Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan tartom magam önzőnek...

Jogosan tartom magam önzőnek emiatt? Vagy megérthető? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval 14 éves vagyok és hát nem volt a legjobb a gyerekorom. most így tömören kulcsszavakkal: családi problémák, daganatos betegség, depresszió stb.

szóval 11-12 évesen rengeteget olvastam olyasmit is ami nem feltétlenül nekem való lett volna szóval Twist Olivért meg ilyen durvábbakat is. és ha mondjuk olyasmit olvastam mondjuk a harry potterben ( sokan ismeritek biztosan) hogy a srác nem kapott szülinapi ajándékot meg ilyenek, ettől én jobban éreztem magam, hogy nem csak nekem rossz. értitek.ha a valóságban ilyet hallottam pl hogy verték a gyereket vagy ilyesmit akkor nem éreztem ezt csak ha könyvekben vagy filmekben láttam.nem örömről van szó vagy ilyesmiről hanem csak jobban éreztem magam tőle, megnyugtatott. ez normális 11-12 évesen?



2016. szept. 14. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mindenki azért érzi ezt normálisnak, mert NEM VELE történt meg, és megkönnyebbül, hogy az egyébként sz..r helyzete még se olyan sz..r, mert lehetne rosszabb is, hisz a másiknak még rosszabb!


ne a másikkal foglalkozz, hanem a saját életeddel!


(részvétem a rossz gyerekkorod miatt, átérzem a helyzetet, nekem is megkeserítette a gyerekkoromat anyukám daganatos betegsége, máig benne van 11 év óta)


lehet, hogy egy kicsit önző vagy, de nem is vagy empatikus a másikkal szemben, kicsit kárörvendő is vagy!

és egyáltalán nem érthető meg!


mindenkinek megvan a maga problémája, ami számára a legnagyobb.

2016. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de ne felejtsd el hogy fiatal voltam :) már nincs meg bennem ez
2016. szept. 14. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg a hús-vér emberek problémáira normálisan reagálsz, teljesen normális, amit érzel.


Nem vagyok nagy szaki az ilyenben, de valaki egyszer azt mondta nekem, hogy az ember önmagát keresi a művekben. Nyilván máshogy örül az ember egy olyan karakternek, akire fel lehet nézni vagy bele lehet szeretni, de nagyon különbözik tőle, mint egy olyan karakternek, akinek _érted_ a problémáit, mert átéltél már hasonlót, vagy akiből inspirációt meríthetsz, mert lám vele is hogy kibabrált az élet, mégis túlélte. És igen, ettől érezheted jobban magadat :)

2016. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. szept. 27. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!