Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember és egy (házi)...

Ha egy ember és egy (házi) állat élete egyszerre kerülne veszélybe, de csak az egyiket mendheted meg, melyiket választanád? Miért?

Figyelt kérdés
Nincs jó vagy rossz válasz! A gondolatmenetetek és az érveitek érdekelnek, nem fogok ítélkezni felette, bármit mondtok. Mivel a kérdés elméleti, a válasz is az, tehát kérlek titeket, ti, válaszolók se bántsátok egymást miatta.
2017. ápr. 27. 08:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
53%
Az embert. És nem emberségből, hanem azért, mert mégis jobban el tudnék számolni a lelkiismeretemmel, ha egy állatot hagyok meghalni, mintha egy embert. Mindkettő idegen, lehet, hogy az embernek van családja, hazavárják, ha gyerek, akkor pláne előtte van még az élet, szeretném, ha az idegen gyerek megtapasztalná, milyen érzés pl. csókolózni, igaz barátságokat megélni. Egy állatnál ilyen gondjaim nem lennének, csak remélném, hogy nem szenved sokáig, illetve a gazdáját sajnálnám kicsit.
2017. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%

Az állatott.

Állatban még sosem csalódtam, emberekben viszont fojamatosan! Egy állat nem ítélkezik felettem, nem kritizál, nem támad hátba minden ok nélkül.

(Persze ez mind abban az esetben, ha annál az alapkoncepciónál maradunk, hogy mindkettő idegen)

Valószínűleg még magamhoz is venném az állatot.

2018. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Állatban még sosem csalódtam, emberekben viszont fojamatosan! Egy állat nem ítélkezik felettem, nem kritizál"


azt egyelőre még foLYamatosnak írják, ha már kritizálásról van szó :D

2018. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!