Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az minek akar gazdag lenni,...

Az minek akar gazdag lenni, akinek nincsenek nagy igényei?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek, aki állandóan a pénzt üldözi és arról beszél mennyire szeretne gazdag lenni, pedig az igényei olyanok, hogy egy 150-200 ezres fizetésből is lazán tudná fedezni azokat. Például nem szeretnek utazni, hobbijuk a barkácsolás, vagy mondjuk a horgászat, az autók nem különösebben érdeklik őket, stílusérzékük nulla, vagyis divatos öltözékekre és lakberendezésre szintén nem költenének, de akkor kérdem én: minek az a sok pénz? Csak hogy elmondhassák, hogy az ő számlájukon milliók csücsülnek? Vagy a túlvilágra gyűjtenének?
2016. szept. 12. 17:18
1 2 3
 21/24 MZ.per.X ***** válasza:
100%

"nekem egy 3000 forintos éttermi ebéd is ugyanolyan finom és jó kikapcsolódás, mint egy 10000 forintos"

Na bumm, én meg a 3 ezret is sajnálom rá, ettől függetlenül sok ember meg szeret étterembe járni.


"semmi ötlet az alapokon kívül (családi ház, átlagos autó, esetleg egy kis nyaraló valahol vidéken)"

Családi ház 20-25 millió, egy átlagos autó 2-3 millió, kis nyaraló 12-15 millió. Már ott vagyunk, hogy 35-45 millióról beszélünk. Havi 150 ezerrel számolva az évi 1,8 millió. Ha minden egyes fillért félre tudna tenni, akkor ezeket a "vágyakat" megkapná 20 év folyamatos munkával. Csak épp meg is kell élni, jó ha havi 30-50-et félre tudsz tenni, abból nem hogy átlagos autót nem veszel, de örülsz ha ki tudod cserélni a tönkrement mosógépet.


" nem szeretnek utazni, hobbijuk a barkácsolás, vagy mondjuk a horgászat, az autók nem különösebben érdeklik őket, stílusérzékük nulla, vagyis divatos öltözékekre és lakberendezésre szintén nem költenének"

Honnan tudod mire költenének? Havi 150-ből 10x meggondolod mire adj ki. De ha sok pénzed van, akkor nem agyalsz hogy kell e autó, vagy kell e bármi. Ráadásul a stílusérzéknek semmi köze a gazdagsághoz, láttam én már undorítóan szétpimpelt Porsche-t.


Én ismerek olyan vállalkozót akinek nem jelent gondot a pénz, ha gondol egyet, akkor elmegy síelni hétvégén, megnézi mennyi a szállás? 300 ezer? Egye fene le is foglalja. Van még hely a magyar-portugál meccsere? 150 ezer? Na egye fene. Úgy kezeli, mint átlag ember a CBA-ban a sört, igyak egyet? Iszom.


És akkor nem is beszéltünk arról, hogy előbb utóbb mindenki akar családot, feleséget, gyerekeket. Ott is elég kellemetlen azt mondani a gyerekednek, hogy nem kaphat meg ezt azt, mert nem telik rá.

2016. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

más neked és más nekem az, amit vennék félmilliós fizetésemből. Te utaznál, autókat vennél, stílusosan öltöznél és rendeznéd be otthonod. Én viszont ennyi fizetésből kevésbé átlagos dolgokat vennék. Te azt mondanád, hogy ízléstelen, igénytelen vagyok, pedig nem vagyok az. Az értékrendem nagyon más, mint a tiéd. De mondd már el nekem, te talán nagyon különbözöl azoktól, akik ízlés nélkül, csak úgy mutogatnák a pénzt, hogy mennyi van már, húúú

... Vedd észre ember, hogy te is csak a külsőségekre gyúrsz.

2016. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne kelljen munkába járni és legyen idejük maguknak élni.
2019. aug. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

15: Azért van célod, mert egész életedben arra idomítottak, hogy legyen.

Majd felnősz jobban, kikopik ez a dolog belőled és meglátod, hogy pont akkor leszel boldog, ha nincsen célod.

2019. aug. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!