Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző hogy 20-25...

Mennyire jellemző hogy 20-25 évesen valakinek saját lakása, kocsija van?

Figyelt kérdés
Itthon vagy világviszonylatban.

2018. jan. 2. 18:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ők a kisebbség a 20- 25 eves korcsoportban.
2018. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem csak itthon, de szerintem, világviszonylatban is. Talán még Nyugaton is, mert ott meg sok helyen, nem akkora "divat" a saját ház, lakás. Éppen ezért sokkal "mobilisabbak".
2018. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy a szakadék a fiatalok között. Én középosztálybeli családból jövök, de ha nincs a párom elég magas külföldi fizetése, nem lenne most majd' 26 évesen saját lakásom, persze ez is nem kevés hitelre és csak egyszobás. Kocsim van 22 éves korom óta, de ahhoz is a családom segített és csak egy 12 éves autó már 250+ ezer km-rel, nem ér már 1 milliót sem. Viszont ahol lakunk, az egy újépítésű rész, itt tele van korombeli fiatalokkal a környék, akik szinte mind tulajdonosok. Sokaknak a szülők vették, vagy úgy vették hitelre, hogy min. a felét a szülők állták és csak a másik fele lett hitel. De van olyan is, aki 28 évesen olyan jól keres, hogy egyedül 20 milliós lakást vett. 40 lakásból áll a társasház, de mi a 40 m2-es lakással, két autóval (amiknek összeértéke kb. 3,5 millió ft), és havi 600ezres jövedelemmel még a csóróbbak közé tartozunk. Egy teljesen más világ tárult itt elénk, mint amiből mi jöttünk, az alsó középosztályból, ahol nincsenek 10-15 milliós autók, 30 milliós lakásokkal meg tengerentúli nyaralásokkal.
2018. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Nekem 27 évesen van ugyan 3 autóm is, de az összértékük nem éri el az egymillió forintot. Szülői segítség nélkül örülök, ha 3 éven belül lesz egy saját lakásom, de akkor minden patentul összejön, amit terveztem, de tudjuk, hogy milyen az élet...:)
2018. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben szinte mindenkinek van saját lakása, kocsija, általában szülői segítséggel, vagy hitelt fizetnek.


Nekünk van egy tehermentes lakásunk, szülőknek köszönhetjük, és van két kocsink, az egyikre még fizeti a hitelt a párom. 26 évesek vagyunk

2018. jan. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Itthon önerőből semennyire. Esetleg ha örököl, vagy gazdag családba született. Magyarországon túlnyomórészt öröklés útján jutnak ingatlanhoz. Volt erről cikk is néhány éve.

[link]


34. oldal. 13% -ot ír az első lakást örököltekhez, de ez ne tévesszen meg, mert ebben a bérlés stb is benne van mint "első lakás". Szóval valódi tulajdonban kb 70% örökléssel jut lakáshoz. Volt is erről 2016 körül cikk, de azt most nem találom.

2018. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!