Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani lányok/nők, akik...

A mostani lányok/nők, akik összeköltözés előtt állnak, hajlandóak lennének a fiú szüleivel egy két generációs házban élni?

Figyelt kérdés

Most kezdett el foglalkoztatni a dolog, mert a munkahelyemen is van aki albérletbe ment a csajjal, én ezt nem tenném, meg úgy egyébként el sem költöznék mert itt van mindenem, a mediterrán kert amit évek óta gondozok, a műhely, az autómat tudom szervizelni, a quadom, motorom is hova tenném pl.


A ház pár éve lett teljesen felújítva, lett rá egy tetőtér építve, ami most még üres, majd ha egyszer kell akkor neki látunk, 4 szoba van lent, egy nappali konyhával, tesóm Ő nem marad itt velünk mert neki szintén olyan barátja van akiknek ott a ház, és a szülei sem örülnének neki ha albérletezne, építkezésre, nagy felújításra meg nincs pénz most. Tehát ahogyan Ő is, úgy én is csak el tékozolnám az egészet ha külön mennék.


Van aki szerint ez az együtt élés csak rövid távon működhet, mert egymásnak feszülnénk idővel úgyis

Egy barátnő részéről meg sok esetben a beilleszkedés, "alkalmazkodás?" nehézkes, így inkább bele sem mennek ilyesmibe.


2018. máj. 29. 21:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

"Lehetőleg még egy városban sem."


Ez azert durva. Hadd ne kelljen videkre koltizni! Boven eleg egy masik kerulet 😊

2018. máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az én feleségemnek pokol lenne ugyanez, és hiába van az én szüleimnél is tetőtér, ha teljesen különbejáratú lakrész lenne, akkor sem. Sőt, ha egyedülálló lennék, akkor sem költöznék oda, és nem azért mert ellenszenvesek lennének, hanem azért mert felnőtt, önálló ember vagyok, és nyilván nem egyezik meg teljesen szüleimmel az életmódom, életfelfogásom. Anyósomhoz vagy apósomhoz is pontosan ugyanezen okokból nem költöznénk.


Sőt, ugyanabba a városba sem, az én szüleimhez, az ő szüleihez sem, azt ehhez tudni kell, hogy egyikük sem Budapesten lakik, hanem vidéki megyei jogú városokban, ami azt is jelenti, hogy a szülők kapcsolati hálójából nem is tudnánk kiszakadni (vidéken munkahely, egészségügy, ügyintézés, bizonyos dolgok beszerzése, mind-mind csak így működik sajnos), vagy ha megpróbálnánk, akkor sértődés lenne.

2018. máj. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Meg ferfikent, a sajat szuleimmel sem elnek egy udvaron, nemhogy nokent koltozzek masok nyakara.

Nem lattam meg soha! normalisan mukodo tobbgeneracios csaladokat.

2018. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az ilyenek szinte sosem működnek. Én férfi vagyok, de elkövettem azt a hibát, hogy odaköltöztem a barátnőmhöz, anyós, após, meg a párom testvére mellé. Na az az egy év maga volt a pokol. Annyi veszekedést, örjöngést, lelki terrort, kioktatást, zsarolást, fenyegetést még életemben nem kaptam. Emellett a kedves bátyus leskelődött, üvöltözött, verekedett, egyszer még meg is akart késelni. Szóval ha szétmennénk és nekem lenne új barátnőm, akkor inkább aludnék egy híd alatt, mint az anyósékkal egy házban és természetesen tőle sem várom el, hogy az én szüleimhez költözzön. Egy ilyen együttélés az egész kapcsolatot képes megkeseríteni.
2018. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy "mostani nők".

Megint ez a bzi általánosítás. A nők a pénzre hajtanak....a nőknek a jóképű de bunkó fickó kell, a jóravaló csóró csúnyácska meg nem. Unom már az ilyen bugyuta kérdéseket. Ezeket azok írják ki akiknek életében még egy nőjük se volt és már mindenkit utálnak maguk körül emiatt.

Én mostani nő vagyok és van saját lakásom. Na ezt add össze.

2018. máj. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kizárt.


1. van lakásom, örökség

2. ha nem lenne, akkor sem, költözik a franc más szülei nyakára

2018. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Különben is más örülne neki ha nem büdös panelban, meg albérletben kéne kezdeni. - igen, de ha lehet választani a büdös panel vagy az életképtelen kisfiú anyjához való költözés között, még mindig toronymagasan nyert a panel :D
2018. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Soha, semmilyen körülmények között.

Egy kivétel van: ha anyós/após súlyos beteg és ápolásra szorul. De azt is inkább úgy tudnám elképzelni, hogy ő költözne hozzánk.

2018. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A nők nem egy homogén csoport, lenne, aki gond nélkül beköltözne egy pasi családjához. Én ugyan még nem tartok ott, de személy szerint semmi pénzért nem költöznék oda senkihez. Már arra sincs igényem, hogy a saját családommal napi kapcsolatban legyek, egy idegen családdal meg pláne. Nem az alkalmazkodással van problémám, kollégista vagyok és leszek is még 4-5 évig, eddig egyetlen szobatársammal sem volt semmi gondom. Biztos vagyok benne, hogy ha muszáj lenne, akkor az anyósommal vagy szinte bárkivel együtt tudnék élni bármilyen konfliktus nélkül. De pont ez az, hogy mire ott tartok, hogy összeköltözök valakivel, már nem lesz muszáj. Lesz lehetőségem kivenni egy albérletet, rosszabb esetben szobát, ahol magam lehetek, akkor jövök-megyek, sütök-főzök, takarítok, égetem a villanyt, amikor csak akarom. Nem szeretnék szívességből élni senkinél és nem szeretnék sem anyagilag, sem erkölcsileg tartozni senkinek, amiért megengedte, hogy a házában lakjak. Nem vagyok az a fajta ember, aki keresi a konfliktust és zsigeri gyűlöletet érez egy férfi anyja iránt, de ha elköltözök, akkor szeretném, ha nem kellene találkozni naponta anyós-apóssal. Ha külön lakrészben is lakunk, örülnék, ha senki nem jönne át random, hogy hozott egy kis levest vagy sütit, vagy vette ezt a felsőt, de rá túl kicsi, úgyhogy próbáljam már fel. Persze meg lehetne oldani beszélgetéssel, hogy ne jöjjenek már át, de semmi garancia nincs rá, hogy egy idősebb ember képes és hajlandó lesz egy fiatalabb kérését, életmódját tiszteletben tartani. Szeretném, ha nem látnák, hogy mikor megyek el otthonról, mikor megyek haza, mit hogyan ások vagy locsolok a kertben. A saját kertemet szeretném magam berendezni, szeretném, ha senki nem nyúlna bele, nem locsolná, nem húzná ki azt az egy gazt, amit épp meglátott. Szeretnék önálló lenni, tényleg felelősséget vállalni úgy, hogy nincs rajtam a "mentőöv", hogy nem baj, ha nem csinálom meg ezt vagy azt a ház körül, úgyis itt van anyós/após/anyu/apu, majd ők elintézik. Azt főleg nem tolerálnám, ha együtt kellene használnunk bizonyos helyiségeket a házban. Persze, ha muszáj lenne, akkor kibírnám, de ha már van lehetőségem függetlenül élni, akkor inkább azt választom, még ha több pénzbe is kerül.
2018. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#17

Abban mi az életképtelen, hogy nem vagyok hajlandó magam körül eladni mindent, azért hogy külön költözzek, amikor így is külön lakrész van.

Aki lakott családi házban, és nem csak bent TV-zik hanem szabadidejében is mindig kitalál valamit, az tudja hogy nem könnyű, sőt lehetetlen kiszakadni belőle, főleg ha lakásról van szó.


Ha az együttélés nem működik, az működne hogy több éves ismeretség után, kapcsolatban is külön élünk? Írták hogy másnak is van lakása stb, nyilván Ő nem költözne ide, én megint nem mennék máshoz, na?

2018. máj. 31. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!