Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes idős emberek honnan...

Egyes idős emberek honnan veszik a bátorságot arra, hogy másokat, különösen a fiatalabbakat jogtalanul, tiszteletlenül rendre utasítsanak, kioktassanak, ráadásul úgy, hogy igazuk sincs?

Figyelt kérdés

A következő eset történt a minap:


A lenti linken látható képen a fekete téglalap helyére parkoltam az autómmal. Mint látható, az ott lévő kijárat gyalogos kijárat, tehát a KRESZ szerint lehet ott parkolni, mivel nem akadályozom az ingatlanra történő behajtást, illetve kihajtást (akkor lettem volna szabálytalan, ha valamelyik garázs elé parkolok). Ahogy kiszálltam az autóból, az egyik földszinti ablakból egy 80 év körüli nő elkezdett mindenféle tiszteletet mellőzve rikácsolni, hogy "ugye nem gondolja, hogy itt fog parkolni?!". Kérdeztem tőle, hogy mi tiltja ott a várakozást? Rávágta, hogy a KRESZ. Mondtam neki, hogy nincs igaza, mert nem akadályozom másik gépjármű be- illetve kihajtását. Erre azt mondta, hogy ne vitatkozzak, hanem azonnal álljak el onnan. Nem tettem. Erre elkezdett fenyegetőzni, hogy értesíti az illetékes szerveket. Ekkor hangosan megmondtam neki a helyi polgármesteri hivatal közterület-felügyeleti csoportjának telefonszámát. De mégis hogy gondolta, hogy mindenféle jogalapot nélkülözve rendre utasítson másokat, ráadásul úgy, hogy nem ismeri a KRESZ szabályokat?


[link]


30/F



2017. júl. 2. 22:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"HA NEM TUDNÁD: abban a pillanatban, ahogy rálép egy gyalogos a zebrára és elindul, TE KÖTELES (!!) vagy átengedni őt, tehát NEM MEGTISZTELTETÉS az a te részedről autósként, ha így teszel!


MÉg ennyit se tudtál?? Mire vered akkor itt a nyálad?


A gyalogosnak van elsőbbsége ebben az esetben, nem neked!!"


Tisztában vagyok vele, hogy a gyalogosnak van elsőbbsége, csak a legtöbben ezt nem tartják be. Én betartom, és nem azért, mert ez valamiféle megtiszteltetés lenne a részemről, hanem mert ezt mondja a KRESZ.


Egyébként én nem személyeskedtem eddig a kérdésben, ezért Neked sem kellene. Viszont a legutóbbi hozzászólásod alapján a válaszaid hasznossági százaléka hűen tükrözi az értelmi szintedet.

2017. júl. 2. 23:24
 12/17 A kérdező kommentje:

"Igazán lehetne benned annyi, hoyg egy szegény idős hölgy kérését tiszteletben tartod, és megteszed hogy pár méterrel odébb állj. Biztos megvolt az oka hogy rádszólt! Ennyi azért lehetne benned. Értem én hogy kressz meg minden, de mégis csak emberből vagyunk. Ráadásul mi van ha a mentőket várta?"


Ha szépen megkért volna, hogy valami okból őt zavarja, hogy ott parkolok, akkor szó nélkül elállok onnan. De mivel mindenféle emberi hangot és tiszteletet mellőzve kirikácsolt az ablakon, ezért magasról tettem a véleményére.

2017. júl. 2. 23:27
 13/17 anonim válasza:
23%
Azért mégis csak egy 80 éves néni! Ember!!! Gondolkozz már el, te is ezt szeretnéd, hogy ezt kapd, amikor ennyi idős leszel? nem járna ki ennyi tisztelet egy idős hölgynek ha már megadta neki az úr hogy még köztünk lehessen? Csak ez a pimasz pökhendiség?
2017. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
A te értelmi szintedet kisapám! Pontosan az ilyenek miatt van annyi százalékom, mert rádöbbentem, hogy hülye volt, és beképzelt! Kicsit többet gondoltok ti magatokról, mint amik valójában vagytok........ No comment.
2017. júl. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%

és akkor mivan ha 80 éves? mivel több mint pl egy 30 éves?

azért mert idősebb, neki ugyan úgy tisztelettel kell bánni más emberrel, ahogy ő elvárja. ha nem ad tiszteletet nem is fog kapni és ne is csodálkozzon emiatt. előttem lévők meg mondják a szent f#szságaikat csak hogy tudjanak kötekedni valószínű, hogy ugyan ilyen megkeseredett életet élnek, mint az öreg.

2017. júl. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%
Úristen... Tisztelet kijárna, ha a kedves néni szépen megkérné, hogy fiatalember legyen szíves arrébb.állni, mert a mentőket várom... Elképesztő néhány felfogás. A másik, h nem véletlenül alakult ki, hogy a gyalogos megköszöni, hogy átengedik a zebrán(holott ennek természetesnek kellene lenni, tudjátok nem mindenhol lámpa szabályozza:))
2017. júl. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sárga villogót használtál?
2017. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!