Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők kevésbé intelligensek...

A nők kevésbé intelligensek mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a saját véleményére vagyok kíváncsi, tudom, hogy el fog szabadulni a pokol, és valószínűleg szó sem lesz arról, ki gondolja azt, hogy kevésbé intelligensek, vagy sem, vagy intelligensebbek, de azért egy próbát megér.

Tehát?


2018. jan. 7. 09:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%
Ez nemtől független. Én több intelligens nővel találkoztam, de férfiakat is ismerek. Nem mindegy az ismeretségi kör. A kérdés hülyeség.
2018. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk inkább úgy, más területen sokkal jobbak, mint a férfiak, és fordítva.

Ismertem lányt, aki matematikai géniusz volt, sorra nyerte a matek versenyeket, programozóként kezdett el dolgozni, de rájött, ez nem az ő világa, inkább gyerekekkel, virágokkal, természettel kezdett el foglalkozni.

2018. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
14%
igen, ez így van. egész más a gondolkodásmódjuk, egyáltalán a gondolkodásra való képességük.
2018. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én intelligens nőnek tartom magam, vannak nálam intelligensebb férfiak, és természetesen kevésbé intelligensek is.
2018. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
89%

Ez a helyzet akkor állt fenn, amikor nem engedték a nõket egyetemre járna, tanulni, mert ehelyett meg volt a szerepük otthon. Ha nem fejlesztik magukat, akkor természetes, hogy alább maradnak. Még ma ismerek ilyen nõket, akik nem tartják fontosnak a tanulást, csak azt, hogy legyen egy férj, aki eltartja õket. Ezeket a háziasszonyokat általában kevésbé intelligensnek tartják, mint az élettársaikat.

De manapság normálisan olyan helyeken, ahol férfi-nõ számára egyaránt fontos a karrier építés, ott nincs semmi külömbség, mert mind két nem fontosnak tartja, hogy képezze magát.

2018. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

járni*

még ma is*

elírás történt.

2018. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez nem nem függő. Mindkét nemnél van intelligens, és kevésbé intelligens is. Na meg különben is, még az is vita tárgya, ki számít intelligensnek? Az IQ tesztek a reál ismeretekre, problémamegoldásra épülnek. Ez alapján lehetséges lehet, hogy átlagban a férfiaknak magasabb az IQ-juk. Hiszen annak ellenére, hogy közülük nagyobb számban fordulnak elő az értelmi fogyatékosok, ugyanígy a zsenik is... Annak ellenére ők nagyobb arányban reál beállítottságúak.

Ez viszont felveti azt a kérdést, hogy az, aki humán beállítottságú, esetleg több nyelven beszél, szerteágazó műveltségi ismeretekkel rendelkezik, az kevésbé intelligens?

2018. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem alig-alig van olyan szempont aminél az embereket pusztán e két csoportra osztva (nő, férfi) értelmes rangsort lehetne felállítani... Az intelligencia sem az. Ugyanúgy vannak intelligens férfiak, mint intelligens nők, és unintelligens is mindkét nemből, szóval....


De vegyünk mást, pl. szerelés. Olyan elterjedt, hogy csak a férfiak értenek hozzá. Ez is milyen bugyutaság. Pl. húgom frankón megszerel amit tud. Az expasija meg... tök béna, csak a szája jár.


Vagy a főzés. Mondják, a nők értenek hozzá. Közben hány férfi tud főzni.


Vagy a térbeli tájékozódás. Múltkor egy túrán eltévedtünk. A pasik okoskodtak a térkép felett, de mégis egy nő tudta megmondani melyik a jó irány és miért...

2018. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Ne unatkozz ennyire
2018. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem sok olyan pasival találkoztam, aki nálam intelligensebb lenne. Talán 2 ilyen volt.
2018. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!