Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vezet rá egy kulturált,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi vezet rá egy kulturált, értelmiségi személyt arra, hogy egy butább, kevésbé kulturált emberrel létesítsen hosszútávú párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ne vegye senki támadásnak, én csak szeretném megérteni ezt. Számomra nagyon fontos, hogy a párom értelmiségi legyen, lehessen vele komoly és mély beszélgetéseket folytatni. Nem tudom elképzelni magam egy olyan párkapcsolatban, ahol nem vagyunk kb. egy szinten intellektuálisan. Az elején mikor még megvan a "rózsaszín köd" (hormonok), működhetne, de azután? Persze semmi gond, ha valaki nem így van ezzel, csak szeretném megérteni, hogy miért.


Mielőtt ezzel támadnátok, szólok, hogy az értelmiségit számomra a viselkedése és gondolkodásmódja, határozza meg, nem a foglalkozása vagy anyagi helyzete. Tehát nem az a kérdés, hogy egy egyetemi tanár miért jön össze egy takarítónővel, hanem az, hogy egy művelt, intellektuális, kulturált ember miért jön össze olyannal, aki nem az.


Ami még fontos: ez nem nemspecifikus, férfiaknál és nőknél is előfordul.



2017. febr. 10. 18:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%

Ha az értelmiségi azt a gondolkodásmódot jelenti ami egyezik a tieddel, tehát egy hullámhosszon vagytok, akkor nagyon kevés az értelmiségi.

30/f

2017. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%

Mert az embernek vannak érzelmei is amik ab ovo hatással vannak az emberi kapcsolatokra.Persze lehet Te másképpen működsz.

Nyilván nem extrém különbözőségekre gondolok de azt sem tartom eredendően kizártnak.

2017. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1: Viszont mikor egy értelmiségi összejön egy nem értelmiségivel, akkor nemcsak nem egyeznek, hanem valószínűleg nem is hasonlítanak a felek gondolkodásmódjai.


2: Nem is tagadtam, hogy vannak érzelmek is, de nekem azok mellett (nem helyett) fontosak a fennebb említett dolgok is.

2017. febr. 10. 18:29
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nem ilyen jobb rosszabb viszonylat, csak más. Szerettem a "proli" exemet meg ő is engem. Igaz én műveltebb voltam, jobb iskolám volt, idősebb is voltam 3 évvel, de ő meg sokkal életrevalóbb volt mint én. Ez az értelmiségi/átlag ember téma nekem mindig olyan mint hogy hogyan viszonyul a könyvkötő az autószerelőhöz.
2017. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Oszinten mondva en vonzonak talalom a kicsit butacska,cuki lanyokat! :)
2017. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%
Utolsóval egyet értek. Az ellentétek vonzák egymást.
2017. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
hát értelmiségi nőt nem értem, aki idióta palival jön össze, de fordítva értem kicsit, mivel sztem sok férfit zavar, ha okos egy nő, esetleg még vmiben alul is maradna agyi szinten és ettől ő rosszul érezheti magát. Nőknél ez az alsóbbrendűségi érzés talán ritkább, mert ők a gyengébbik nem, talán alapból is sok esetben így érezhetik magukat, és hozzászoktak. De egyebet nem tudok mondani.
2017. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Én értem a kérdést. Alapvetően ÁLTALÁBAN van különbség egy értelmiségi és egy "melós" ember gondolkozásmódjában, életfelfogásában, műveltségében, érdeklődési körében. Már csak amiatt is, hogy aki mondjuk egyetemre jár, az valahogy tágabban látja a világot, mint aki 14 éves korában szakiskolába megy, szerintem ott beszűkül a világ, kevesebb általános ismeretet kap az iskolában. És mivel 18 évesen elmegy dolgozni, eleve veszít 3-4-5 év ismeretgyűjtést (történelem, filozófia, tök mindegy), ami megadatik egy egyetemre járó fiatalnak.


3 évig voltam együtt egy nagyon egyszerű gondolkodású, épp csak érettségizett férfival. Én akkor végeztem a gimiben, majd egyetemre jártam, a családom is értelmiségi mindkét ágról. Miért voltunk együtt? Mert szerelmesek lettünk egymásba, vonzott egymás teste, illata, imponált hatalmas testi ereje, meg úgy általában szimpatikus volt. 3 év múlva jöttem rá, hogy ő nekem agyilag kevés.


Volt aztán még egy hasonló kapcsolatom, szintén 3 évig tartott, és ugyan ezért mentünk szét - amíg a szex uralta az érzelmeket és az együtt töltött idő nagy részét, addig csodálatos volt, de nem volt benne annyi, hogy hosszú távon kielégítse az intellektuális igényeimet is.

2017. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Tudod a normális embereknek vannak érzései és nem kérik számon a másik tudását és nem versengenek azon, hogy ki az okosabb. Szerintem nincsenek érzéseid és érdek kapcsolatot keresel.
2017. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Azért,mert egy butább embert nem kell meggyőzni,mindent elhisz,úgy,ahogy a párja beadja,meg lehet rajta uralkodni.
2017. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!