Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem igazságtalansá...

Szerintetek nem igazságtalanság az, hogy a Szépek már eleve nagy előnnyel rendelkeznek az életben a Csúnyákkal szemben? Szépek ne válaszoljanak, úgy sem érthetik ezt.

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 12:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen embereknek eszébe sem jut, hogy tehetnének is azért, hogy jobban nézzenek ki? Ha az állandó rinyálás helyett maguk fejlesztésébe fektetnék az energiát, akkor most nem itt tartanának
2016. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

11

Teljesen egyetértek.

2016. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Én nem értek egyet. Persze, vannak olyan dolgok, amiken lehet változtatni, de a legtöbb csúnya ember, akit láttam, az arcberendezése miatt ronda. Pl. aki lófejű, vagy eszméletlen nagy orra van, vagy olyan a feje, mint amikor a Barbie fejét összenyomod...
2016. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
2016. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Szerintem az személyfüggő, hogy ez kinek hol előny, kinek nem, ki milyen tulajdonságokat részesít előnyben. Van anol az erő számít, van ahol az ész, van akinek az egyik fontosabb, mint a másik. Szerintem amúgy manapság annyit tudunk róla, annyi infónk van, hogy fiúknak/lányoknak mi a szép (általában), és olyan technikáink vannak (akár olcsó internetes házi csináld-magad, nem feltétlenül drága beavatkozás) hogy a szépség már ugyanolyan magánügy mint a külső megjelenés, vagy éppen a csúnyaság. Nem hiszem, hogy adott és nem is lehet rajta változtatni semmit.
2016. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
36%

Simon Belmont hozzászólására reagálva: Járjuk körül egy kicsit alaposabban a kérdést! 2. rész - Reális körüljárás.

"Attól, hogy valaki Szép, még nem fogják felvenni az egyetemre. " Valóban nem. De rengeteg egyetemen a megnyerőbb külsejű, szebb emberekkel engedékenyebbek vizsgákon, házi leadásoknál.

"Attól, hogy valaki Szép, még nem lesz jobb sportoló. Sőt, Gazdagabb sem lesz ettől." Jobb sportoló valóban nem lesz, de egy szép ember bármikor pénzzé teheti a szépségét. Modell, hostess és hasonló munkák. Vagy a szépségipar még senkit sem gazdaggá? :D

"De még csak jobb munkát sem fog kapni pusztán azért, mert Szép. " Tesztelték. Fényképes önéletrajznál és személyes állásinterjú esetén, elég sokat nyomott a latba a szépség. Nem csak a főnök ágyasaként, hanem más területeken is. Sokszor azonos neműeknél is.

"Nyilván könnyebben találnak társat, bár itt előjön az örök igazság, miszerint a szépség szubjektív dolog, továbbá szintén előjön a minőség vagy mennyiség kérdésköre. " Önmagában a társtalálás könnyebbsége már egy óriási előny. Nézd meg, hány csúnya ember van, aki frusztrálttá válik, mert senkinek sem tetszik. A szubjektivitás meg jól hangzik, de attól még mindig is voltak szépségideálok, akik a társadalom több tagjának tetszettek. A mennyiség kérdése is hasonló. Több emberből, nagyobb eséllyel talál az ember minőségileg megfelelő társat.


"Én sokkal igazságtalanabbnak tartom - és ez tényleg óriási előnyt vagy hátrányt tud jelenteni -, hogy egy ember sorsát nagyban behatárolja az, hogy hová születik." Ezzel egyetértek!


"Egyébként miért kell a jelzőket Nagy kezdőbetűvel írni?" Ezért meg Óriási Piros pont! :D

2016. szept. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Egy nyelvben sem írjuk nagy betűvel a jelzőket, én is csak a hangsúly miatt tettem. Egyébként ebben a helyzetben a csúnya és a szép már főnév, de ez nem változtat semmin, ugye.

u.i.

Köszönöm a kimerítő válaszokat.

2016. szept. 10. 08:05
 18/25 A kérdező kommentje:

#16

Szerintem frappánsan összefoglaltad a tényeket.

2016. szept. 10. 16:10
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

Köszönöm kérdező! :) Érdekes, hogy te tudtál reagálni, de aki újra jött és az új válaszomat is lepontozta, képtelen volt rá. Elég sokat elárul az illetőről, hogy még egy mondat megfogalmazására is képtelen és csak a piros kéz nyomkodására futja a szellemi képességeiből...

De azért büszkén hátradől és újra nyomja majd a piros kezet! :)

2016. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%
Ti csak hisztizni tudtok,mint az óvodás kislányok. Ahhoz már hülyék vagytok, hogy változtassatok is. Na mindegy, hisztizzetek, okoljatok másokat a lúzerségetekért és dögöljetek meg egyedül és megkesedetten. Ez való nektek
2016. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!