Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember és egy (házi)...

Ha egy ember és egy (házi) állat élete egyszerre kerülne veszélybe, de csak az egyiket mendheted meg, melyiket választanád? Miért?

Figyelt kérdés
Nincs jó vagy rossz válasz! A gondolatmenetetek és az érveitek érdekelnek, nem fogok ítélkezni felette, bármit mondtok. Mivel a kérdés elméleti, a válasz is az, tehát kérlek titeket, ti, válaszolók se bántsátok egymást miatta.
2017. ápr. 27. 08:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%

így talán befolyásolna a neme, kora, a helyzet, a fajtája...sok tényező


24F

2017. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem egyértelmű hogy embert. Ösztönösen. Szóval teljesen mind1 ki az az ember ott abban a pillanatban nem az állat lenne a fontos. Természetes szelekció.
2017. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

A szomorú válasz erre a kérdésre az, hogy mindössze az emberek kis hányada mentene meg egy másik életet, mert passzív tunyaságban tengődünk és szeretjük elfordítani a fejünket és abban bízni, hogy majd más lép helyettünk akkor, amikor a legnagyobb lelki jelenlétnek kéne lennie és cselekedni kell. Tipikus példa, mikor egy tömött villamoson zaklatnak valakit, az egész tömeg fülel és a jelenetre koncentrálnak, de beleavatkozási szándék senkinél sem nyilvánul meg. Ez a jóra való restség.


Az ember életét menteném meg. Nem ismerem őt ugye, így a pillanat hevében még akkor sem lenne idő ítélkezni, ha alapvetően hajlamos vagyok beskatulyázni embereket. Tudom, hogy sokan úgy vélik, hogy egy állat nemesebb lelkű, mint egy ember, de nálam valahogy természetes, hogy a fajtársam iránt viselek nagyobb empátiát. Emberi közösségekben éltem le eddigi életemet, ember etetett, ember nevelt, ember ölelt.

2017. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Az állatot.


Ki tudja, az idegen ember lehet valami erőszaktevő, vagy gyilkos is.

2017. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Te jó ég mennyi ítélkező buta ember válaszol. Tisztelet a kivételnek.
2017. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%

Mindenféleképpen az embert menteném meg, még a legrosszabb ember élete többet ér mint egy állaté.

Ha van lehetőségem egyértelműen a saját fajtársam mentem meg mint egy alsóbbrendű élőlényét. (Ezt úgy mondom, hogy állatbarát vagyok.)


Az sem mellékes, hogy jogilag is kötelesek vagyunk embertársunk életét megmenteni, vagy legalább megpróbálni segíteni neki.

2017. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
Felsőbbrendű lény ??? Jézusom ... Én nem vagyok Hitler, hogy ilyeneket mondjak magamról. Az én állatom élete pedig számomra nem ér kevesebbet a legszemetebb embernél is. Sőt, nagyon kevés embert választanék helyette, hogy melyiket mentsem.
2017. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%
én is mindenképpen az embert menteném először
2017. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
42%

ma választhattam, hogy elcsapok egy fácánt a kocsival, vagy átmegyek a szembe sávba és megdöglünk mind a 2en a szembejövővel.


Nos a fácán húzta a rövidebbet...

2017. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az az ember hasonló helyzetben az állatot mentené, akkor az állatot.
2017. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!