Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett olyan nagy divat a...

Miért lett olyan nagy divat a k-popért, koreai sorozatokért, színészekért rajongani?

Figyelt kérdés

Pl.: Port.hu-n a személyeknél a k-popperek, meg koreai cukifiúk topicjai pörögnek ezerrel. De itt gyakorin is van vagy ezer kérdés ilyen témában.

Nekem furcsa, hogy egy ennyire "rétegdolog" ilyen nagy táborral rendelkezik.

Na meg azért is bosszantó, mert a koreaiak nem kicsit elmebetegek, ott a plasztikai műtét olyan, mint nálunk a reggeli kávé, és annál vonzóbb egy férfi, minél nőiesebb.

:S



2017. júl. 11. 17:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg egy nagy tömegcikk, de a legidegesítőbbek a rajongók. Kérdező, vigyázz, mert jönnek a fanok, aztán megnézheted magad! :D
2017. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Az ázsiai kultúrák már régóta rajongás tárgyává váltak, nem értem, miért most lepődsz meg ezen.
2017. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
16%
Ja, és ami pop, az eleve nem lehet réteg... :D De a kis tinilánykák (illetve pár - főként MondoCon-os - huszonéves csaj) agya ezt már nem fogja fel...
2017. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%

Kezdünk megnyílni, egyre elérhetőbb a távolkelet, főleg a kultúrája, és van olyan, akinek ez tetszik.

Nem csak a visngó 13 éves k-poposokra és otakukra kell gondolni ilyenkor, nagymamám is szereti a koreai sorozatokat, szóval szerintem egyáltalán nem "rétegdolog".

2017. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Tudjátok mi a szomorú? Az, hogy én magam is kpop, dorama, és korea imádó vagyok, de részben egyet értek a kérdezővel. (hogy bosszantó) Azzal nem, hogy réteg dolog lenne, mert rengeteg korú ember rajong érte rengeteg országból, aminek meg is van az oka, mert ha megismered, megvan a maga varázsa az egésznek. De persze nem kell szeretni. Hogy miért értek részben egyet? Mert rengeteg a rajongók között a divat..csa. Rengeteg idióta rajongó van, köztük azok, akik csak "mutogatni" akarják, hogy márpedig ők kpopperek, és hű de menők... az ilyenektől a falra mászom. Illetve rengeteg a rajongók közül a naiv, aki megy minden ökörség után, és minden szart elhisz, amit lát a neten, ha valaki odamegy a posztja alá lefikázni egy bandatagot, hogy hú de "lányos" akkor emiatt törnek ki a k..vázások, anyázások... Kérdem én, akkor mivan ha valaki ezt mondja? Változik tőle bármi? Nem. Szarni rá. Én már nem tudom, hogy ezeken sírjak, vagy röhögjek. És az a baj, hogy ezek miatt ítélik el a kpop rajongókat. Amiért amúgy nem hibásak, mert az a szomorú igazság, hogy legtöbb helyen őket látni. De akkor most közlöm, hogy vannak normális fanok is! Akik tényleg a varázsa miatt szeretik koreát a kpopot, a doramákat.

És még egy apró megjegyzés: nem úgy van náluk, hogy minnél nőiesebb egy férfi, annál vonzóbb. Nekik pusztán ilyen a genetikájuk, így néznek ki. Az meg, hogy sminkelik őket (persze nem úgy mint a lányokat) az egy szokás. Nem tetszik, nem kell nézni. Az meg nem az ő hibájuk, hogy néha túl vannak sminkelve.

És bár tény, hogy koreában sokkal gyakoribbak a plasztikai műtétek, ezt a tényt én sem szeretem, de vannak akik sosem plaztikáztatnának, nem mindenki ilyen. Hát bocsi a kisregényért😅😅

2017. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
9%
#5 Te sem vagy ám különleges... Bocs.
2017. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
34%
6. Ki az?
2017. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Amennyire én látom ez a k-pop rohadtul felszínes egy valami. Engem taszít ez a tökéletesség-mánia. Ha jó a zene, rohadtul nem érdekel, hogy néz ki az előadó.


A rajongók meg... Kötelező naprakésznek lenni, hogy melyik fiúcska mikor milyen színűre festi a haját, meg azon megy a vagi, hogy ki mennyit tud koreaiul.

2017. júl. 11. 18:31
 9/37 anonim ***** válasza:
80%

Miért, mennyivel jobb, ha amerikai színészekért vagy zenékért rajong valaki? Vagy angolért? Vagy németért? Vagy oroszért? Vagy bármelyik másik ország pap kultúrájáért?

Amikor én voltam tini (15 éve), akkor is volt ennyi k-pop rajongó, mint most, úgyhogy ez egyáltalán nem újdonság.

Elmebeteg pedig inkább te vagy, nem a koreaiak, amiért ennyire rögeszmésen mások érdeklődése iránt érdeklődsz.

2017. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

Na látod ez az. Te is csak a felszínt látod. Mert nem ismered. Amivel nincsen baj, csak nem kell leszólni, ha nem ismered igazán. És igen, valóban elvárás náluk, hogy az idolok "tökéletesen" nézzenek ki, diétákra vannak fogva stb... De mindennek van jó, és rossz oldala is. Ha nem tetszik, nem kell vele foglalkozni, ennyi. Hozzáteszem,ezek a "fiúcskák" egy hónap alatt többet dolgoznak a rajongóikét, mint te/egy átlag magyar ember égész életedben. Nyilván vannak kivételek is, de nem sok. És én ezt pont azért tudom, mert ismerem, és nem csak a felszínt látom.

#6 ki mondta, hogy az lennék? 😂 én csak leírtam a véleményem.

2017. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!