Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldön dolgozó magyarok,...

A külföldön dolgozó magyarok, miért akarják az itthoniakkal beetetni h ők perfekt beszélnek idegennyelvet?

Figyelt kérdés

A legtöbben úgy mentek ki hogy semmilyen más nyelvet nem beszéltek a magyaron kívűl, (talán a kint töltött évek alatt ragadt rájuk valami) az itthoniak elött mégis úgy akarják beállítani magukat, h ők tökéletesen beszélik az adott ország nyelvét, akár 1 kint töltött hónap után.


Ugyan mire jó ez? Azt hiszi némelyik h az itthoniak majd többnek nézik emiatt őket? Vagy hogy nehogy segiteni kelljen az itthoniaknak kijutni? Vagy nem értem mire jó.



2017. máj. 6. 21:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt tapasztalom hogy aki jól beszél az szerénykedik még aki rosszul az meg odáig van magától. Nem mindenki van tisztában saját maga képességeivel. Mi 15 éve élünk kint a családommal én 8 voltam amikor kiköltöztünk és mégis szívesen segítünk annak aki kéri és tesz is érte valamit nem csak a markát tartja meg azt várja el hogy mindent a szájába rágjunk.
2017. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

érdekes,én külföldön élek, és még egy darab ilyennel se találkoztam.


s kapaszkodj meg: angoltanári diplomával jöttem Angliába. szóval, igen, tudtam angolul.

2017. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Érdekes én még soha senkitől nem hallottam ezt, pedig nem kevés ismerős van kint.


Az tény és meg is mondták, hogy odakint rövid idő alatt sokkal több ragad rád mint előtte évekig a tankönyveket bújva.

2017. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
sajnos valahol igaza van a kérdezőnek, mert lepkehálóval kell fogdosni a kétkezi munkások között azokat, akik jól beszélnek "külföldiül". Sajnos én sem beszélem jelenleg az adott ország nyelvét, de szerintem senki se, aki nem ide születik. Minden kantonban másképp beszélnek a svájciak, sokszor egymást sem értik meg. Én pár dialektust már elég jól megértek, emellett folyékonyan beszélek németül, tehát ők meg engem értenek meg. Így megy két irányban a kommunikáció, hogy nem ugyanazon a nyelven beszélünk. De ez itt teljesen természetes, Hochdeutsch - Schwiizerdütsch párbeszéd. Szóval szégyen, de én sem beszélem az adott ország nyelvét... :P
2017. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne verd magad. Eleve felsőfokú nyelvvizsgával mentem ki, mert eleve kellett a diplomához. Nem mondom, h perfekt, de jól beszélek, és sokan mások is. Nem ám csak tanulatlan emberek jöttek ki.
2017. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked ezek szerint csak azok a fajta ismerőseid vannak akik kiírják a külföldi FB csoportba hogy "munka kéne, a nyelvet nem ismerem, de azonnal tudok kezdeni". Hogy milyen munka, mihez ért, arról semmit nem tudsz meg.

De rengeteg tanult, iskolát végzett -nem feltétlen diplomás- van kint, akik jól beszéltek az adott ország nyelvén, már mikor kijöttek.

2017. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!