Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állítja sok ember...

Miért állítja sok ember szembe a teremtést és az evolúciót?

Figyelt kérdés
Szerintem a kettő megfér egymás mellett. Hiszek Istenben és a teremtésben. Az hogy 6 nap alatt teremtette meg a világot azt nem kell szó szerint venni ,ez jelképes dolog. Az evolúció meglétét is sok minden alátámasztja, de ha belegondolunk, azt is meg kellett valahogy teremteni. Szóval nekem erről az a véleményem, hogy Isten teremtette a világot és ő hozta létre magát az evolúciót is. Nem értem, miért kell ilyen elvakultan hirdetni ,hogy csak az egyik, vagy csak a másik létezik.

2016. okt. 19. 17:15
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
0%

Maradjunk annyiban és az lesz a legmegnyugtatóbb, ha azt mondom, hogy mind a kettőhöz hülye vagyok. Ebből biztosan nem lesz baj. Viszont akkor téged Káin sztorija már nem is érdekel. Óh de sajnálom.

Jó éjt !

2016. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

ja, még:

"Szóval az evolúció taglalásába menekülsz a Biblia szó szerinti értelmezése helyett?"

Kezdetben férfivá és asszonnyá teremtette.

Mit nem értesz ezen? Két embert teremtett. Egy férfit és egy nőt.

Ja elfelejtettem..bocs.. én nem is olvastam ezt. Hol van ez írva?

2016. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Cerevisiae ***** válasza:
89%

"Mit nem értesz ezen? Két embert teremtett. Egy férfit és egy nőt."


Ezt értem, te szerencsétlen!


De az egyik verzióban egy időben, egy napon vannak megteremtve, a másik verzióban meg először férfi, növények, állatok, és csak utána a nő!!!


Komolyan mondom! Te tényleg ilyen hülye vagy, vagy csak tetteted magad???

2016. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%
Ó, úgy gondolom, nem én vagyok hülye. A másik verzióban is egy nap alatt történt minden. Hát nem csodás?
2016. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Cerevisiae ***** válasza:
89%

Figyelj! Ha visszajössz azzal, hogy - Milyen két verzió? - akkor én kiugrok az ablakon, és a halálom a lelkeden fog száradni, aztán mehetsz gyónni vég nélkül... Bár lehet, hogy azonnal feloldoz a szektavezetőd, ha megtudja, hogy kinyírtál egy evolúciószimpatizánst... :D


De ha a nyakamat szegem, legalább végre odafenn első kézből megtudhatom, hogy mi a bánatról szól a Biblia első két oldala, és panaszt teszek, hogy szorgalmazzák a revíziót és az újrakiadást érthető nyelven, mert ez skandalum... még a hívők se értenek belőle egy kukkot se...


Mondjuk most éppen a földszinten vagyok, így nehéz lesz a halálos ugrást kivitelezni, de ha még írsz nekem egy-két ilyen végletekig bornírt riposztot, nem lehetetlen, hogy szimplán a gutaütés is elég lesz... :(

2016. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 Cerevisiae ***** válasza:
89%

"Ó, úgy gondolom, nem én vagyok hülye. A másik verzióban is egy nap alatt történt minden. Hát nem csodás?"


Meg akar gyilkolni!!! Ámokfutó! Fogják meg!!!


Nem történhetett a második verzióban egy nap alatt, mert az első verzióban egyik napon lettek a növények, meg a másik napon az állatok, és újra egy másik napon az ember együtt a nőjével...


A második verzióban a férfi és a nő között vannak a növény és állatteremtési aktusok, tehát lehetetlen, hogy egy nap alatt történt meg a dolog...


Megőrülök... kész ... ez a pali nem 100-as... :D


Na elég volt belőled, komám. Te vagy valami vallási szekta olyan szinten legfanatikusabb embere vagy, hogy olyat még nem hordott hátán a Föld, vagy nagyon nincs ki a négy kereked... :DDD

2016. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

Ne csinálj ilyet, mert semmiképpen nem fognak ezért odafönn megdicsérni téged! Nekem meg egy cseppet sem lenne jobban bűntudatom, mint ahogyan most van :)

Az ember teremtése (nő és férfi) egy napon történt.Csakhát az Édenben Isten viccesebb formában volt. Senki nem mondhatja, hogy nincs humorérzéke...

Apropó!

Miről beszélek egyáltalán? :P

2016. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 Cerevisiae ***** válasza:
89%

"Nekem meg egy cseppet sem lenne jobban bűntudatom, mint ahogyan most van :) "


Nem bírom megállni... kaparom magam... a szó szerint értelmező újabb zseniális megnyilvánulása...


KI BESZÉLT ARRÓL, HOGY MI A HELYZET A LELKIISMERETEDRŐL?!


Bűnt követsz el, mert a halálba hajszolsz. Totál mindegy, hogy ezért mit érzel! Neked ilyenkor el kell menni a bűnödet meggyónni.


Te semmit se tudsz a bűnbánati liturgiákról? Hova jársz te templomba? A Marsra? Ott lehet bármilyen földlakót bármilyen módszerrel jobblétre szenderíteni?


Áhhh! Már értem! Te egy marslakó vagy, és éppen invázióra készültök. Hát olyan rafinált megoldás senkinek se jutott eszébe, hogy halálsugarazások helyett a fórumoldalakról fogjátok halálramacerálni az emberiséget...


;)


Na, joccakát...

2016. okt. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 Tom Benko ***** válasza:

Volt anno egy felmérés, ami szerint a vallásos emberek körében nagyobb arányú a rossz szövegértelmezési képesség, mint a nem vallásosok körében. Akkor nem tudtam komolyan venni. Most kezdem egyre inkább revideálni az álláspontomat.


Kedves 40%-os! Írd meg nekem, légy szíves, hogy a három sorrendből melyik az igaz:

A) növények-állatok-férfi-nő;

B) férfi-álltok-növények-nő;

C) férfi és nő egyszerre, a többi meg máskor.

2016. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam, hogy a szövegértelmezési problémákkal fogtok jönni :D Pedig nem nálam áll fönn.

A és B mindkettő igaz.

2016. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!