Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állítja sok ember...

Miért állítja sok ember szembe a teremtést és az evolúciót?

Figyelt kérdés
Szerintem a kettő megfér egymás mellett. Hiszek Istenben és a teremtésben. Az hogy 6 nap alatt teremtette meg a világot azt nem kell szó szerint venni ,ez jelképes dolog. Az evolúció meglétét is sok minden alátámasztja, de ha belegondolunk, azt is meg kellett valahogy teremteni. Szóval nekem erről az a véleményem, hogy Isten teremtette a világot és ő hozta létre magát az evolúciót is. Nem értem, miért kell ilyen elvakultan hirdetni ,hogy csak az egyik, vagy csak a másik létezik.

2016. okt. 19. 17:15
1 2 3 4 5
 21/49 Cerevisiae ***** válasza:

Az van szó szerint írva, amit csak akkor lehet megérteni, ha többször olvasom el?


NEM! Ha így van, akkor az nincs szó szerint írva! A szó szerint értelmezhető mondatoknak NINCS TÖBB JELENTÉSÜK! Csak egy. Ha félreérthető, akkor többjelentésű.


#20: "Az első fejezet a világ és az élet teremtése. A második fejezet az Édenkert létrehozásáról valamint Isten és az ember eredeti valóságos kapcsolatáról szól.

Sorrendbe van írva, nem?"


NEM! Te olvastad egyáltalán a Bibliát???


Ismétlem magamtól:


****

Mózes első könyvében az 1. fejezet - sorrend a teremtésben: először a növényzet, majd az állatok és végül az ember (itt is van gondom, de majd később)


Mózes első könyvében a 2. fejezet - sorrend a teremtésben: először az ember (ez ügyben is vannak gondjaim, de azt majd később), majd a növényzet, majd az állatok és végül a nő.


Segítenél? Melyik sorrendet kell szó szerint érteni?

****


Bocs! De ha még engem se tudsz szó szerint értelmezni, akkor hogy tudnád a Bibliát? Hogy tudnék megbízni a Biblikus értelmezésedben, amikor még egy egyszerű magyar szöveget se vagy képes felfogni?


Ácsorogjunk még ennél a sorrend ügynél mert nem tudtál segíteni. Veselkedj neki annak a Biblikus résznek végre életedben először. Mindössze kettő oldalt kellene szó szerint venned.


Gondolom nincs Bibliád, de akkor segítek neked:


[link] (ez Mózes első könyvében az 1. fejezet)

[link] (ez Mózes első könyvében a 2. fejezet)


Menni fog? Olvasni tudsz?

2016. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
0%

"Hát az, amiben te hinni akarsz, nem? Te azt a teológust preferálod, aki a te hitedet szajkózza, és azt a szó szerint értelmezőt fogadod el szó szerint értelmezőnek, akinek az értelmezése beleklappol a hitedbe, mégpedig totál függetlenül attól, hogy az tényleg benne van-e a Bibliában, vagy sem... :D - ugye?"

Sokkal könnyebb lenne hinni a tudományos evolúciós fejlődésben (régen bevettem kanyar nélkül) és teremtésben. Csakhogy a tudomány még nem tud mindent.

Nem ismerek olyan teológust, aki azt szajkózza, amit én akarok. Viszont van olyan teológus (több is), akinek az írásai egyszerűek, könnyen értelmezhetőek, és a lényeget ragadják meg. Szívesen olvasom. Ő maga is rendkívül egyszerű, szinte észrevétlen, alázatos, másokért élő, nem vizet prédikáló és bort ivó ember.

Speciel az általad linkelt teológusról is van saját véleményem.

2016. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

"Melyik sorrendet kell szó szerint érteni?"

Mind a kettőt. Tanulmányozd nyugodtan, esetleg utána nézhetsz az eredeti szavaknak (befejezett vagy folyamatos, jelen vagy múlt idejű). Ha én képes voltam rászánni magam, te is megtudod tenni :)

2016. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

#20: "Az első fejezet a világ és az élet teremtése. A második fejezet az Édenkert létrehozásáról valamint Isten és az ember eredeti valóságos kapcsolatáról szól."


Barátom. Te tényleg nem olvastad a Bibliát. Mind a két fejezet foglalkozik a teremtési sorrenddel, csak a második már az édenkerttel is.


Na jó. Akkor számokkal próbálkozom, hátha azokat jobban érted:


Első fejezetben:

2. napon megjelennek a növények.

4. napon az állatok

5. napon teremti az emberpárt és nem külön a férfit, meg a nőt, hanem egyszerre. Ahogy arra Máté külön utal is később.


Második fejezetben:

Itt szó szerint értve, már megtörténik a 7 napos munka, ennek ellenére csak utána jön ez:

"Még semmiféle mezei növény sem vala a földön, s még semmiféle mezei fű sem hajtott ki, mert az Úr Isten még nem bocsátott vala esőt a földre; és ember sem vala, ki a földet mívelje;"


Nem csak az Édenben nincs növényzet, hanem sehol a földeken, és most jön ez a rész az Éden és növényzet előtt:


"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."


Növényzet és Éden most következik csak:

"És ültete az Úr Isten egy kertet Édenben, napkelet felől, és abba helyezteté az embert, akit formált vala."


De Évának és az állatoknak még se híre se hamva. Az állatok csak most jönnek:

"És formált vala az Úr Isten a földből mindenféle mezei vadat, és mindenféle égi madarat, és elvivé az emberhez, hogy lássa, minek nevezze azokat; mert amely nevet adott az ember az élő állatnak, az annak neve."


De Éva még mindig sehol. Mindezek után jön csak ő:

"És alkotá az Úr Isten azt az oldalbordát, amelyet kivett vala az emberből, asszonynyá, és vivé az emberhez."


Vagy megpróbálod ezt kimagyarázni azzal, hogy az Édenen kívül már voltak növények, és állatok? Nem nagyon jön össze, de ha igen, akkor nem lehettek már más emberek is eszerint Ádám Éván kívül is, és ők csak az Édenben voltak az elsők? Pl. Káin hirtelen semmiből előkerülő felesége, ráadásul nem is a közelben, hanem Nód földjén az Édentől keletre? Káin megjelőlése, hogy nem szabad más embernek meggyilkolnia őt? Kik azok a más emberek?


Te! Eddig nekem te nem segítettél semmit, csak sikerült még zavarosabbá tenned mindent...:(

2016. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

"Mind a kettőt. Tanulmányozd nyugodtan, esetleg utána nézhetsz az eredeti szavaknak"


No. Ismerd be, hogy te még az életedben nem értelmeztél soha semmit szó szerint.


Szóval! Őszintén. Olvastad te valaha a Bibliát?

2016. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

Nézd csak:


"Máté 19:4 ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-é, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket"


Kezdettől fogva! Nem volt a férfi és a nő között semmiféle növény, meg állatteremtés, hanem kezdettől fogva, mint ahogy az áll Mózes 1. fejezetében is.


Máté is amatőr hozzád képest a Biblia értelmezésben?

2016. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

"Sokkal könnyebb lenne hinni a tudományos evolúciós fejlődésben"


Sokkal könnyebb?


Na, akkor írd már le nekem szó szerint, hogy hogyan működik az evolúció.


Figyelj! Mérget vehetsz rá, hogy azt tényleg szó szerint lehet értelmezni, amit te soha de soha nem tettél meg, és soha nem is hittél benne. Nem kell ám füllenteni!


Elég ha képes leszel végre bebizonyítani, hogy a Bibliaolvasásban nem beszéltél mellé...

2016. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%

:)))Még soha nem olvastam a Bibliát. Azt sem tudom mi az. Tőled hallok először róla. :)) Mi az?


"Nézd csak:

"Máté 19:4 ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-é, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket" "

Pontosan. Nem azt mondja, hogy vizivalamikből emlősvalamiken keresztül, amik folyton alkalmazkodtak valamilyen viszonyokhoz, valamiféle közös ősökből évmilliárdok alatt mutációkkal, replikációkkal, szelekciókkal, variációkkal véletlenül direkt kifejleszti.

2016. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

Hát ez kész... :DDD


"Sokkal könnyebb lenne hinni a tudományos evolúciós fejlődésben"


El tudom képzelni, ahogy két ősember egymással beszélget a barlang előtt ülve, amint nézik az égből lecsapó villámokat.


Az egyik mondja, hevesen mutogatva a villámra - Uh.. uh.. az égben tanyázó emberteremtő varázsló mérges és tüzes ágakat dobál az égből... uh... uh...


Mire a másik elgondolkodva - Nézd. Tudom, hogy a te kognitív funkcióid képessé tesznek egy magasabb szellemi szinten rátekinteni a világ számomra még rejtett spirituális aspektusaira, de éppen ezért meg kell értened, hogy sajnos én még az intencionális tudataktusomban leragadtam azon korábbi elképzelésinknél, ahol az ember a variáció, replikáció, szelekció útján emelkedett ki az állatvilágból. Szomorú vagyok, mert szinte retardáltnak érzem magam melletted, de igyekszem majd a te bonyolultabb elképzelésedet megérteni. Brühühühü - sírja el magát a piszkos és gondozatlan szőrrel borított, durva vonású arcú ősemberünk...


:DDD

2016. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

"Pontosan. Nem azt mondja, hogy vizivalamikből emlősvalamiken keresztül"


Te egyre szórakoztatóbb vagy. Komolyan mondom, a Comedy Central még nem hívott meg előadónak? Egy rajongód már van...:DDD


Szóval az evolúció taglalásába menekülsz a Biblia szó szerinti értelmezése helyett?


Mi van a teremtési sorrenddel, koma? Az egy dolog, hogy azt se tudod, hogy az evolúciót eszik-e vagy isszák, de legalább a Bibliát ismered?


:)

2016. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!