Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen világjáró emberek...

Az ilyen világjáró emberek mégis mi a fenéből élnek?

Figyelt kérdés

[link]

48 napig voltak, kint Dél-Amerikában egy kerékpártúrán és egy hétig az olimpián. Most komolyan? Ezek az emberek nem dolgoznak? De tényleg, mit csinálnak, mikor mondjuk nem túráznak? Azt tudom nagyjából elképzelni, hogy anno nagy vagyont örököltek, ami a bankban forog és a kamatokból lazán éldegélnek vagy esetleg nyugdíjazott katonák/pilóták (de pont írja a cikk, hogy fiatalok). Nekem csak azért hihetetlen, mert én a szorgalmi időszakban a tanulás mellett a szabadidőmben is dolgozok a cégnél, nyáron pedig folyamatosan bent vagyok, hogy először is legyen szakmai tapasztalatom, de másodsorban segítsek a nehéz helyzetben élő szüleimnek. Nyaralni is csak pár napig tudok elmenni a barátnőmmel. Az ilyen emberek, hogy csinálják(ták)?



2016. aug. 23. 10:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#10: Gratulálok, hogy csak ezt tudod az írásomból leszűrni. Mert téged nyilvánvalóan a folyamatos hajtás és burnout közeli állapot éltet és boldogít. Véletlenül sem vágysz ilyen kötöttségektől mentes életmódra. Azért nevetséges mennyire álszent vagy.
2016. aug. 23. 18:04
 12/22 anonim válasza:
Te is megteheted. Add fel a jelenlegi életedet és éld az álmaidat.
2016. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Alapíts saját céget, légy te a főnök. Sima ügy! Csak egy jó ötlet kell, és hajrá!
2016. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a cikket, csak magamra ismertem a kérdésben. Én mindig szabados ember voltam, sosem szerettem a kötöttségeket, amikor korlátoztak, stb. Ezért volt nehéz nekem egészen az egyetemig. Ott, mivel nem kötelező bejárnom, elvagyok. Emellett egy személyes vállalkozásom van, aminek köszönhetően is sokat utazok, de egyébként is, amint van szabadidőm, utazom. Ilyen kerékpár túrákat nem vállalnék be mondjuk. Ha nem szereted az irodai munkát, akkor kezdj el gondolkozni azon, hogy hogyan szabadulhatsz onnan. Egyébként nekem az édesanyám is egy világutazó volt, ők mezőgazdasággal foglalkoztak, ott is elég nagy a szabadság. 25/N
2016. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Van egy ismerős házaspár két gyerekkel, ők hat hónapra mentek el egy ilyen túrára.

Egy német és egy francia magazinnal, valamint az Arte televízióval kötöttek szerződést, úgy utaztak.

A részleteket persze nem ismerem pontosan, de remekül kijöttek belőle. Láttam a dokumentumfilmet is, amit készítettek.

2016. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

'Egy átlag magyar munkahely nem teszi lehetővé'


Képzeld nem mindenki íróasztal mögött robotol éjjel-nappal. Olyanról hallottál már, hogy magánvállalkozás? Na kezdj olyanba.


'már most huszonévesen belefásultam az iroda szagába, a gép előtti görnyedésbe, az id******l való telefonálásokba és úgy konkrétan mindenbe'


Akkor lehet, hogy rohadtul pályát tévesztettél. Nem gondolod?


'Legszívesebben önkéntes lennék Afrikában vagy Ázsiában, gondoznám a fókabébiket és szegény gyerekeknek segítenék házat építeni.'


És mi tart vissza ettől? A munkádba már úgyis most huszonévesen belefásultál, akkor szabad a terep, mehetsz Afrikába meg Ázsiába fókákat gondozni meg önkénteskedni. Mondjuk kár, hogy fóka nem él sem Afrikában sem pedig Ázsiában.

2016. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16: "Mondjuk kár, hogy fóka nem él sem Afrikában sem pedig Ázsiában."

De a vessző ugye nem tűnt fel?


"Akkor lehet, hogy rohadtul pályát tévesztettél. Nem gondolod?"

Akkor légyszíves mondj olyan szakmát, amit a szabadban/kötetlenül lehet végezni és meg is lehet belőle szépen élni Magyarországon! A magánvállalkozással ne gyere, mert az egy teljesen speciális eset és nem mindenki képes rá.

2016. aug. 26. 20:36
 18/22 anonim ***** válasza:

"Nem mindenki képes rá."

Nem is. ha mindenki az lenne, akkor mindenki ezt csinálná! :)

2016. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

'Akkor légyszíves mondj olyan szakmát, amit a szabadban/kötetlenül lehet végezni és meg is lehet belőle szépen élni Magyarországon!'


Állatorvos, vadgazdamérnök, vadbiológus, állattenyésztő mérnök, kertészmérnök, tengerbiológus soroljam még? Amúgy nem muszáj Magyarországon dolgozni, tudod az EU-ban élünk.


És igen a vállalkozáshoz kell némi kreativitás is, ez egyértelmű, ami neked - a kérdésed alapján - nyilván nincs.

2016. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Na akkor most döntöttem el, hogy az informatikus BSc megszerzése után azonnal elkezdek tanulni kertészmérnöknek. Tényleg pályát tévesztettem. Én nem akarom a legszebb húszas éveimet egy stresszes irodában programkódok és számok előtt leélni.
2016. aug. 27. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!