Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan szó a szókinc...

Nektek van olyan szó a szókincsetekben, amit valamiért rosszul tanultatok meg és azóta is úgy hivjátok? Ha igen, mi az?

Figyelt kérdés

Én ma jöttem rá, hogy a kenyér vége, amit én 18 éve csak kenyér DUMBÓNAK hivok, igazából kenyér dumó lenne :"D Kisebb koromban mindig hallottam, hogy anyukám dumónak hivja, és szerintem az elefántos rajzfilm miatt hallottam dumbónak, úgyhogy azóta is igy hivom...És ma valahogy rákerestem éa neten és megtudtam az igazságot..

Meg a máglyarakást is mágiarakásnak értettem és azóta is úgy mondom, már nehéz lenne átszokni a helyesre, meg szerintem jobban is hangzik úgy, ahogy én hivom XD


2016. júl. 1. 17:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A dumóról sose hallottam... A mágiarakást én is szeretem, mennyivel különlegesebb már így, ezt nem tartom hibának :D Bár szerintem én sejtettem, hogy máglyarakás, de akkor is mágiarakásnak hangzott és meg is tetszett. Vegyesen használom.


Biztos van ilyen, de most nem ugrik be. De inkább direkt torzítok. Rengeteg szavunk van a párommal, amit kizárólag torzítva használunk, mert úgy egyedibb és poénosabb. Elég játékosak vagyunk. De ha eszembe jut valami, majd beírom.

2016. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonvalahány évig hittem azt, hogy a tősgyökeres az törzsgyökeres. :S


De a koreográfiát is koerográfiának hívom a mai napig... Nem bírom megszokni a helyes formát.


Ezt a dumó szót meg most hallom életemben először! Ez valami tájnyelvi szó? Nálunk a kenyér végére azt, mondják, hogy a kenyér csücske.


30/N

2016. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen nálunk a pizsama az pizsoma.

Hát igen. Nameg valamiért kialakult, hogy egy csomó szót amibe m betű van azt n re kicserélem. Pl enber 😂😂

2016. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Anyukám egy kis faluban nőtt fel, ott hivták dumónak a kenyér végét :D
2016. júl. 1. 17:48
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Földrajz órán kiokítottak, szóval már nem úgy használom:


-Hajdú-Bihar megyét mindig Hajdú-Viharnak értettem (ebbe több értelmet láttam mint a Bihar)


-Greenwich "rendesen" [Grín][Vhics]-nek ejtettem, mert így tanultam meg e két szó ejtését külön-külön még alsóba, szóval miért is mondanám máshogy?xD


Ez a kettő jutott eszembe de biztos van még több is, ha eszembe jut rádírok

2016. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kenyérnek sarka van 🙂 (gondolom ahány régió annyiféle képpen hívják) rosszul megtanult szó nem jut eszembe, de tuti van ilyen
2016. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a kooperál szóra használom hogy kóperkodik. Nem tudom honnan jött,a családban senki nem használja így,míg én világéletemben ezt a formát hittem helyesnek. 😁 A lábost lábasnak hívom,amin szintén sokak felnevetnek. Még tuti van,de ezek a legyakrabban előforduló szavak.
2016. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk már rászoktattam magam,de 30 éves koromig szedtem külön a fellebbezni szót. Pl: fel lehet lebbbezni.
2016. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A pizzát ovis koromban valamiért pinzának ejtettem, meg a radiátort és a gladiátort folyton összekevertem. :P
2016. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kardigánt kardigánynak hívom :D XD El nem tudom képzelni, honnan jött ez nekem, de a mai napig nem tudtam leszokni róla. Pedig már 24 éves vagyok.
2016. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!