Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van így értelme az életnek?

Van így értelme az életnek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, fiú.

A szüleim egyáltalán nem törődtek, most sem törődnek velem. Ami azt illeti, még anno naponta vertek (a semmiért természetesen).

Nem tudom hány évesen elmenekültem és szerencsére összefutottam a nagyapámmal, aki aztán be is fogadott, szeretett meg minden.. Sajnos egy évvel rá el is hunyt.

Onnét kezdve, még most is egyedül lakok egy olcsó panelben. Barátaim nincsenek, sosem voltak, más rokonokkal nincsen kapcsolatom (bár igaz a szüleimmel sincs már).

Szorongásos személyiségzavarom van, figyelemzavarom, és egy erős depresszióm ami már több mint 8 éve marcangol. Az iskolában mindenki gyűlöl, teljesen ki vagyok közösítve. Verbálisan és fizikailag is bántanak, sokszor fellöknek, elveszik a cuccomat, a telefonomat is eltörték. A tanáraim sem kedvelnek csak egy kicsit sem, az egyik konkrétan azt mondta hogy egy sikertelen abortusz vagyok.

Esténként alig tudok aludni 3 vagy 4 órát, így sokszor álmos is vagyok. Egy csomó nyugtatót veszek be naponta, kicsit csodálkozok is hogy hogy nem sikerült eddig túladagolni.. A karomat is szoktam vagdosni, de erről már kezdek leszokni. Terapeutához jártam, az első jó is volt, de aztán kiment Amerikába, így egy újhoz kellett járnom, aki csak rosszabbá tette a helyzetet. "Megnyugtatott", hogy úgy sem fogok leállni az érvágással. Egy pár alkalom után inkább csak lemondtam.

Képzeletbeli barátaim vannak, szoktam is velük beszélgetni, a baj hogy ezt néha publikus helyeken is megteszem. Általában nagyon letört és szomorú vagyok, naponta többször is szoktam sírni (tudom hogy ez nem éppen egy 'férfias' dolog...). Többször is volt hogy nekifutottam az öngyilkosságnak. Bár nemrég végre találtam egy barátot, nagyon örültem is neki, támogatott, kiállt mellettem meg minden.. De epilepsziás volt, és elhunyt az agyműtétben. Ettől én teljesen kikészültem és megint csak azon jár az eszem hogy hogyan tudnék végezni magammal gyorsan és fájdalommentesen...

Tudom, sokan mondják hogy az öngyilkosság gyávaság, hogy az a "könnyű" út amit a gyengék és a retardáltak választanak. Meg azt is mondják, hogy a "szeretteimnek" ártok vele. Mivel senkit sem érdeklek, az utóbbival nem is nagyon törődök. Viszont nem tudom hogy mit tegyek.

A tanulmányi eredményeim is viszonylag rosszak, legfőképpen a depresszióm miatt és a figyelemzavarom miatt nem bírok nekiállni vagy egy pár percnél több időt a lecke olvasásával tölteni.. Plusz azt sem tudom hogy mi akarok lenni, mit szeretnék majd dolgozni, ha lesz egyáltalán "majd."


Van egyáltalán értelme így tovább élni?



2016. nov. 28. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Túl lehet élni, persze szar
2016. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az életnek mindig értelme van. Bár ezek tényleg szörnyűek amik eddig veled történtek, de ne add fel. Keress fel egy jó, normális pszichológust és egy szakembert aki segít a figyelmzavarban. Új iskolát már ne keress, hagyd az ottani embereket vedd őket semmibe, nem érnek annyit, hogy velük foglalkozz. Találj egy hobbit amit szeretsz! Megróbálhatnád azt is, hogy hagysz mindent a pics@ba és kimész valahova külföldre családokhoz takarítani. Nem egy álommunka, de sokat kereshetnél vele és az új országban tiszta lappal indulnál, megismerhetnél embereket.
2016. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most úgy tűnhet, hogy nincs, de szerintem van.

Pár napon belül írok bővebben, addig javaslom, hogy hallgasd meg ezt:

[link]

Interjú egy olyan emberről, aki hasonló helyzetben volt, mint te.

2016. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kamu


Ha egyedül laksz egy olcsó panelban, azt miből fizeted? Miből tartod el magad, ha iskolába jársz?

2016. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Igenis kell sírni,és nem ezt az érzéketlen macsó dumát nyomni,hogy "fú én nem sírok"!

Kérdező,ha azt mered mondani,hogy a sírás "nem férfias" dolog,akkor vágd is fel az ereidet,és húzz a nemi sztereotípiáiddal!

2016. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy tartom el magamat, hogy dolgozok szabadidőmben. Plusz ösztöndíj, bár az idei jegyeim alapján arról lemondhatok
2016. nov. 28. 23:34
 7/11 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat
2016. nov. 28. 23:41
 8/11 A kérdező kommentje:
és #5, azt azért mondtam, mert az osztálytársaim nagyja folyton ezt mondja. Azért is raktam idézőjelbe.
2016. nov. 28. 23:44
 9/11 anonim válasza:

Szia!

Írj, ha gondolod, hasonló helyzetben vagyok, tudom mit érzel. :/ 22/L

2016. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Nincs értelme egy ilyen életnek. Csak arra várok, hogy minél előbb meghaljak... de annyira nehéz. az öngyilkossági kísérletek kockázatosak. mi van, ha nem sikerül megölnöm magam? A legbiztosabb módszer a fejbe lövés lenne, de honnan szerezzek egy pisztolyt...
2016. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!