Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az minek akar gazdag lenni,...

Az minek akar gazdag lenni, akinek nincsenek nagy igényei?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek, aki állandóan a pénzt üldözi és arról beszél mennyire szeretne gazdag lenni, pedig az igényei olyanok, hogy egy 150-200 ezres fizetésből is lazán tudná fedezni azokat. Például nem szeretnek utazni, hobbijuk a barkácsolás, vagy mondjuk a horgászat, az autók nem különösebben érdeklik őket, stílusérzékük nulla, vagyis divatos öltözékekre és lakberendezésre szintén nem költenének, de akkor kérdem én: minek az a sok pénz? Csak hogy elmondhassák, hogy az ő számlájukon milliók csücsülnek? Vagy a túlvilágra gyűjtenének?
2016. szept. 12. 17:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért amiket leírtál az sem annyira alap (ház, autó, nyaraló). Ezekre is lehet bőven gyűjteni. Szóval ha semmi mást nem akarnak, akkor is kell bőven pénz.
2016. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szóval aki nem úszik a pénzben, ezért csak egyszerűbb, olcsóbb hobbira futja neki, már nem is lehet gazdag?

Én szeretnék venni egy nagy kertes házat, havonta kirándulni járni, de nincs erre pénzem és most csak akkor lesz ez elfogadható, ha ezon siránkozok, hogy jaj nincsen ilyenre pénzem és mindenkinek azt mondom, hogy jajj de szeretnék ezt meg azt?

Én is lazán kijövök kevés pénzből, nem érdekelnek az autók, hobbim sem éppen drága. De sokkal könnyebb az élet ha van pénzed is mellette. Nem kell minden egyes dolgot jól átgondolnod, hogy ha most megveszed ezt akkor marad-e majd elég pénzed.

Lefogadom hogy gyerek vagy, egy kicsit belegondolsz abba amit írtál és magad is belátod, hogy mennyire értelmetlen. De majd egyszer lesz munkád, keresni fogsz és megérted.

2016. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyerek, bár elég fiatal vagyok (25 éves), de nem hiszem, hogy ennek van jelentősége. Dolgozok, egyedül tartom el magam, szóval ismerem a pénz értékét is. Nem arról beszélek, hogy jó dolog, ha valaki minimálbérből él és hónap végén már kajára se futja, azt elismerem, hogy szörnyű érzés lehet. Én arról beszélek, aki hatalmas vagyont akar felhalmozni, gyakorlatilag ez az egyetlen célja az életben, és állandóan erről is beszél. A kettő között azért szerintem hatalmas átmenet van.
2016. szept. 12. 17:53
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Pénz = szabadság. Ha vagyonod van akkor nem kell dolgoznod többet semmit,azt csinálsz amit akarsz,a pénzed dolgozik helyetted. Ennél több nem nagyon kell.
2016. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
De hogy lesz pénzed, ha sosem dolgozol? Na jó, kivéve ha beleszületsz a vagyonba, akkor tényleg soha nem kell egy szalmaszálat sem keresztbe tenned az életben. Ami nem feltétlenül jó dolog szerintem, mert akkor céljaid sincsenek.
2016. szept. 12. 18:06
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak szabadság, hanem biztonság és lehetőség is.

Nem mindegy hogy egy hónapba egyszer engeded meg magadnak, hogy valami étterembe kajálj, vagy akkor amikor épp jól esik. Vagy akkor rendezel összejöveteleket és partikat, amikor csak akarsz.


Mindenki minél több dolgot akar megélni életében és minél kényelmesebben. Oda meg csak pénz kell. Ezért kell minél több pénz.

2016. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De ezeket megteheted egy jó fizetéssel is, nem kell vagyon hozzá. Ráadásul nekem egy 3000 forintos éttermi ebéd is ugyanolyan finom és jó kikapcsolódás, mint egy 10000 forintos. Sőt, ezeknek a barátaimnak is, nekik csak az az egy hiányzik, hogy elmondhassák, ők 10-szer ennyit is költhetnének, ha akarnának. Mintha attól nagyobb emberek lennének.
2016. szept. 12. 18:15
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont munkából nem leszel gazdag.. Aki dolgozik nem ér rá pénzt keresni,örök igazság. Alkalmazotti melóból is lehet átlag feletti pénzed csak belehalsz a stresszbe meg időd se lesz költeni.
2016. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, nézd meg a politikusokat. Mindegyik milliomos, és mást se csinál csak hazudozik éjjel-nappal és mellette jókat sikkasztgat is...
2016. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

9:

Na de csak amiket felsoroltál, ház, villa, középkategóriás autó, sok millió kell. Ahhoz meg hogy már dolgoznod se kelljen, nem árt 100+ millió tőke, ha annak a reálhozamából szeretnél megélni. Simán alacsony igényekkel is sokkal kényelmesebb lenne gazdagnak lenni.

2016. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!