Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek, ha egy...

Mi a véleményetek, ha egy fiatal srácon sarló-kalapácsos póló van?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Nem húz a szívem a vörösökhöz, de a nácikhoz sem. Sőt, igazából (egyelőre) sehova sem. Nagyon irritálnak azok a felnőtt emberek, akik képtelen felfogni, hogy mindegyik nézetben van egyaránt jó és rossz dolog (itt most nem csak a szélsőjobb és szélsőbal oldalakra gondolok, hanem a jelenleg itthon viaskodó pártokra is).


Olyan ember vagyok, aki szeret minden komoly dologból viccet csinálni. Néha már nevetséges, hogy az emberek mennyire komolyan tudják venni például a vallást (jelen esetben viszont a politikát). Szeretek megbotránkoztatni embereket, ezért gondoltam szétnézek van-e valami olcsó komcsi póló a neten (mivel van egy rakat cigány haverom + jó sok van aki nem haverom, ezért a nácis pólót nem merem megkockáztatni).


Találtam egy ilyet:

[link]


Tökre tetszik, de nem merem megvenni, mert én tudom, hogy nem gondolom komolyan és csak poén, de valószínűleg ezt ránézésre senki más nem fogja tudni..


A pólón látható szöveg 'roboti', azaz magyarul 'robotok'-at jelent.


2016. szept. 17. 09:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csak úgy szólok, hogy a sarló-kalapács eredetileg nem a GULAG-ot jelképezi (tudom, mindkettő kommunista meg minden, de akkor se annak a jelképe), hanem a munkásosztályt és a parasztokat, úgyhogy ha valaki ilyen pólót hord, az is lehet, hogy a munkásosztállyal szimpatizál/viccelődik.


Másrészt sajnálom, hogy ez történt a nagyapáddal, de ha nem viccelődnek vele, attól jobb lesz neki, akkor feltámad? Ha igen, akkor én abbahagyom a kommunistákkal, nácikkal viccelődést - mert szoktam -, és mást is erre szólítok fel.

2016. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 zgyzgy ***** válasza:
Ugyanolyan, mintha egy horogkeresztes pólóban járkálnál.
2016. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem támad fel. De ettől függetlenül a halottnak jár annyi kegyelet, főleg, akit megöltek, hogy nem csinálunk belőle viccet. És szerintem egy társadalomban elvárható, hogy a társadalom tagjai felfogják, hogy habár nem mindenkit sértettek meg a kommunisták, de ettől függetlenül, akit igen, annak tiszteletben kéne tartani a családtagjai emlékeit. Sajnálom, hogy ezt magyaráznom kell...


Egyébként meg a horogkereszt sem náci eredetű szimbólum, de mégis, akinek a hozzátartozóját nácik ölték meg, nem azzal fog foglalkozni, hogy ez biztos egy ősi, indiai jelkép, és hiába magyarázod ezt neki, valahogy nem ezt fogják benne látni. Jah, és nem te fogod megmondani, hogy ha önkényuralmi jelképekkel megsértesz valakit, hogy ez valójában sértő-e. Ha számomra sértő, akkor sértő és kész, nehogy legyen már pofád még megmagyarázni, hogy én mit gondoljak a sarló-kalapácsról!


Igazából itt nem az a kérdés, hogy ki mit gondoljon, vagy érezzen, hanem az, hogy az emberek fel tudják-e fogni, hogy azzal, amit tesznek, megsérthetnek másokat. Ha a te életedben történik valami tragédia, neked sem esik jól, ha viccet csinálnak belőle, ugyanígy neked sem kéne érzéketlennek lenned mások gyásza vagy emlékeivel kapcsolatban. Vagy felfogod ezt, vagy nem... De ha nem, akkor hordjad a sarló-kalapácsos pólódat, végülis én nem tiltom meg senkinek, csak jelzem, hogy vannak az életben dolgok, amiből nem LEHET viccet csinálni.

2016. szept. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!