Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem borít ki hogy a...

Csak engem borít ki hogy a mai világban az abortusz kérdés már egy teljesen elfogadott dolog, semmi morális visszhanggal?

Figyelt kérdés

Azt hallom hogy mindenki úgy beszél róla, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne hogy a még meg nem született, de már élő gyermek elöl elveszik az életet. Mintha egy mégse kellő, de véletlen megvett terméket dobnának ki. Fogamzásgátlásról és felelősségről meg egyik se hallott.

Ennyire kifordult a világ?


2018. márc. 30. 16:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak ez a két út van. Mert mi a 3. út? Leültetnek egy hájfej bizottság elé aki majd eldönti hogy nekem szabad e abortuszra mennem ,vagy nem engedélyezik és köteleznek a szülésre? Na akkor szerinted mi lenne? Ugyanúgy mennék a vajákos asszonyhoz vagy kiutaznék az országból megcsináltatni,tehát pont ott lennénk mint a teljes tiltásnál.
2018. ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

#16 Világszerte vezető halál ok 15 és 19 év közötti lányok körében..


[link]


És igen, megteheti. Teljesen mindegy, hogy számodra mi morális és mi nem, a saját meggyőződéseid alapján nincs jogod megszabni másoknak, hogy mit csinalhat akkor magukkal,pláne egy még nem is létező valami érdekei védelme miatt.

Egy embrió nem egy személy, egy nő viszont az.

Az apák érdekeiről meg annyit, hogy nincs méh = nincs vélemény...

Nyugodtan kampányolhatsz amellett, hogy ne keljen a férfiaknak gyerektartást fizetniük akkor, ha ők nem akarták a gyereket, sőt támogathatod adományokkal a mesterséges méhek létrehoztát, aminek segítségével nő nélkül is lehet gyereke a férfiaknak, de az abortuszba nincs beleszólásod.

2018. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

A link amit küldtél arról, hogy ez a világszerte vezető halálok... Fejlődő régiókról van szó. 10-19 éves lányokról. Amikor 10 éves lányok is teherbe eshetnek, nem hinném hogy lehet arról beszélni, hogy mindenkinek joga van rendelkezni a saját teste felett. Nem hinném, hogy segítene egy 10 éves lánynak, ha bármikor elvetethetné a gyerekét. Szóval ha olyan statisztikát hozol fel, ami arról szól, hogy nem megfelelő ellátás mellett gyereklányokat kényszerítenek szülésre, ott valóban hihető lesz a szülés, mint vezető halálok. De ezen az abortusz engedélyezése vagy tiltása nem fog változtatni.


Nem mondtam, hogy be kellene szüntetni az abortuszt. Azt mondtam, hogy szerintem az a nő aki visszaél ezzel a jogával, az morálisan elítélhető.


Mi lenne, ha amellett kampányolnék, hogy amennyiben a nő nem kívánja kihordani a magzatot, azt egy másik nő méhébe ültessék át? Arra lehet kényszeríteni egy nőt, hogy valaki más hordja ki a gyerekét? A műtét nem járna nagyobb kockázattal mint az abortusz.

2018. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#23

*"Complications during pregnancy and childbirth are the leading cause of death for 15 to 19 year-old girls globally"

>>>GLOBALLY<<< (ez a 3. pont volt)


Hogy lehet visszaélni az abortusz jogával? Senki sem akar abortuszra menni szórakozásból. Az egy nemlétező jelenség, hogy nők egy kávézó és egy fagyizó között vihorászva megejtenek egy gyors kis abortuszt, mintha semmit sem jelentene nekik. Ez egy orvosi procedúra, ami kockázatot is jelenthet a nőre nézve (többek között fokozott fertőzésveszély, esetleges meddőség, sőt, akár halál is: nemrég belehalt egy nő abba, hogy a férje egy évben 4 abortuszra kényszerítette).

Az abortusz nem szórakozás senkinek, maximum azoknak, akik ilyen mítoszokat terjesztenek.


A hozzászólásod vége meg kb annyi volt, hogy nem az egyik nő testét használnád, hanem egy másikét. Nem sokkal jobb. Fektess be inkább a mesterséges méhekbe...

2018. ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Igen, az egész világon (becslések szerint), ebbe azok az országok is benne vannak ahol tilos az abortusz, meg azok is ahol azt sem tudják mi a fertőtlenítés... Nem abba halnak bele, hogy 15-19 évesen nem tudnak szülni, hanem azokba a komplikációkba amik a nem megfelelő körülményekből adódnak. Nálunk mekkora számban halnak meg szülés közben?


Csak nézd meg milyen kérdések merülnek fel ezen az oldalon abortusz témakőrben. Nem mindenki egyformán kezeli ezt a kérdést.


Nem használnám, vannak nők (a férfi rokonai akár), akik önként vállalnák ezt. Született már úgy gyerek, hogy az anyuka helyett a nagymama hordta ki a terhességet, a mesterséges méhek erre nem alkalmasak, azokkal a koraszülött babákon segíthetnének. A kérdésem még mindig az, hogy ha abortusz helyett áthelyezhető lenne a magzat, akkor ebbe lehetne-e a nőnek beleszólása?

2018. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
46%

"Nálunk mekkora számban halnak meg szülés közben?"

Nem tudom, guglizd ki és linkeld ide... Nem vagyok már iskolás, hogy mások adjanak nekem házi feladatot.

Egyébként nem jól tudod; egy még fejlődésben lévő gyerek teste nem bírja úgy a szülést, mint egy felnőtt nőé, és ebből vannak gondok. (Arról meg már nem is beszélve, hogy ha a higiéniával lenne probléma, akkor a felnőtt nők körében is ez lenne a vezető halál ok, de ez nincs így)


"Csak nézd meg milyen kérdések merülnek fel ezen az oldalon abortusz témakőrben. Nem mindenki egyformán kezeli ezt a kérdést."

Csak ezért rákerestem az "abortusz" szóra és nem látok semmi botrányosat, de szívszorító dolgokat annál inkább.



És az anya tudtával gondolom át lehet ültetni az embriót (már ha lehetséges egyáltalán abban a fejlődési szakaszban, amikor az abortuszok történnek)

2018. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Tehát amikor az a kérdés, hogy mennyiben képes önálló döntést hozni a saját testét illetően akkor legyen annyi joga mint egy felnőtt nőnek, tehát szexelhet és mehet abortuszra, de egy 15-19 éves ha szülni menne, akkor még fejletlen gyereklány.


És mivel a világviszonylati becslések alapján ez vezető halálok, de egyes országonként mégis eltérő, nincs összefüggésben a terhesgondozás hiányával és a szülés körülményeivel.


Én ezt is mind hajlandó lennék tényként elfogadni, de hogy ezeknek a lányoknak elsősorban nem az abortusz engedélyezése a fő problémájuk, az a lent felsorolt javaslatokból is elég egyértelműen kiderül.


Nálunk nem vezető halálok a szülés a 15-19 éves lányoknál, én ezt így ki merem jelenteni alapos netes kutatómunka nélkül is. És azokban az országokban ahol igen, ott erre az abortusz engedélyezése sem megoldás.


Valóban sok a szívszorító történet. Egyet te magad is említettél, hiszen nem egyszer van, hogy az anya megtartaná a gyereket de valaki kényszeríti az abortuszra. Kényszeríteni pedig sokféle módon lehet. Fenyegetés, zsarolás, félreinformálás, alaptalan félelmekkel való manipulálás. De olyan kérdésekkel is találooznod kellett, mikor valaki abortusz után három hétnél tovább nem bírt várni a szexel, vagy a férj elől eltitkolt abortuszokkal. Joga van hozzá. És akkor nem lehet elítélendő? Nem visszaélés ez egy olyan ember bizalmával akivel megosztod a tested, de annyiba sem veszed, hogy tudasd vele, hogy teherbe ejtett? Mert a te tested, a tied és minden ami bekerül oda afelett neked hatalmad lehet?


Leírom megint, nem szüntetném be az abortuszt, nem is küldeném döntőbírák elé a nőt, de a jelenlegi rendszer lehetővé teszi azt, hogy erre nőket kényszerítsenek, és az apa döntési jogát teljes mértékben kizárja. Szerintem ez helytelen.


És az a nő, aki arra hivatkozik, hogy azt csinál amit akar, mert csak neki van méhe, számomra nem sokban különbözik attól a férfitól aki a fizikai erejével él vissza. Neki meg az a testi adottsága, hogy ő az erősebb. Nem tudom támogatni az ilyen elveket.

2018. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Kérdező:Melyik a morálisabb?

Megtartani egy beteg, nyomorék gyereket csak azért mert egyesek szerint erkölcstelen emberi életet kioltani, még akkor is ha az még nem kifejlett ember? Vagy inkább megadni a tisztességes élethez való jogot mindenkinek, az anyának és a gyereknek is?

Azért kell róla beszélni, mert szociokulturális értelemben igen fontos kérdés. Beszélni kell a halálról, beszélni kell a háborúkról, beszélni kell a számunkra nem tetsző dolgokról, hogy tisztában legyünk a körülöttünk lévő világról. Ehhez ez mind hozzátartozik. Önző módon megtartani egy súlyos beteg gyereket mennyire erkölcsös szerinted? Vagy nyomorba, betegségbe, fertőbe szülni? Indiában voltál már? Ha egyszer ellátogatsz majd oda akkor nézz is körül. Ott majd meglátod hogy miért fontos az abortuszkérdés.

2018. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
95%

Ez kicsit hasonló téma, mint hogy nem adunk kisállatot ajándékba. Mert annak a kis lénynek olyan életmód, olyan gondoskodás kell, amiről nem tudjuk, a megajándékozott tud-e, akar-e vállalni.

Persze ha intim kapcsolatot létesítesz valakivel, számítanod kell erre az eshetőségre, mert benne van a pakliban, ezért ez más megítélés alá esik. De sok olyan eset is van, amikor ezzel nincs tisztában az, akivel megesik a dolog.

De azért más életére vonatkozó döntést nem hozhat kívülálló!

Pl. sok ember szerint az a normális, ha mindenki napi 8 órát dolgozik egy munkahelyen nappal valaki másnak.

ehhez képest ott vannak a kínai boltosok, akik igenis maguknak dolgoznak a saját vállalkozásukban, a színészek, akik este dolgoznak, a szabadúszó táncművészek, akiknek nincsen főnölük, a sakkozók, a lólulajdonosok, akik lóversenyből és fedeztetésből élnek, a lkaáskiadók, stb., stb., csupa olyan ember, aki nem nappal 8 órát dolgozik alkalmazottként, akkor most ők mind devinánsak? Ez teljesen relatív, sokféle világkép és sokféle életmód van, és nem kényszerítheted a magadét másokra, nem te vagy a kijelölt őrangyala annak a gyereknek, akit elvesznek.

2018. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!