Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan szó a szókinc...

Nektek van olyan szó a szókincsetekben, amit valamiért rosszul tanultatok meg és azóta is úgy hivjátok? Ha igen, mi az?

Figyelt kérdés

Én ma jöttem rá, hogy a kenyér vége, amit én 18 éve csak kenyér DUMBÓNAK hivok, igazából kenyér dumó lenne :"D Kisebb koromban mindig hallottam, hogy anyukám dumónak hivja, és szerintem az elefántos rajzfilm miatt hallottam dumbónak, úgyhogy azóta is igy hivom...És ma valahogy rákerestem éa neten és megtudtam az igazságot..

Meg a máglyarakást is mágiarakásnak értettem és azóta is úgy mondom, már nehéz lenne átszokni a helyesre, meg szerintem jobban is hangzik úgy, ahogy én hivom XD


2016. júl. 1. 17:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A lábas teljesen normális a lábosra, nem? Mi ebben a fura? A lábosnak is azért ez a neve, mert lábai voltak eredetileg.


De még mindig nem jutott eszembe semmi, amit rosszul tanultam volna meg :( A többieké viszont érdekes :D

2016. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 MZ.per.X ***** válasza:

Fura, mert voltak ilyen szavak, csak nem jutnak utólag eszembe :D


De nekem ilyen volt a tértivevényes levél azt mindig úgy mondtam hogy térítvevényes...mert hát biztos megtérítik :D


Meg leginkább a külföldi szavakat szoktam félrehallani, olvasni és rosszul ragad meg.


Vagy gyerekként a "micsubicsi, micubisi, lanbordzsini, lamborgini" vita ment mindig. Na meg utólag visszagondolva a játékok nevei "duke nukem" stb...úgy ejtettük ahogy olvastuk :D

2016. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Csikar. JNSZ megyeben azt jelenti, karmol, de ott is alig hasznalja valaki, nagyapamtol tanulta.. 10 evig egettem szenne magam budapesti barataim elott, vegul a ferjem szolt, hogy hoppa van.:))
2016. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 MZ.per.X ***** válasza:

Mondjuk ez a lábos-lábas tényleg nem hiba, az inkább helytől függ hogy mondják.


Meg nálunk lábosnak a nagyszüleink hívták, de ők alapból a lábra is o-val mondtam mindent. Meg fog fázni a lábod, húzz zoknit a lábodra, stb.

2016. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A tértivevényes levélre jelenkezem én is. Én 17 évig hittem azt, hogy az téritvevényes, és néha még ma is elrontom.


Kiskoromba rendszeresen jártunk misére, és a "meg hív asztalához" azt egybe értettem hogy az meghivasztalához. Gimiig azt hittem hogy az a megvigasztal valami régies formája :D

2016. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én régen a "jobbulást"-ra azt hittem hogy "jó búlást" kíván az ember :D
2016. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A zsemlét zsömlyének mondom, a pizsamát pizsomának, és ha gyorsan beszélek, a kaját kojának mondom, de ez utóbbi inkább a hadarással függ össze.
2016. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Egyből Ted jutotz eszembe, meg a kaméloen.:D (Így jártam anyátokkal)
2016. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Maffiózó helyett maffilózó.

A törzsgyökeres is ismerős.

2016. júl. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17. válaszoló vagyok, eszembe jutott még, hogy kicsi koromban a teljhatalmat tejhatalomnak hittem.
2016. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!