Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják egyes emberek...

Miért gondolják egyes emberek azt, hogy "nincs mondanivalójuk"? Szerinted mitől függ leginkább, ha valaki sokan kommunikál? Személyiség/műveltség/hangulat/kapcsolat/bizalom?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki gyakran panaszkodik, hogy "nincs amiről beszéljen, mert nem történik vele semmi", akkor vagy így van, vagy csak nem veszi észre/nem jegyzi meg magakörül a történéseket.

Pl. Van aki elutazik nyaralni messzire egy érdekes helyre, mégis passzív, és kevesebb mondanivalója van, mint annak, aki a megszokott környezetében mindig mindent megfigyel, és kitudja emelni azt, ami érdekes számára.



2017. nov. 26. 15:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

# 10 Attól függ, mit értünk ez alatt. Én arra értettem, (mint a válaszodban is) hogy figyeli, hogy mivel dobhatná fel a beszélgető partnerét, ahelyett, hogy untatná, tehát figyelmes [link] , ami nem jellemző arra, aki magánakvaló, vagy nem kedvel másokat. Tehát nem arra értettem, hogy nem hallja, amit mások mondanak, vagy süket lenne.


Én elfogadom, ha ő ilyen, csak azt állítottam, hogy nem tartom őt figyelmesnek. Legalábbis azt nem tudhatom, hogy milyen úton-módon fejezi ki a figyelmességét, miként épít emberi kapcsolatokat. Jó példa lehet, hogy van egy családtagom, akivel nem beszélek nagyon, de írtó aranyos ajándékokat szoktam adni neki, amikor úgy van.


Nem állítottam, hogy választható tulajdonság.

2017. nov. 28. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!