Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte minden drága vagy nagy autó volánja mögött egy nőt látok?

Figyelt kérdés
Előre szólok nem provokálni akarok és nem is költői kérdésnek szánom afféle burkolt nőgyűlölködés céljából. Komolyan kíváncsi vagyok rá, mert én tényleg azt tapasztaltam és azt láttam eddigi életem során, hogy rengeteg luxusautót szinte mindig nő vezet (fiatal, középkorú és idős is). Ha meglátok egy SUV-t (pl. BMW X5, Audi Q5, Volvo XC90, Nissan Qashqai, Honda CRV jó utóbbi kettő nem luxus, de akkor sem női autók) és megnézem ki vezeti, akkor szinte mindig egy nő tűnik fel. És fogalmam sincs mi ennek az oka, mert egyrészt állítólag a nők kevésbé autómániások, márpedig ezek a kocsik elég komolyak, másrészt azt gondolná az ember, hogy pont a nők azok, akik inkább a kicsi/mobilis könnyen vezethető városi autókat preferálják. Például Mini Cooper, amiből mostanság irdatlan sokat látok szintén nőket vezetni. Ehhez kapcsolódóan kérdezném: hogy mi most ez a Mini divat a nők körében? Topic ON: Szóval az azt gondolnám, hogy a nők a kicsi autókat kedvelik, mert könnyű velük parkolni, ehelyett meg ők azok akik a legnagyobb batár autókat vezetik, amelyeket még én sem vennék meg, mert olyan nagyok. Egyrészt mert alacsony pasi mivoltomból kispö**ünek bélyegeznének másrészt tényleg nem látom értelmét (magas fenntartási költség, felesleges plusz fogyasztás). Ha kényelemre vágyok, akkor ott a mostani Peugeot 607-esem (amit imádok), ha pedig egy kis száguldásra vágynék akkor vennék hétvégi autónak egy Nissan 370z-t (ha lenne rá fölös pénzem :D). De a nők miért ilyen batár nagy autókkal közlekednek? Valaki részletesen leírhatná az okát, mert nagyon kíváncsi vagyok a női lélektan ezen szempontból megközelített sajátosságára.

2017. máj. 24. 18:00
1 2 3 4 5
 11/45 anonim válasza:
71%
Sok a r,I,Banc
2017. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
88%
#11 Jaja, napsütésbabával az élen... :D
2017. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Jó elhiszem, hogy emberek, de akkor, hogy is van az az urban legend, hogy a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak? Nekem azt se mondjátok, hogy "térdeléssel" és "masszázzsal" keresték meg ezeket a drága autókat. Fel tudnátok sorolni olyan munkaköröket, ahol tényleg olyan szinten tudnak érvényesülni NŐK, hogy ilyen luxusautókat tudjanak venni? És igen, irigy vagyok, mert én 28 évesen informatikusként is csak egy ősrégi (de akkor is a szívemhez nőt) 607-est engedhetek meg magamnak, míg azt látom, hogy más korombeli nádszálvékony kislányok (akik alig látnak ki a kormány mögül) meg X6-os BMW-ket vezetnek. A nyugger és ránézésre is proli kinézetű vénasszonyokat meg főleg nem értem, hogy miből telik nekik 2 tonnás Volvokra meg hibrid Toyotákra. És ne mondjátok, hogy elszigetelt eset, mert rengeteget szoktam belőlük látni.
2017. máj. 24. 20:07
 14/45 anonim ***** válasza:
72%
Qrválkodnak, mit nem lehet ezen megérteni?
2017. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
36%

Nem kevés nőismerősöm van, aki haza viszi az 500 000-et illetve még többet.

Foglalkozás: Key account manager, export manager,

Kereskedelmi vezető, cégigazgató.

2017. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
63%
#15 Na, és vajon hogyan jutottak el odáig? Hát, a pici szájukkal...
2017. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
18%
Látszik is, hogy irigy vagy.:-) "Nádszálvékony kislány", "ránézésre proli kinézetű vénasszony" LOL. Mert te aztán sokat látsz belőlük a kis Peugeot visszapillantójában, amikor fél méterrel magasabban ülnek nálad.:D Elárulom, nemcsak az informatikusok keresnek jól, nálunk a recepciós kislány kap kb. annyit, mint közületek egy kezdő. Multicég menedzsereként pedig azért nem feltűnő sportkocsival járok, mert a car policy alapján üzletiesebb autót tettek a fenekem alá, ingyen.:-)
2017. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
34%
16#-os nem "drágám", hanem pl folyékonyan beszél 5 nyelvet: Angol, Német, Francia, Holland, Spanyol, a másik hármat: Angol, Orosz, Olasz. Tulajdonképpen a szájukkal keresik meg, erre ráhibáztál, csak nem úgy ahogy gondolod...
2017. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
63%
Aha, de a franciát beszélik a legjobban...
2017. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem biztonsági okokból vezetnek nagyobb autókat. Ezeknek a kocsiknak azért elég jó kis biztonsági rendszerük szokott lenni meg tolatóradar, meg bánat tudja, micsoda. A Mini mániára én sem tudok magyarázatot adni, gyakorlatilag egy gyufásdoboz. :)
2017. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!