Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit reagáltok ha egy illető a...

Mit reagáltok ha egy illető a kelleténél tovább marad nálatok? Jelzitek felé hogy illő lenne távoznia? Vagy hogyan közlitek úgy hogy ne bántsátok meg?

Figyelt kérdés
A kislányom barátnője szeret hozzánk átjönni játszani (8 évesek)és ilyenkor anyuka is ott van 3-4 órát nálunk. amúgy nincs semmi bajom vele de nem érzi mikor kéne távozniuk.. ( ja és ez hétköznap szokott lenni)
2016. szept. 15. 09:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Telefonra vannak úgynevezett "fake call" alkalmazások.

Tudod,hogy mondjuk 3-ra mennek hozzátok és azt akarod hogy 4 körül menjenek el. Akkor beállítod az alkalmazásban,hogy 4-re legyen egy hamis hívásod, majd eljátszod mintha valami ismerősöddel beszélnél.

Ezután megmondod neki,hogy hivott a XY mondta,hogy átkel vinnem hozzá ezt, vagy elkel mennem ide...

Ekkor valószínűleg elfognak menni.

2016. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy közölheted előre, mielőtt mennek, hogy ekkor meg akkor el kellesz menned/dolgod lesz, így csak addig van időd. Mindenki tud mihez alkalmazkodni, hogy pl 2-4-ig legyenek. De a legjobb lenne, ha csak hozná/vinné a kislányt, te pedig csinálnád a dolgod, nem kellene vele is foglalkozni.
2016. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
"Esetleg lefőzhetek egy elindulós kávét?"
2016. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

hű köszi a sok tanácsot.

Mivel iskolás koruak a lányok,ezért csak fél4-4 körül jön át hozzánk a kislány.(egyszerre elhozom én a lányokat) és az anyuka meg fél5kor megjelenik direkt azért hogy beszélgethesssünk-mert nagyon cserfes egy anyuka. ez még nem is volna baj ha vacsi körül elmennének-de nem..! volt hogy látványosan elkezdtem főzni hogy vegye a lapot-de akkor csak annyit mond hogy:nyugodtan tegyem ám a dolgom..nem akar zavarni benne..

Az sem működik hogy én átmegyek hozzájuk és ugyanezt eljátszom mert ők az apósnál laknak-és csak egy szobájuk van.. oda meg senkit nem hív meg.

2016. szept. 15. 10:59
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Szabad megkérdezni, hogy miért félsz kimondani másik felnőttnek azt, ami zavar téged? Tényleg érdekel, mert rengeteg olyan kérdés van itt, ahol az egyszerű kommunikáció gyorsan megoldaná a problémát, mégis kertelnek, bujkálnak, kezeiket tördelik, csak ne kelljen szólni. Miért?
2016. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Amíg másról van szó én is értetlenkednék hogy miért ilyen tehetetlen a kérdező..,és azt tanácsolnám,hogy kerek perec mondja meg a problémát. DE ez sokkal nehezebb így hogy ez az én problémám.. -mert én olyan vagyok aki senkit se szeret kellemetlen helyzetbe hozni,vagy megsérteni. és ez anélkül nem fog menni azt is tudom.
2016. szept. 15. 11:05
 17/31 A kérdező kommentje:

ja és persze még nehezebb úgy hogy ő barátkozni akar..

én meg nem akarnék ilyen barátnős viszonyt vele.

eldumálgatok vele stb,de ennyi..

2016. szept. 15. 11:08
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, de itt nem neked kell kényelmetlenül érezned magad, hanem a vendégnek aki nem veszi a lapot.

Ha viszont nem jelzed a dolgot, soha nem is fogja.

Azért egy felnőtt édesanya kicsit határozottabb lehetne.. Ez a sok felvetett kerülőduma csak arra jó, hogy az illető valóban megsértődjön és neked sem lesz jó, ha csak hazugságokkal tudod érvényesíteni az akaratod, mert nem akarsz másokat megbántani. Az őszinte beszéd sokkal többet ér, mint az átlátszó kertelés.

2016. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Istenem de utálom ezt.. Annyiszor belefutottam már én is ebbe.

Most már előre véget vetek a dolognak, megmondom, hogy oké gyere, de csak pl. 5-ig, utána dolgom van.

Az egyik barátnőm volt ilyen, nagyon kedvelem meg minden, de néha sok belőle.

2016. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

örülök hogy más is volt már így..

Be kell látnom nem érti a célzásokat-ezért egyértelműbbnek kell lennem vele. csak hát tényleg hülye vagyok mert én érzem magam ez miatt rosszul

2016. szept. 15. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!