Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett olyan nagy divat a...

Miért lett olyan nagy divat a k-popért, koreai sorozatokért, színészekért rajongani?

Figyelt kérdés

Pl.: Port.hu-n a személyeknél a k-popperek, meg koreai cukifiúk topicjai pörögnek ezerrel. De itt gyakorin is van vagy ezer kérdés ilyen témában.

Nekem furcsa, hogy egy ennyire "rétegdolog" ilyen nagy táborral rendelkezik.

Na meg azért is bosszantó, mert a koreaiak nem kicsit elmebetegek, ott a plasztikai műtét olyan, mint nálunk a reggeli kávé, és annál vonzóbb egy férfi, minél nőiesebb.

:S



2017. júl. 11. 17:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem. :) DE ÉN TÉNYLEG.


Habár sorozatokat nem nézek, de a k-popot nagyon szeretem.


De te most mit foglalkozol azzal, hogy ennyire nagy divat lett?


Divat rajongók minden zenei műfajban vannak szinte, ezen már meg sem lepődöm.


Nekem tetszik a zene, és lehet most le leszek pontozva, mert szeretem, de nem érdekel. Mások miatt nem fog megváltozni a véleményem a k-popról.


Azt hallgatom, amit tetszik, mint a k-pop.


Most már rossz ember vagyok, vagy mi? :/

2017. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%
Miért lett #9 lepontozva ? Szánalmas férgek. Mennyivel különb amerikai sztárokért és filmekért rajongani, mint ázsiaiért ? Az miért nem zavar titeket ? Ők is plasztikáznak ám rendesen. Michael Jackson nem ismerős ? Szó szerint szétesett. Bár inkább amcsi színész kultusz, mint Mónika Show, Győzike, Éjjel-nappal Budapest. Hihetetlen, hogy sok magyar ezekért is rajong.
2017. júl. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként egy egyszerű válasz: AZÉRT B***MEG HOGY LEGYEN MIT KÉRDEZNED, ÉS LEGYEN MIN KÖTEKEDNED.
2017. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
80%

Ez nem rétegdolog, mikor fogadják már el az emberek?:D

Mindig is sok ember rajongott Koreáért de nem hangoztatták, bumm. Meglepő mi? Csak most lett felkapott a BTS miatt meg a sok hülye divatmajom miatt akik Kpoppernek mondják magukat. És ez több rajongót is idegesít, hangot is ad neki de mit lehet tenni?

Hozzátenném, Magyarországon a legtöbben 2011-13 körül lett Kpopper, az újabbak meg felszínesen kezelik ezt az egészet, azt hiszik, meghallgatnak egy dalt és már rajongók. Hát nem.

Amúgy ez egy más kultúra, miért kötsz bele? Nekik is fura egy csomó európai dolog. Ha amerikai zene lenne bezzeg senki nem kötekedne.

2017. júl. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
8%
Minden szánalmas, ami mainstream, legyen az koreai vagy amerikai. Még jó, hogy én undergroundot hallgatok. ;)
2017. júl. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
100%
5-sel egyetértek! 14-es én 2-3 éve hallgatok és mégsem hittem azt azonnal, hogy kpopper vagyak a BTS-nek is a régi számai tetszenek jobban és még csak nem is kedvelem őket annyira. Nekem az a véleményem, hogy nem kéne senkinek sem azt gondolnia, hogy ha hallgat egy műfajt attól ő menő lesz nem egyszer találkoztam ilyennel és mint mindenhol a kpop-ban is van ilyen. Először utáltam a koreai sorozatokat és filmeket egyetlen film miatt és csak japánok mentek most meg érdekel sok minden, de nehogy azt higyjék már, hogy ha Ázsiára nyitott vagyok másra nem...
2017. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
37%
15. Kiváncsi lennék arra az Underground zenére.
2017. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%

Azért az a "sárga" köcsögség volt, ne haragudj.

És amúgy egyrészt egyetértek veled.

Nagyon sok olyan ember van, aki CSAK a BTS-t ismeri(leghíresebb k-pop csoport ma) és egyből azzal jön, hogy neki a k-pop az élete. Na meg az is idegesítő, hogy magyar oldalakon is mindenhol a BTS szerepel. Kérdem én k-poperek, ismerősek nektek ezek a nevek: Infinite, Super Junior, SHINee, 2pm?

A BTS is ugyanúgy egy rapper, énekes és tánccsoport mint a fent felsoroltak. Annyi a különbség, hogy a BTS rengeteg sminket használ és állandóan hajszínt váltogat. Később majd lesz ennek eredménye.

Rengeteg férfias k-pop énekes van(pl 2pm tagok, Super Junior Siwon).

De amúgy gondolom egy k-pop számot se hallottál még, ezért szólod le őket.

Az megint más kérdés, hogy rasszista vagy és bajod van az ázsiakkal.

Hadd szeresse mindenki azt amit akar, mindenkinek van saját élete, ő dönti el mit csinál.

És szerintem sokkal jobbak a koreai sorozatok és műsorok az ilyen magyar "reality műsoroktól" amiben csak kamera előtt nyalják egymást és kétnaponta szakítanak a szereplők. ;)

Nem szeretheti mindenki a nyálas, nyávogós amerikai dalokat.

2017. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

"Azért az a "sárga" köcsögség volt, ne haragudj."


Mé'? Van fehér, fekete meg sárga ember + rézbőrű.



---



Jó válaszok érkeztek, engem pont ez a fajta versengés meg mániákusság taszít. A mennyiségre hajtotok nem a minőségre, ez itt a baj.


Amúgy én magát a rajongást nem tartom jó dolognak (maximum a szerelmi rajongást egy húsvér ember iránt, na az rendben van, mer olyankor kicsit meghülyül az ember). Az a probléma, hogy a rajongás azt jelenti, hogy elfogultnak és kritikátlannak kell lennie az embernek. Na ez a zombimód.


Az ázsiai kultúra engem is érdekel, de inkább az ősi.

2017. júl. 12. 14:07
 20/37 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem itt senki sem mániákus rajtad kívül. MI SZERETJÜK,TE MÁST SZERETSZ, EZ VAN,TÖRŐDJÉL BELE.
2017. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!