Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit reagáltok ha egy illető a...

Mit reagáltok ha egy illető a kelleténél tovább marad nálatok? Jelzitek felé hogy illő lenne távoznia? Vagy hogyan közlitek úgy hogy ne bántsátok meg?

Figyelt kérdés
A kislányom barátnője szeret hozzánk átjönni játszani (8 évesek)és ilyenkor anyuka is ott van 3-4 órát nálunk. amúgy nincs semmi bajom vele de nem érzi mikor kéne távozniuk.. ( ja és ez hétköznap szokott lenni)
2016. szept. 15. 09:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó módszer a félénkség leküzdésére az, hogy belegondolsz, mennyire leszarja az illető azt, hogy zavar. Ott gubbaszt nálatok órák óta és nem veszi észre magát, és még te érzed magad rosszul. Ez gondolom felbosszant, egy kis harag pedig nem árt, ha pióca mentalitású emberrel akadsz össze.
2016. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon megértlek, mert magam is ilyen természetű vagyok.

Nem szeretek embereket megbántani, nehezen mondok NEM-et, de sajnos ezzel - kizárólag a bunkók - nagyon visszaélnek.

Ez a nő azért járkál hozzátok, mert jól érzi ott magát, csevegsz vele, ő remekül elüti ott az időt.

Szerintem mondd neki, hogy úgy alakult, hogy délutánonként lett valami elfoglaltságod (nyelvet vagy valamit tanulsz, bedolgozást vállaltál, vagy a csuda tudja, találj ki valamit) és ezért nem tudsz vele foglalkozni, mert az időd nagyon szűkös.

Ha mégis megjelenik, ültesd le és emlékeztetve a dolgodra hagyd magára, NE BESZÉLGESS, NE SZÓRAKOZTASD!

Sőt! Mondhatsz olyat is, hogy ilyenkor a koncentrálásban a gyerekek is zavarnak, ezért nagyon megköszönöd neki, ha kiviszi a lányokat a játszótérre, vagy elmegy velük sétálni.

Hidd el, 1-2 alkalom után megunja és nem fog jönni!

2016. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
szerencsére azért nem mindennap jön. ha csak miattam jönne akkor egyszerűbb lenne..csak hát a lányaink legjobb barátnők.ezért azt sem tehetem meg hogy teljesen "leépítem"
2016. szept. 15. 11:42
 24/31 A kérdező kommentje:
sok a közös ismerős szóval nem akarok hazudni sem hogy nyelvet tanulok,vagy délutánonként bedolgozok valakinek/valahova. -mert ez rögtön kiderülne
2016. szept. 15. 11:44
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

Te hozod el az isiből az ő gyermekét is, ezért ő hozzátok megy érte. Őneki nem kell otthon vacsit főzni, meg a saját gyermekét lefektetni, stb. stb. hogy ráér órákat ülni nálatok:

Másrészt nem véletlen, hogy nem tud időben odaérni a suliba a lányáért, ha mindenhol ennyire leragad...

kihasznál, előbb utóbb arra játszik, hogy majd még vacsira is meghívod őket...

Nekem volt ilyen "ragadós" ismerősöm, mindig vacsi előtt fél órával csöngetett be. Egy idő után már ment egyenest a gázhoz, felemelte a födőt a lábasról: ma mi finomat főzöl??? Vigyázz vele, ha időben nem pakolod ki, később már nem csak az estéidet fogja elvenni tőled...

2016. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Azt én ajánlom fel hogy elhozom a suliból az ő lányát is mert ő tovább dolgozik es igy még késöbb érne hozzánk ami azt jelenti még később távozna hogy a gyerekek kijatszhassák magukat. (de az itt léte nem mindennapos hála égnek) nyáron olyan is volt hogy váratlanul megjelentek az ajtónkba.. Akkor mondtam neki hogy mindig hivjon előtte mert lehet hogy nem alkalmas a látogatása..
2016. szept. 15. 12:32
 27/31 anonim ***** válasza:
23%
kikel hajtani hajonfogva
2016. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
19%
Jön a tél, egyre rövidebbek az esték, most már nyugodtan mondhatod neki, hogy ritkítani kellene a lányoknál az esti együtt játszást, elég lenne, ha csak hét végén találkoznának ebből a célból. Vagyis próbálja meg valahogy másként megoldani: vagy a nagymama menne a lányáért, vagy a szomszédasszony, és akkor már csak odáig kellene neki menni érte... neked is előfordul, hogy még munka után elmenni valahova, mielőtt a lányoddal együtt haza indulnátok, nem biztos, hogy jó dolog, hogy 2 kislányt cipelsz magaddal...
2016. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én bárki jön és valami dolgom van, esetleg kicsit sok volt már az illető, akkor közlöm vele, hogy ne haragudjon, de most dolgom van. Aztán elküldöm. XD
2016. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam mondani, hogy örülök, vendégül láthattam, de lassan menniük kéne, mert készülődünk aludni. Még sosem volt sértődés belőle. Normálisan megfogalmazva egy értelmes ember ilyenen nem akad fent szerintem.
2016. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!