Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy szeretik az állatokat, miközben esznek húst?

Figyelt kérdés

Nehéz megértenem, hogy miért olyan képtmutatóak bizonyos emberek, hogy hangoztatják az állatok iránti szeretetüket meg hasonlókat, de közben bűntudat nélkül bevágnak egy doboz rántott csirkeszárnyat?


Én pl szeretem a családomat, elég bizarr lenne, ha ennek ellenére megenném/hagynám elpusztulni/megkínozni a családtagjaimat, nem?


2018. jún. 25. 17:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Csibém!


Elmesélnéd, hogy miért csak CO2-vel altatás után szúrhatunk a vágóhídon?

2018. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
az emberek mindig húst ettek abnormális hogy vegán vagy
2018. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

Jogos dolgokat írtak itt a többiek. Én szeretem a növényeket, feleslegesen nem bántom őket (a fűnyírás kicsit problémás számomra, de hát a porszívózás is az, bár az a pókok miatt. azokra mondjuk vigyázok nagyon, inkább kevesebbet takarítok), de ha tömeges csecsemőgyilkosság által eszem, hát legyen (még jó, hogy nem szeretem a csírákat, ettől a gondolattól nehéz szabadulnom :)).


A kettő prímán összefér egy emberben, ha benned valamiért nem is. Semmi képmutatás nincs benne.

Én pl. szeretem az állatokat, de szinte mindet... De van, amelyiket ölöm, ha látom. Megenni nem igazán akarom őket, de nagynéha teszek kivételt. Önző vagyok? Igen. És? Önző, de nem állatgyűlölő, de még csak semleges sem.

Azért nálam összefügg valahol a kettő, pl. a kedvenc húsomat, a disznóhúst pont azért nem eszem, mert nagyon becsülöm és szeretem ezt az intelligens, kedves állatot. A lazac már nem ússza meg így, az finom, de kicsit sem tud meghatni érzelmileg.

Az állatkínzást viszont nem bírom és nem eszem feleslegesen állatot, csak azért, mert azt szokás és az van a büfében.

2018. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Hihetetlen, mennyire hungarofób emberek írogatnak itt, lásd #9, aki itt is el tud ereszteni egy "tipikusmagyart". #9, húzz el az imádott nyugatodra, ha itt feszélyezve érzed magad!
2018. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

Én megeszem a húst, de elképzelhetetlen hogy egy állathoz nyúljak erőszakkal, bármilyen furcsa az emberek nem úgy ülnek le a hús elé hogy "Szegény állat, kitudja hol vágták le" Ez a fogyasztói társadalom, ugyanakkor elengedhetetlen a Föld működéséhez, sajnos.



Egy csirke, disznó nem vetélytársa az embernek, de ha Alaszkában, Szibériában kellene eltöltenie egy városi embernek fél évet, akkor már az első napon elkezdhetne felkészülni arra hogy vízzel ugyan bírja pár napig, de utána éhhalállal kell megbirkóznia, vagy pedig fogja magát és elkezd növények, illetve élelem forrás iránt kutatni.


Hányan mernek oda állni egy medve vagy macskaféle elé, még fegyverrel is?

2018. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem is képmutató aki azt mondja szereti az állatokat ,de közben két marokra eszi a halott állati testrészeket :/

Bár én nem mondom soha a környezetemnek,hogy ez a véleményem róluk,mert tudom tapasztalatból,hogy ez konfliktust okozna hiszen ezzel megsértem a hamis énképüket.

Ebből a kérdésre normális választ úgy sem fogsz kapni.

2018. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Megint felébredt a turbóvegán barátunk :D Ne itt térítsd a népet,hidd el teljesen felesleges, és visszatetszésen kívül mást nem érsz el vele.

A kérdésre meg: egyik állatot szeretjük a húsáért másikat a tejéért harmadikat meg mert aranyos és lehet vele játszani. Mind önző dolog ,ha belegondolsz.A túléléshez önzőnek kell lenni,az állat is ilyen,gondolkodás nélkül megeszik egymást.

2018. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
Szeretem a háziállatokat, különösen a kutyákat, rájuk nem úgy tekintek, mint egy vadállatra, vagy haszonállatra. Utóbbiak számomra azért vannak, hogy élelmet adjanak, ezért tartjuk őket, a nevük is erre utal.
2018. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

Vidéki gazdaságban nőttem fel, pontosan tudtam, hogy az aranyos malacot, meg a kecskét (lehet ám őket simogatni) le fogják vágni, ha elég nagyok lesznek.

A disznóvágás elég barbár dolognak tűnik, de ha a hiperérzékeny vegán lelketek esetleg kimászna egy vágóhídra szétnézni, akkor láthatná, hogy altatják/kábítják az összes állatot, mielőtt levágják őket. Ez már húsz évvel ezelőtt is gyakorlat volt, mára pedig kötelező, eu-s szabály írja elő hogy az állat nem szenvedhet.

Az pedig alapigazság a haszonállat-tartók közt, hogy azt az állatot, amit levágásra szánsz, nem nevezed el. Ha már neve van, és játszol vele, simogatod, szeretgeted azon a mennyiségen túl amennyit muszáj vele bánni, akkor fogod annyira sajnálni, hogy nem ölöd meg, vagy ha mégis, akkor sem eszel belőle. Épp ezért tudom megenni a húst, dacára annak, hogy szeretem az állatokat: konkrétan azt a disznót, aminek a combikája ott figyel ledarálva a hűtőben, nem ismertem, nem is láttam soha, semmiféle kapcsolatom nem volt vele, így sajnálni sem tudom.

2018. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igeny ezen már én is gondolkodtam és ezzel párhuzamosan azon is, hogy nem értem, hogy miért mondják az emberek, hogy szeretik a családjukat, mikor nem d*gnak velük. Szerintem ugyanígy képmutatás azt mondani, hogy szeretem az anyámat, úgy, hogy soha nem b*szom meg. Ahogy a párommal szexuális életet élünk, úgy a családommal is. Tudom, fordított példa, de sajnos csak egy féle szeretet létezik a világon, ami ugyanúgy igaz a húsra, az állatokra, a szerelemre és anyámra.
2019. jún. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!