Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálnak minket, emosokat...

Kirara333 kérdése:

Miért utálnak minket, emosokat annyian? Miért általánosítják a vagdosást mindenkire?

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 05:19
1 2 3
 11/24 eznemlényeges ***** válasza:
90%
Utolsó kettő, tudjátok azelőtt it voltak emo-k akik igaziak voltak. Azután jött a divathullám, és a mostani emo-kat ti, tudatlanok lenézitek, mert hogy "biztos csak divat". Nem ez nem divat, olyam mint a goth, metalhead, skinhead stb. akiről ti beszéltek, azok a pozerek, és minden stílusban utálják őket, szóval az igazi emo-kat, metalheadeket, punkokat ne hasonlítsátok össze a pozerekkel
2016. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Mert e stílusra különösen érvényes egy dolog képviselőiről negatív dolgokat általánosítás.

Sokan nem tudják, egész stílus főleg művészies, megélő, érzelmes emberek képviselték, nagyja ha ezt hallja, vagy depressziós idiótákra vagy csak a ruházati stílust hordozó agy mosottakra.

2016. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

eznemlényeges: ... és 10 éve is pont ezen rugóztak, hogy vazze én akkora emó vagyok, hogy váltvaforgató ekével hasogatom a vénáimat, mindenki más csak pózer...


Mintha bárkit is érdekeltek volna akkor... vagy most. Semmit nem változtatok 10 év alatt? Akkor már értem, hogy miért vagytok unalmasak.

2016. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Ugyan semmi bajom a stílus/szubkultúra képviselőivel, azonban van egy-két dolog, ami lehet, hogy eleinte jópofa, később azonban elég zavaró tud lenni, számomra ez leginkább az írás. Bevallom, tizenegynéhány éves koromban eljátszottam a gondolattal, hogy ebben az irányban menjek tovább (bár hamar rájöttem, hogy ez nem az én stílusom), ezért rá-rákerestem emo oldalakra. Itt találkoztam olyan rövidítésekkel, becézett szavakkal, egyszerűen borzalmas helyesírással (tizenéves lányok írták ezeket is, persze), hogy ez az egész valahogy elvette a dolog komolyságát. Nameg: a legtöbb ilyen oldal tartalma a Wikipédiáról volt kimásolva, mindenféle forrásmegjelölés nélkül, de ez már csak hab a tortán...

Szóval, ezzel a vargabetűvel csak arra akartam kilyukadni, hogy a közvélemény nem veszi valami komolyan az emo stílust/szubkultúrát képviselőket de, ha jobban belegondolsz, sok kép, kiegészítő, ruhadarab eredetileg épp ezt hivatott jelezni. Ilyen pl a pink, a kawaii motívumok, stb.

A vagdosás... Erről is rengeteg kép van fent az interneten, és a deviáns viselkedési formákat gyakran azonosítják társadalmi csoportokkal, pl a skinheadekkel a rasszizmust, a gothokkal a sátánizmust, emokkal a vagdosást, a hippikkel a drogozást, szóval nem csak az emo-ról van szó, hanem arról, hogy az emberek látnak valamit, ami népszerűnek tűnik az adott csoport tagjainak körében, azt a benyomást keltve, mintha szerves része volna a közösség életének.

Ne haragudj a hosszúra nyúlt fejtegetés miatt, és nyugi, nem csak te/ti vagytok így, csak lehet, hogy az érzelmi labilitásból fakadóan jobban a szívetekre veszitek.

Mindig lesznek olyanok, akik tájékozatlanok egy adott témában, tőlem is folyton azt kérdezgetik, hogy wicca vagyok-e, meg, hogy én most akkor ilyen sabbatokra járok-e el, úgyhogy semmi gáz :)

~egy black-forest-mori lány

2016. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Csak azert írtam ezt a kérdést, hogy megtudjam, vannak e olyanok, akik nem csak fikázni tudják ezt a stílust. Én például arért lettem emos, hogy ne jöjjenek a közelembe, mivel nagyon rosszul kezelem az érzéseket. Ez tűnt a legegyszerűbbnek. Ha nem érintkezem olyannal, aki nem tud kedves lenni velem így, akkor sok érzést spórolok meg. (Bocsi, hogy ilyet írtam ki fölöslegesen.)
2016. máj. 21. 17:03
 16/24 eznemlényeges ***** válasza:
13-as nem vagyok emo, hanem metalhead, de nem baj
2016. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 eznemlényeges ***** válasza:
Szerintem nem fölöslegesen írtad ki, mert például engem érdekelnek az ilyen fajta kérdések, és jó megtudni, hogy a kérdező miért teszi fel az adott kérdést
2016. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés :D Gondolj bele, ha egy emo előítéletet kap akkor én duplán mikor gördeszkázom, sőt, triplán az animézés miatt. Talán az érzelmi állapot miatt általánosítják a vagdosással, mert lássuk be, sok emo szereti a vért/véres dolgokat.


És menő valamit utálni:/ anyám is addig szidta az animét míg egyszer rávettem hogy megnézzünk együtt egyet és megsiratta a végét. Azóta legalább nem szid olyat amit nem ismer. :'D

2016. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
😃Én is szeretem za animéket... Csak nekem nem engedi anyám, hogy nézzem
2016. máj. 22. 10:58
 20/24 Firedoom ***** válasza:
100%

Rocker vagyok, animés, ráadásul kocka. Ez egy olyan kliségyűjtemény amit ha bárki meghall egyből előjönnek belőle a sztereotípiák. Ilyenkor szoktam felhozni egy barátom példáját aki lényegében ugyan ezen szubkultúrák tagja, de szemtől szemben egy brutális testépítőt látsz földbedöngölő humorral.

Az emosokon meglátszik a stílusuk és mint tudjuk: Ami nem megszokott/nem olyan mint a többi azt utálni kell! Konkrétan lövésem nincs, hogy milyen életérzés társul az öltözködés mögé, ha egyáltalán van valamilyen mélyreszántó indokuk. Ha csak a külsőségekkel törődünk akkor bátran kijelenthetem, hogy az emos lányok jelentős része cuki. Természetesen van az a kategória amikor több rajt a szeg meg a vakolat mint egy teljes katonai támaszponton és az afrikai törzseket megszégyenítő fültágítókat hord, de ez mindenre igaz: Még az ecset haj (Kövezzetek meg amiért ezt mondom) is jól áll egyes személyeken.

És honnan jönnek az általánosítások? A skinheadek utálják a cigányokat, a rockerek utálják a pávákat az emberek utálnak mindenkit. Mindenki utál mindenkit! Egyszerűbb elveszni a gyűlölet véget nem érő spiráljában mint megérteni az adott ember belsőjét. Te is leírtad: Okkal kezdted el követni ezt a vonalat és nem csak hasraütésre vagy éppen divatból.

Egészen addig amig bátran felvállalod önmagad és azért követed mert tetszik és nem azért mert valaki rádkényszeríti addig ez nagyon jó dolog. Hovatartozást ad és egy megbízható baráti kört. akiknek meg nem tetszik, nem értenek téged a

2016. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!