Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar néhany embert az...

JaniB kérdése:

Miért zavar néhany embert az ha valaki egy balesetet vagy katasztrofat filmez a telefonjaval?

Figyelt kérdés
Ma egy fustolo autot lattam amit néhany ember probalt eloltani. Késobb az auto egyre jobban elkezdett langolni. En ugy dontottem kicsitt messzebb allok és folveszem a telefonommal amit latok. Egyszer csak azt uvolti egy autobol valaki, hogy ne kamerazz hulyegyerek. Mikor megjon a tuzolto az is elkezdi, hogy kamerat eltenni? Nem értem mi a probléma? A sajto kamerazhat az emberek pedig bamészkodhatnak de mint maganember nem vehetem fol amit latok? Mi a probléma?

2018. jún. 28. 19:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%
Nézd meg a Doki sorozat "A múlt viszontagságai" részt, és talán megérted azt, amit a kommentek is magyaráznak...
2018. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, most pedig reagalnék az észrevételeitekre.

1-Ha valaki segitsdégre szorul és nincs a kozelben senki, nyilvan a segitségére sietek.

2- ha mar segitenek az emberek valakin akkor nyilvan nem megyek oda 20-iknak foleg ha otletem sincs és felszerelésem a tuzoltashoz. Igazabol csak utban lenék.

3-Miért filmezhet a sajto?

4-Ha valaki folvesz egy balesetet akkor a folvételbol lehet tanulni

5-oszintén, hanyan néztetek a youtubon katasztrofa felvételeket néha hogy az idot elussétek vagy azért mert érdekesnek talaljatok? Szerintetek haszontalanok ezek a folvételek? Ha iskolaba mész és a tanar szemléltetés céljabol olyan felvételeket mutogat amit hozzam hasonlo maganszemély vett fol a telefonjaval akkor az rendben van?

2018. jún. 29. 08:51
 13/35 A kérdező kommentje:

Még valami.

-Nem azért veszem fol, hogy odahaza megnézzem 20x és kiverjem. Azért veszem fol, hogy ismerosoknek megmutassam mert én érdekesnek és tanulsagosnak talaltam amit lattam.

-Legyetek szivesek ne nézzetek perverznek!

Az emberi kinlodast folvenni tiszteletlenség!

2018. jún. 29. 09:11
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Dokumentumfilmet csinálsz belőle, hogy más is tanuljon (elrettenjen) az eset kiváltó okától?


Ha nem, akkor csak az ismerősöknek való mutogatás, mint "élmény", elég tré...

"de klassz égést láttam ma, ezt nézd"


A katasztrófafilmezés az egy hatalmas elemi esemény (árvíz, vulkán, földrengés) miatt van, amit nem tudsz befolyásolni, és az esemény mértékét tudod dokumentálni vele, nem hatásvadász "élménybeszámoló" lesz belőle.


Ha videózol nyaralás közben, és melletted egy repülő csapódik az épületbe (szept11) az ellen se tudsz mit tenni, de a nyomozóknak bizonyíték (vizsgálódás) gyanánt van értelme felvenni.


De ha megtartod magadnak, és amögé burkolózol, hogy "az újságírók mit csinálnak", akkor a nagy különbség az, hogy ők valami értékes (tudósítás, elrettentő videózás, bizonyíték rögzítés) miatt teszik. (elméletileg)


Te meg csak szórakozásból...


A katasztrófafilmek youtube-on pedig általában a fix fedélzetikamerának, az állandó rögzítéséből van, mert az oroszok mindent felvesznek...

2018. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
7%

mindenkinek joga van tájékozódni és tájékoztatni a lehető legpontosabb mértékben

akkor vackor medvét se vegyék fel ahogy rohangál ugyan már

2018. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
90%

1. mert sérti a személységi jogokat, ha felveszel mást - én ilyen esetben azonnal polgári perre vinném a dolgot > fizetnél, mint a kisanygal


2. mert nincs írásos engedélyed, hogy lefilmezz embereket, vagy balesetet.

2018. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
12%

Azt filmezel amit akarsz az utcán ez hülyeség hogy személyességi jogok stb.

Vlogolok az utcán és a úton valaki elsétál kikell takarni az arcát vagy mi ? Ugyanmár akkor már 100 per lenne a nyakamban több mint 20ezer felíratkozós youtube csatorna miatt...

Az hogy valaki egy másik ember szenvedését vagy balesetét veszi fel azt elítélem.

De a kérdező egy szóval se említette.Sokaknak szövegértési problémái vannak.

2018. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti hogy vagytok vele de szerintem egy normalis embert nem érdekel az, hogy ki mit vessz fol rola vagy hogy ki bamulja meg ot az utcan. Plane az nem érdekli, hogy az autojat ki miért filmezi. Persze ez az én véleményem. Lehet mast szivenut ha mas megbamulja vagy ne adj isten a bamészkodo folvételére kerul véletlenul. Persze ezek a nagyon érzékeny emberek valahogy érzéketlenul reragalnak arra, hogy az allam és a munkaltato folvételeire folkerul iletve, hogy az osszes bankszamlaszama és személyes informacioja elérheto.

Amugy meg igen, én olyan ember vagyok akit izgalomba hoz egy égo auto latvanya, vagy egy omladozo haz latvanya vagy egy az osszeroncsolodo autok egy roncsderbin vagy akar az utcan. Ilyenkor én eloveszem a kameram és filmezek, hogy visszanézhessem és, hogy ismeroseimmel megoszthassam. Persze lehet fa arcu embertarsaim kik a személyiségi jogokra élveznek, ok zart szemmel fejuket elforditva szeretnek az utcan sétalni és csak olyan dolgokat néznek vagy filmeznek le ami izlésficamuknap ép megfelel. En nem vagyok ilyen. En régivagasu csoka vagyok akit folfigyel egy balesetre. Ugy latszik az uj generacio a személyiségi jogokra élvez. Bar nem tudom miféle személyiségi joga van egy égo autonak. Ezt a kérdést foltette mar barki is maganak aki folyton a személyiségi jogokat emlegeti?

2018. jún. 29. 22:33
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy perverziónak beállítva támadsz, ha valakinek a kárát nem szeretjük megörökíteni.

Amúgy meg ha szereted az ilyen dolgokat (flatout fan vagyok), akkor tudhatod, hogy a net tele van ilyen videókkal, nem kell hlyét csinálni magadból, hogy egy füstölő autót videózol, felmész a netre, és találsz 1000 másikat már levideózva... Vagy szimulálsz (BeamNG)


A roncsokat szeretem nézni én is, mert az erő eloszlása szépen látszik a kasznin, de nem úgy nézegetem ezeket, hogy valós emberek érzelmein "lovagolok" közben.


Érzéketlen vagy, és ezt ránk vetítve hívod a normát (elvárt) betöltő embert perverznek?


Gondolj bele (szándékosan más témakört hozok, hátha így érzed a lényeget), hogy ha a kórházba irtó rosszul vagy, a fájdalomcsillapítók nem hatnak, a friss vágás rajtad még viszket is, a gipsz kikezdte a bőröd, nem fordulhatsz el az ágyon, és melletted másik két ember hasonló nyögdécselésben szuszog, mire jön egy kupac orvostanhallgató, és elemzik az eseted.

Te meg csak tűröd, hallgatod, hogy teljesen elhatárolódva tőled (nem szólítanak a neveden, csak egy "eset vagy", amiből tanulnak a friss orvosok) 20 percig rólad, de nem veled beszélgetnek.

És még megspékelem, hogy valami nemiszervi műtét miatt is arról megy a diszkurzus, hogy "vajon működni fog-e még a szerszámod". Közben a nővérkék, meg a többi beteg is hallgatja, hogy lehet, hogy már nem is vagy férfi többé...


Kellemes lenne számodra, hogy a károdat mások így élnék át veled?


Valakinek kára van, Te meg élvezkedsz ezen és észre se veszed, hogy ez a probléma, nem a roncsszeretet!

2018. jún. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Nagyon rosszul gondolkodsz

Elmondom miért

Evezredek ota ha baleset torténik az emberek megalnak és bamészkodnak mert kivancsiak. A kivancsisag mellet természetesen a részvét is megnyilvanul és még egyébb mas érzés is mint példaul a segitség nyujtas. Ez tény akar hogy vergodsz. Persze lehet te kemény meditalasal felul kerekedtél érzelmeiden és megtanultal fapofaval elmenni egy tragédia mellet érzéketlenul, illetve te nagyon sok hasonlo esetett lattal a neten amik ugye azért vannak a neten mert hozzam hasonlo emberek azt foltették.

Tulajdonkép te egy alapveto emberi tulajdonsagot itélsz el amikor engem biralsz!

Javaslom ha baleset torténik akkor ordibald az embereknek, hogy ne bamészkodjanak mert nincs itt semmi latnivalo. Apad biztos rendor volt azért ilyen a mentalitasod.

-Mas ember szenvedését folvenni és mutogatni masoknak igenis perverznek tartom. Nem tudom ezzel mi bajod. Lehet szamodra ez a normalis.

2018. jún. 30. 10:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!