Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány nyelven beszélsz anyanyel...

Hány nyelven beszélsz anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés

Illetve mennyin felsőfokon?


Melyek ezek?



Onnan jött a kérdés, hogy itt egy válaszoló kihangsúlyozta, nagyon buta lehet, aki nem tud legalább angolul anyanyelvi szinten.


(én magam 4 idegen nyelven beszélek felsőfokon, de egyedül magyarul anyanyelvi szinten)


2017. okt. 12. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%
Magyarul és angolul anyanyelvi szinten, spanyolból felsőfok környékén vagyok, bár még csak középfokú nyelvvizsgám van, egy elég alap szinten olaszul és egy gyerekdalt meg kb három begyakorolt mondatot oruszul drága édesanyám jóvoltából. Tudom, hogy ezzel a nyelvtudással bőven a magyar átlag fölött vagyok, de ettől még nem vagyok okosabb. Matekból mindig is béna voltam példának okáért, nem tudok főzni, ha fegyvert fognak rám sem tudom megmondani, hogy ki az oktatásügyi miniszter és gyakorlatilag nullához közelítő élettapasztalattal rendelkezem. Hogy ki "okos" és ki "buta", az relatív. De azt el kell ismernem, hogy aki meg sem próbál legalább egy alap szinten megtanulni angolul (vagy németül, mert az közelebb van), az nem túl előrelátó. Ettől függetlenül annak a bizonyos válaszolónak nincs igaza. Anyanyelvi szinten elsajátítani egy nyelvet nem olyan egyszerű. Ha nem tényleg az anyanyelved (mint nekem) vagy nem éltél kint az adott országban huzamosabb ideig (mint anyám), akkor gyakorlatilag lehetetlen. Szerintem az illető nincs tisztában a fogalmakkal, de ez mind csak az én személyes véleményem.
2017. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Most ez a kérdés semmi mást nem szolgál, csak hogy mindenki idejöjjön felvágni, mert statisztikának elég reménytelen próbálkozás.


Ja egyébként a válaszoló mégse ismeri a magyar nyelv sokszínűségét, ha a buta számára egyenlő a műveletlenséggel akkor vagy nincs szókincse, vagy nem csak műveletlen.

2017. okt. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Anyanyelvi szinten csak a magyart, felsőfokon az angolt, középfokon a németet és nagyon alap szinten néhány nyelvet (olasz,japán,orosz).

22/N

2017. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most mi a francért lettem lehúzva? Megválaszoltam a kérdést, reagáltam a kérdező konfliktusára azzal a bizonyos válaszolóval, kifejtettem a véleményemet a problémával kapcsolatban, hozzátettem, hogy ez nem általános igazság, csak a személyes véleményem. Mi lett volna a hasznos válasz? Ha azt mondom csak magyarul beszélek, és aki beszél más nyelveket, az sznob? Bocsánat, hogy apám nem magyar. Bocsánat, hogy tanulok nyelveket. Bocsánat, hogy létezem. Többet nem fordul elő. (Persze ezt is le fogjátok pontozni. Gratulálok...)
2017. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit, mindenkinek köszönöm, aki válaszolt
2017. okt. 13. 11:49
 16/17 anonim ***** válasza:
8%

Persze, mindenki beszéli felsőfokon az angolt, meg x egyéb nyelvet közép/alapfokon, miközben európai szinten messze mi állunk a legrosszabb helyen az idegennyelv tudás terén. Olyan ez a gyk, mint az MMORPG játékok, hogy sokan itt élik az álomvilágukat.

Anyanyelvi szinten a magyart, középfokon pedig az angolt. 24/F informatikus hallgató

2017. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Anyanyelvi szinten 3 (vegyesházasságba születtem) bár magyar iskolaba sosem jártam, ezért a helyesírásom nem 100-as, amit nagyon sajnálok 😕

A férjem is külföldi - így a gyerekeink is félig, innen a harmadik nyelv.

2017. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!