Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar néhany embert az...

JaniB kérdése:

Miért zavar néhany embert az ha valaki egy balesetet vagy katasztrofat filmez a telefonjaval?

Figyelt kérdés
Ma egy fustolo autot lattam amit néhany ember probalt eloltani. Késobb az auto egyre jobban elkezdett langolni. En ugy dontottem kicsitt messzebb allok és folveszem a telefonommal amit latok. Egyszer csak azt uvolti egy autobol valaki, hogy ne kamerazz hulyegyerek. Mikor megjon a tuzolto az is elkezdi, hogy kamerat eltenni? Nem értem mi a probléma? A sajto kamerazhat az emberek pedig bamészkodhatnak de mint maganember nem vehetem fol amit latok? Mi a probléma?

2018. jún. 28. 19:59
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Ma olyan vilagot élunk, hogy az emberek kezébe adatott a mozgo kép és hangfelvevo eszkoaz. Régen az emberek ha lattak valamit akkor ugy osztottak meg élményeiket embertarsaikkal, hogy a latottakat elmesélték. Ma a technikai vivmanyoknak koszonhetoen az emberek nem csak mesélnek, hanem képeket, hangfileokat vagy filmekkel egészitik ki torténeteik.

Ezen még eggyikotok sem gondolkodott?

2018. jún. 30. 10:55
 22/35 anonim ***** válasza:
Nemcsak a kiváncsiság emberi tulajdonság, de az empátia, meg tapintat is. A rendőrök nem véletlenül terelik a szájtáti bunkókat tovább, hogy nincs itt semmi látnivaló. Vagy te ez alapján elítéled a rendőröket, mert nem elégítheted ki a beteges kiváncsiságodat?
2018. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
a román kisbuszos katasztrófáról is kiszivárogtak hivatalos képek és nem hivatalos videók az vmi kegyetlen volt
2018. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Végre kibujt a szog a zsakbol. Te azon az allasponton vagy, hogy aki megall egy balesetet megnézni az bunko de ha azt a TV adja le vagy térfigyelo kamera rogziti és ugy kerul a netre vagy a TV-be akkor az rendben van. Vagy szerinted abszolut nem lenne szabad balesetrol felvételeket mutogatni vagy azokrol beszélni mert az bunkosag?

Amugy latom még mindig nem sikerult folfogni, hogy egy égo roncsrol vagy ehez hasonlo balesetekrol és nem emberi kinszenvedésrol beszélek.

2018. júl. 1. 23:20
 25/35 anonim ***** válasza:

Ne hidd, hogy minden válaszoló kollektíven egyről beszél, csak a megörökítés miértét tartjuk azonosan furának. (ki-ki milyen mértékben)


Kibújt a szög a zsákból EGY válaszolónál? :)

Én a jún. 29. 10:46 és jún. 30. 00:00-ai válaszoló voltam, de már megfáradtam a válaszolgatásba, mert a mondandóm lényege le lett írva, csak magamat ismételgetném.

2018. júl. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Azt filmezek le amit akarok.Nyilván emberi sérüléssel járó balesetet kegyeleti okokból csak az illetékes személyek dokumentálják.De ezen kívül tényleg azt veszek fel amit akarok.Még az embereket is felvehetem az utcán amíg nem használom fel a felvételt addig nem is pampoghatsz a személyi jogok miatt.Gondolj bele a való életben elmegyek melletted és megjegyzem az arcod akkor azt is kiakarod törölni a memóriámbol ? Nevetséges egy két válaszoló.De azért a youtubon persze nézegetitek az orosz balesetes videókat és facebookon se csukjátok be a szemeteket ha olyasmit görgettek éppen....Jöhet a lepontozás kössz.
2018. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%

Azt filmezel amit akarsz, csak tahó vagy ezáltal, mert más kárát (nem fizikai, hanem anyagi) élvezed, visszanézed, mutogatod... Nincs mit ezen szépíteni, nem a jogokról van szó, hanem az erkölcsről!

Amit a jog csak tetéz, ha felhasználod, vagy károsultakat videózol. De ez már lerágott csont, hogy füstölő autóról van szó, nem kell ezen lovagolni. :)

2018. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

De durva, nem is tudtam, hogy tahosag az ilyen cselekedet. Akkor a vilag tele van nagyon sok tahoval. Nem véletlenul van tele a hirek balesetekkel. Nem véletlenul beszélnek az emberek a balesetekrol. Biztos ok is élvezetbol teszik ezt ugye? Nem azért mert valami szokatlan tortént életukben ami folkelti figyelmuk. Aaaa dehogy. Egyszeruen taho modjara élvezkednek, és én is kozéjuk tartozom :)


A rendoroket nem itélem el amiatt mert elkuldik az embereket mondvan, hogy nincs itt semmi latnivalo. Egyszeruen csak utodotnek tartom mert igen is van latnivalo. Ha a rendor el akarja kuldeni az embereket az rendben van de amikor ezt ugy teszi, hogy egy nyomorék magyarazattal al elo az elég béna. Mi a francér nem tudja csak siman elkuldeni az embereket. Minek a nyomi magyarazat. Magabol csinal hulyét.

2018. júl. 3. 22:59
 29/35 anonim ***** válasza:

Még mindig van EGY nagy különbség, amit te szándékosan összekeversz:

A szándék!

Te nem publikálod, nem adod át a médiának, nem ezzel a céllal veszed fel, hogy tudósíts!


És a rendőr nem fog minden perverznek indokokat keresni, hogy mért perverz...

2018. júl. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Ertem, szoval aki tudositas céljabol teszi az rendben van aki pedig csak megal megnézni egy szokatlan jelenséget amirol majd lehet beszamol ismeroseinek az nincs rendben.

Van egy rossz hirem. Az emberiség 99 szazaléka olyan mint én. Megal, hogy megbamulja az eseményeket akar lehurrogjak oket akar nem és szerintem ez a normalis. Az ember kivanxcsi és érdeklodo. Persze tudom te azt vallod nézz a neten ilyen felvételeket ha erre vagyom. Csak azt nem veszed tudomasul, hogy az emberek nem azért nézik az ilyen eseményeket mert erre vagynak. Egyszeruen csak kivancsiak, az meg miota tahosag nem tudom?


Te nem vetted még észre, hogy a Rendornek mindig ugyan az a dumaja? Nincs itt semmi latnivalo, kérem tavozzanak! Ne is csodalkozz, hogy hulyének tartjak ilyenkor szegényt. Ugy fest mint akinek nincs sutnivaloja. Ha egy mesztelen csajszit igazoltatna a rendor akkor is ezt a dumat nyomna a bamészkodoknak. Persze tudom te nem alnal meg mert szerinted tényleg nincs semmi latnivalo.

2018. júl. 4. 22:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!