Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan szó a szókinc...

Nektek van olyan szó a szókincsetekben, amit valamiért rosszul tanultatok meg és azóta is úgy hivjátok? Ha igen, mi az?

Figyelt kérdés

Én ma jöttem rá, hogy a kenyér vége, amit én 18 éve csak kenyér DUMBÓNAK hivok, igazából kenyér dumó lenne :"D Kisebb koromban mindig hallottam, hogy anyukám dumónak hivja, és szerintem az elefántos rajzfilm miatt hallottam dumbónak, úgyhogy azóta is igy hivom...És ma valahogy rákerestem éa neten és megtudtam az igazságot..

Meg a máglyarakást is mágiarakásnak értettem és azóta is úgy mondom, már nehéz lenne átszokni a helyesre, meg szerintem jobban is hangzik úgy, ahogy én hivom XD


2016. júl. 1. 17:36
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Öcsém.. Amíg itt nem írták páran ezt a tősgyökeret, én is törzsgyökeresnek hittem XD
2016. júl. 2. 09:21
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskoromban az antennát anternának hívtam. Legalább 10 évig éltem hazugságban, majd egy szép napon láttam leírva. :D
2016. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%
Én 13 koromig azt hittem hogy a milimétert miniméternek kell ejteni
2016. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én mindig csak a tősgyökeres formát tartottam helyesnek. (tő és gyökér szóból). Aztán láttam, hogy Orbán Balázs is a törzsgyökeres formát használta.
2016. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!