Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholból kiút?

Alkoholból kiút?

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 00:01
1 2
 1/13 MR.X. ***** válasza:
Nézz meg sok embert az utcán, vagy nézz meg pár csonka családot karácsonykor. És ha ezek nem motiválnak akkor semmi!!!
2017. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak halál után!
2017. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy olyan ember keresi a kiutat aki húsz éves és úgy hozta az élet, hogy szabadidejében, ha pénze van, ha unatkozik, ha találkozik valakivel, ahhoz éppen amit csinál vagy "csak úgy' iszik mert úgy könnyebb.

Nem azt mondom, hogy alkoholista vagyok már, ennyi idősen, de mindenhez kell.

Ha valakivel megbeszélek egy találkozót, lemondom ha épp nincs pénzem, hogy közben igyak. Azért mert úgy könnyebb. Nem görcsölök rá.

Félek, hogy ez ki fog hatni a jövőmre, a felnőtt koromra.

2017. okt. 27. 00:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor neked a száraz november pont aktuális. Én a helyedben amúgy valami csoportot/pszichológust felkeresnék mert azért ez nem normális.
2017. okt. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Még időben vagy, és nagyon jó dolog, hogy felismerted, most egy határon állsz, ahol döntened kell. Ha elindulsz és tovább folytatod az ivást, nincs visszaút a függőségből. Ez a könnyebb út.

Mondanám én persze, hogy semmi rossz nincs abban, ha társasággal megiszol egy-egy sört, de ha a függőség határán állsz, akkor kétszer, tízszer is meg kell ezt gondolni, és nagyon jól tudjuk, hogy az sosem egy sör lesz.

A valódi probléma ott kezdődik, ha már egyedül is iszol, ilyenkor az ember vagy tovább süllyed a függőségbe, vagy rájön, hogy komoly bajban van és tesz ellene. Ilyenkor viszont a nehezebb út az egyetlen lehetőség, ez pedig a teljes megvonás, ami azzal kezdődik, hogy a napi rutinból ki kell iktatnod az italt.

Az anonimoknak van egy részletes, több lépcsős módszerük, de a kulcsa az egésznek a következő: mindig csak egyetlen napot kell végigcsinálni. Ha pedig sikerült, akár jutalmazhatod is magad azért az összegért valamivel, amit piára költöttél volna, lehetnek ezek apróságok, mint édesség, vagy minden nap félreteszed ezt az összeget, és valami nagyobb dologgal leped meg magad egy idő után, így van előtted egy konkrét cél, amiért csinálod ezt az egészet. Ideig, óráig használ is.

Valójában viszont magadért kell hogy visszafordulj, hiszen tudod, hogy nem teszel jót se a testednek, se a lelkednek, nem oldod meg a valódi problémáid az itallal, csak a szőnyeg alá söpröd, de attól még ott maradnak. Fel kell ismerned, valójában az életed kell rendbe tenni, szembenézni önmagaddal, és azt a problémát megoldani, ami miatt először fordultál az alkoholhoz "mert úgy könnyebb volt".

Nem mondom, hogy könnyű lesz. Nekem sem volt az, pedig csak társasággal ittam, aztán egy idő után azon kaptam magam, hogy egyre több kell és egyre többet kattogok rajta, mikor nem társasággal vagyok, aztán . Ez a kattogás pedig sokszor szinte megőrjíti az embert.

Tudatosan kell irányítanod a gondolataid olyasmikre, amik nem kapcsolódnak az italhoz. Foglald le magad akár a hobbijaiddal, sporttal, más gépies munkával - pl egyszerű házimuknával -, bármivel, ami egyszerre köti le a gondolataid és fizikailag is lefáraszt.

2017. okt. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt tudni kell, hogy drogos múltam van.

Félek a jövőtől. Hogy ha anyám meghal, akivel most élek mi lesz velem.

Azért dolgozzak végig egy hónapot, hogy az albérletet tudjam fizetni? Azaz legyen lakhatásom és egész életemben másnak legyek alárendelve, másnak dolgozzak és tejeljek?

A bizonyos "ranglétrán" nem fogok tudni feljebb jutni, hiszen 8 általánosom van és a sok évnyi drogozástól már teljesen elbutultam. Személyiségemmel is bajok lettek, taszítanak az emberek, csak egyedül tudom elképzelni a létezést.

Szóval csak dolgozni fogok azért, hogy másoknak fizessek és azok lesznek a nagy terveim, hogy néha, hétvégenként elmenjek bulizni vagy berúgjak.


POTENCIÁLIS ÖNGYILKOS JELÖLT VAGYOK

2017. okt. 27. 00:51
 7/13 A kérdező kommentje:
Amit eddig leírtam kb semmi. Csak adolgok 10-20 százaléka. Ha ti tudnátok...
2017. okt. 27. 00:53
 8/13 A kérdező kommentje:

Hasznos választ kaptam és köszönöm is!

Valóban, már egy jó ideje csak egyedül iszok. És nem is akarok társasággal. Csak meginni a magamét, hogy berúgjak.

Nincs motivációm, nincsenek céljaim. És ha keresni kell, nem fog menni hiszen az csak magamra erőltetés lenne. Ami köztudott, hogy nem fog menni, hogy magamra erőltessek valamit. Pedig az életemről van szó.

2017. okt. 27. 00:57
 9/13 anonim ***** válasza:

8 általánossal valóban nem fogsz előrébb jutni az életben. Viszont ez nem jelenti azt, hogy nincsenek lehetőségeid. Visszamehetsz és leérettségizhetsz levelezőn. Nem elbutultál, hanem egyszerűen csak elszoktál a tanulástól, és ez normális idővel. PErsze nagyon nehéz visszaszokni bele, de csak rajtad múlik, mennyire akarod megerőltetni magad.

Viszont nem azért kell elhagynod az italt és rendbe tenni az életed, mert valaki, akit nem ismersz, azt mondja, hanem azért, mert ezt te akarod.

Azt mondod, nem akarsz azért élni, hogy másoknak tejelj, másoknak fizess, satöbbi. Hát tegyél akkor magadért valamit: azért, hogy jobbá tedd ezt az életet, mert tudsz változtatni, és te is tudod, hogy képes vagy rá, a lehetőségek pedig előtted vannak, csak elég bátornak kell lenned, hogy bele merj vágni. Aztán meg persze elég kitartónak, hogy végigcsináld, amibe belevágtál. Igen, jól sejted, ez a nehezebb rész.

2017. okt. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű... ne igyál... én kokainról kellett lejöjjek, hidd el az egy kicsit brutálisabb, de lényegében az is csak ennyi... eldöntöd, hogy nem csinálod és kész... ha legközelebb elmész egy haverral találkozni, mégha egy kocsmában is köttök ki, vizet veszel, vagy kólát... gyümilevet... ennyi.. ha kibírsz 1 hónapot, már büszke lehetsz magadra... ha kibírsz 1 évet, azt már akár mások orra alá is dörgölheted...
2017. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!