Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is előfordult már...

Veletek is előfordult már hogy azért nem köszöntetek valakinek mert féltetek hogy nem köszön vissza?

Figyelt kérdés
Vagy inkább valakiknek akiket látásból ismerek csak, Ez beteges a részemről??

2017. dec. 4. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Hajaj. Miután Németországba költöztünk. Errefelé nem szokás köszönni, a jelek szerint. Szépen leszoktam róla én is.
2017. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha látásból ismerek valakit, annak miért köszönnék? Lehet ő észre sem vesz engem. Annak nem szoktam köszönni, aki egyszer már nem köszönt vissza, többet én sem köszönök neki.
2017. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem hányszor nem köszöntek vissza...pedig évek óta ugyanazon a helyen dolgozom.

Amúgy nem beteges, én pl. nagyon hülyén érzem magam mindig, amikor köszönök, akár mosolyogva és rám néz az egyszeri tuskó, majd tovább megy, pedig tudja, hogy egy épületben dolgozunk.

2017. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
általába én mindenkinek köszönök, persze nem a nagyvárosi tömegben, hanem szűkebb környezetembe, akivel többször találkozok. De ha nem köszön vissza, akkor soha többé nem köszönök neki, szótlanul megyek el mellette. De a félelem nem tart vissza a köszönéstől
2017. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem inkább az a problémám, hogy ha hazafele jövet vagy itthonról elindulva találkozok egy szomszéddal és rövid időn belül újra találkozok vele (ezalatt kb fél órát értek) a második alkalommal inkább teszek egy kis kitérőt, mert idiótán hangzik ennyi idő alatt 2* köszönni.
2017. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem beteges, de majd kinövöd. Gyerek- és kamaszkorban nekem is voltak a köszönéshez kapcsolódóan mindenféle fóbiáim, amik lassacskán oldódtak, elmúltak. Sajnos, már elég idős vagyok ahhoz, hogy ne érezzem problémának, ha nem köszönnek vissza, legfeljebb legközelebb én sem köszönök.
2017. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jóhiszeműen köszöngetek akinek kell,de ha nem köszön vissza ,azt megjegyzem. És legközelebb én már nem köszönök neki előre. Ez nem félelem ,csak nem vagyok a csicskája hogy én parolázzak neki ,miközben ő fennsőbbségesen lenéz azzal hogy nem is köszön vissza.
2017. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen volt.
2017. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem hat meg különösebben ha valaki bunkó visszaköszönni, úgyhogy nem tudom mitől kéne félnem..
2017. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit más az indíttatásom.

"Látásból" nem ismerek senkit, emrt olyan vacak az arcmemóriám, hogy sorozatosan elmerengek az utcán, hogy a nagyanyámat láttam-e elmenni, vagy csak nagyon hasonlít rá a néni... :D Ha valakit nem ismerek nagyon közelről, akkor hajlamos vagyok a szokásos közegen kívül egyszerűen nem felismerni. Nekem valahogy minden ember egyforma.

Ebből kiindulva, sokszor még visszaköszönni sem merek, mert sosem tudom, hogy nekem köszönt-e oda valaki, akit nem vettem észre, vagy épp csak telefonál... :D

2017. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!