Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak a nők primitívebb...

Miért vannak a nők primitívebb lényeknek beállítva?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallottam már azt, hogy a nők ösztönlények, kevésbé hoznak racionális döntéseket stb. Szerintem ez hülyeség, ez nem nemtől, hanem személyiségtől függ, mint megannyi minden, ami egy nő miatt rögtön általánosítva lett. Honnan jönnek ezek téveszmék?
2018. júl. 21. 23:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nemek között nincs "primitìvebbségi" különbség, ám sokban eltér a gondolkodásuk.

De ebben sincsenek általános érvényű, minden emberre minden körülmények közt állandósíthato szabályok, jelleg-megjelenések.

Inkább úgy mondanám, hogy nagy vonalakban az abszolút tipikus tulajdonságokban eltér a nemek prioritási sorrendje, gondolkodásmódja. Ezekben az eltérésekben lehet "ösztönlény"-ségre hivakozni mindkét nemnél.

De ezek afféle atavisztikus ténxezők, melyek az ősközösségi társadalomból maradtak ránk. A nő őrzi a tüzet, oltalmazza az utódokat, a férfi a társaival falkában vadászikm hogy az otthonmaradottakat el tudja látni stb stb.

Nyilván egy modern társadalomban rengeteg paradigmaváltás végbement, de az alapvető dolgok megjelenésére végülis ha nagyon akarjuk, rásüthetjük az ösztönlény jelzőt. De mindegyik nemre megvannak a jellemzőbb ösztönlényi jellegek.

2018. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy primitív. Inkább az a jellemző, hogy a férfi szeret uralkodni a nők felett. Általában a férfi erősebb, így ezt kihasználja. Főleg régebben, a nőt arra nevelték, hogy anya, feleség legyen, nem pedig arra, hogy megvédje magát.
2018. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert a férfiak összességében tényleg intelligensebbek, jobbak a logikai képességeik, sokkal több tudós, feltaláló stb van férfi. Viszont érzelmi dolgokban sokszor suttyók, közönségesek, bunkók. Ha így nézzük a férfiak primitívebbek is meg nem is. :D
2018. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem intelligensebbek, csak azért a karriert meg a gyermeknevelést elég nehéz egyeztetni, plusz régen nem is volt számukra olyan nagy lehetőség a múltban, manapság meg azért mégis csak többen helyezkednek el, pedig a nevelés manapság se arra helyezi a hangsúlyt a nőknél, hogy majd tudósok meg mérnökök legyenek és nem is ezt a mintát veszik át. Nekem nagyon sok intelligens női tanárom volt, közülük is sokan mondták, hogy azért találták logikusnak a pedagógia szakot, mivel így több időt tudnak lenni a gyerekükkel, mégis azzal foglalkoznak, amit szeretnek.
2018. júl. 22. 15:25
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy általánosságban ez a jellemzőbb, hogy a nők érzelmi oldalban erősebbek, a férfiak meg pedig logikában. Pl lehet egy vadászati stratégia, meg a fészekrakás. Szal a férfiak talán lehet, hogy inkább racionális oldalrról közelítik meg a dolgokat, a nők meg pedig az érzéseikre, megérzéseikre is hallgathatnak talán többször, tehát ha pl aggyal és szívvel más megoldás, más vélemény jön ki, akkor a szívet választják, hogy azután mennek. Pl én tudok egy pasit, aki pl szeret nagyotmondani. És akkor én aggyal próbáltam meg eldönteni, hogy most mit kezdjek vele, zárjam ki az életemből, vagy mi, mert ilyen lódítós, és akkor aggyal nem tudtam eldönteni; aztán a szív az pedig egyből tudta.
2018. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
*szal nem raktam ki az életemből, szeretem , fontos ő nekem
2018. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az ilyen sztereotipikus kérdéseknél/válaszoknál (nem negatív, neutrális jelzőként írom a sztereotipat) mindig rá kell döbbenjek, hogy a netezők szerint férfi vagyok... Pedig az előbb is megnéztem, határozottan pinám van.
2018. júl. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Itt most ki hitte azt? :D
2018. júl. 23. 13:15
 19/20 anonim ***** válasza:

"Pedig az előbb is megnéztem, határozottan pinám van."


Biztos vagy benne? A nők ritkán beszélnek ilyen alpári stílusban. Talán emiatt néz mindenki pasinak. Nem te írtad véletlenül egy másik kérdéshez hogy nektek nőknek is "büdös a pitsátok, a lábatok, és még büdöset is sz*rtok"!?

2018. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
"A nők ritkán beszélnek ilyen alpári stílusban" - nemtől független, hogy volt-e gyerekszobám. Az általad idézett választ nem én írtam.
2018. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!