istenítem a férfiakat se nehogy azt hidd, közöttük is vannak olyanok hogy a hajam égnek áll, pont az olyanoktól akik eljátszák a jófiút de csak strigulákat húznak a noteszükbe a numerák után, meg jól leisszák magukat, nekik meg ez az életük. Hát ez se sokkal jobb :DD És ez is az ösztönök miatt van, de ha az ember tud uralkodni magán akkor lesz igazán ember, ami elválaszt az állatoktól, szóval ezeket annyira embernek sem hívnám, de ez már lehet erős kifejezés egyesek számára...
2016. febr. 15. 20:19
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert tartozni akarnak valahová... ha van férj és gyerek, hozzájuk tartozik. Félnek hogy lemaradnak valamiről. Amúgy én sem értem h miért. Sosem volt életcélom a család. Én például mindig is az önmegvalósításról álmodoztam, de ebből semmi nem jött össze. Minden régi osztálytársnőmnek már nagy gyereke van, mégsem érzem azt, hogy lemaradtam, nem vagyok megijedve sem, hogy na most nekem mikor lesz családom. Ha lesz, lesz, ha nem, nem. Ennyi. 29 L.
2016. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, áruld már el, hogy miért gyűlöld az anyádat és ezt miért akarod a nőkön leverni?


Hallottál már a Szűz Istennő archetípusról? Egyikük sem való anyának, nem is szoktak szülni, a legtöbbjük férjhez sem megy. Nincs is fészekrakó ösztönük (amit anyaösztönnek vagy gondozási ösztönnek hívnak, és a férfiakban is megvan.)!

2016. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim válasza:
100%
Nagyon örülök, hogy másban is felmerül a kérdés. Azonban ez nem csak a nőkre vonatkozik, hanem az emberiség 95%-ra legalább. Mindenkit elítélek, akinek az minden vágya, hogy legyen nagy háza, drága autója és családja. Úgy gondolom, hogy az élet értelme a változásban nyilvánul meg. Én pozitív változásnak a fejlődést tartom (bármilyen meglepő, sokan nem), tehát akkor ér valamit az életed, ha létezéseddel valamit változtatsz a világon a fejlődés irányába. Nem kell nagy tettekre gondolni, egy jó könyv írása is megteszi, persze remélhetőleg sokan ennél többre is tartják magukat.
2016. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt nagyon rosszul látod. Van olyan nő, kétségtelen, aki elsősorban családot, gyereket szeretne, és az az élete. Van olyan, aki előbb, aztán karriert, ez az élete. Van, aki lényegében egyszerre a kettőt. Mindenki eldöntheti, mi az életpályája, nyilván nemcsak, e persze elsősorban döntés kérdése. És a megfogalmazás, hogy "elvan", meg "fészekrakó ösztön" - szóval ez olyan nemszép. És nem is így van. Nem ösztönlényként látom a nőket, hanem az életüket íg vagy úgy, többségében szerencsésen, határozottan és okosan rendezőkként. Persze, nem ilyen egyenletes és egyszerű. De a férfiaknak (nekünk) se.
2016. febr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!