Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem képmutatónak...

Csak én érzem képmutatónak ezt az egészséges életmód, főleg egészséges táplálkozás dolgot egyeseknél?

Figyelt kérdés

Először is: akinek nem inge, ne vegye magára. Másodszor: az egészség fontos, most csak arról van szó, akik dicsekszenek azzal, hogy mennyire egészségesek, hogy ők vettek drágán avokádót, hogy ma hány kalóriát ettek stb. Kinézik a számból, ha rántott húst merek enni. Igazából nem is egészségesek akarnak lenni, hanem vékonyak. Ami még nem is baj, de nekem furcsa a viselkedésük.

A kollégáim jelentős része ilyen. egész nap megy a diskurzus,hogy ki milyen egészséges ebédet hozott, ki jár sportolni,hány kalória stb. Férfiak és nők is részt vesznek benne (fiatalos a társaság). De ugyanakkor sokan lejárnak cigizni. Napi 5 kávét megisznak, majd amikor nincs pofájuk többhöz, isszák a kólákat. Persze cukormentes kólát! De utána meg megesznek egy olyan islert, ami egy hete az automatában porosodik. Az egyik nő MINDEN NAP megiszik fél liter kólát. Én utoljára gyerekzsúron ittam kólát 12 évesen. Az egyik srác sportol, salátákat eszik, de önti magába az 1 l-es nesteát, mert a vizet "nem szereti, azt nem tudja meginni". Az első emeleten dolgozunk, és van, aki lifttel jön! Egész nap ülünk az irodában,de egyesek ölnek a villamoson az ülőhelyért. Volt, hogy nem járt a villamos, ami persze engem is zavart, de lesétáltam az adott távot, ők meg 4-5 megállóért megkeresték, hol van a pótlóbusz, és megvárták. Van, aki nem sportol soha, de aki sportol,az meg mondjuk éppen dohányzik, vagy kólákat vedel. Nem akarok megbántani senkit, az egészséges életmód jó dolog, és mindenki annyira tartja be, amennyire tudja. De ezek az emberek rendszeresen ferde szemmel néznek, ha te pizzát mersz egyszer rendelni, vagy ha rántott húst eszel. Hajnali 3-ig sorozatot néznek, aztán isszák a kólákat kávéval.

Én nem vagyok egy tökéletesen egészségesen élő ember, de nem értem, amikor ilyen totál hülyeséget csinál valaki az egészséges életmód mellett, hogy pl. dohányzik. Vagy hogy miért ne lehetne lesétálni pár megállót néhanapján, ha nincs sok cuccunk.


2018. júl. 25. 23:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Csak azért csinálják, mert látják, hogy ez a divat, és ha már divat, akkor majmolni kell, nehogy véletlenül kilógjon a sorból és valami egyedit tegyen, netán elgondolkodjék azon, hogy amit csinál az képmutatás. Nem gondolják ők ezt komolyan, csak valamivel be kell vágódni a társadalomnál...
2018. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Amiket leírtál azok az emberek nyilván csak magukat "nyugtatják", hogy csináltak valamit. (persze nem sokat ér a saláta a kóla mellett de mind1.)


Engem inkább azok a fitness arcok tudnak irritálni akik tényleg 120%-on tolják a bio diétás étrendet (amiről persze posztolni kell), naponta több órát edzenek személyi edzővel meg sportórával (a futás eredményét pedig minden nap osztani kell), és beszólnak, hogy te csak 2 naponta mész, és kvázi le van nézve ha neked nem telik mozarrellára étrend-kiegészítőkre és minden edzéshez 600ftos karnitines vízre. (anélkül szerintük semmit nem ér amit csinálsz) Aztán persze mikor rákérdezel, hogy honnan ez a sok idő/pénz kiderül, hogy ja munka nincs, apuci fizet mindent. Innentől kezdve azért kicsit képmutatásnak érzem a "mindenki meg tudná csinálni" szöveget, mert én p aki 8 órában dolgozom, meg háztartást vezetek nyilván sosem leszek ezen a szinten.


Én azóta figyelek az étrendemre mióta kiderült, hogy IR-es vagyok (szóval számolom a szénhidrátot, meg mozgok) de egyrészt ezt nem tolom senki orra alá (így is kapom a "ugyan már csak egy kis sütit egyél" beszólást vendégségben, aztán nem győzöm finoman magyarázni, hogy mivel hónapok óta kerülöm a cukrot nem is kívánom a habos-csokis tortacsodát) másrészt igyekszem valami értelmes közép utat megtalálni, mert az sem állapot, hogy a napom 0-24-ben a diétáról szóljon.

2018. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Na, az meg a másik, hogy nekem is van betegségem, és erre odafigyelek, de nem közlöm mindenkivel. Az a helyzet, hogy nem vagyok egy sportguru, ugyanis gyógytornára járok. De szerintem az rájuk nézve ciki, hogy én a gyógytornámmal többet mozgok, mint egyesek, akik salátát esznek, de nem mozognak, és amúgy látszik is rajtuk.
2018. júl. 25. 23:52
 4/23 anonim válasza:
11%

Villamos, gondolom nagyvárosi vagy.


Szerintem az egészéges élet ott kezdődik, amikor falun magadnak termelsz mindent, semmi tartósító szer nélkül....

2018. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt a trendet követik vakon, másrészt tényleg komolyan gondolják a dolgot, csak az a baj hogy az első rész dominál így nem találják a középutat.Ez agressziót vált ki mikor azt látják hogy te meg boldogan eszed a rántott husit.Holott egy rántotthúsos szenyótól senki se lesz se jobb se rosszabb.Mindenki maga érzi mit és mennyit eszik.Ez életmód(munka, szabadidő minősége) , archetípus és gének függvénye.


Én se szeretek ülni ha amúgy is fél nap azt csinálom.

2018. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Csak most vagyok nagyvárosi, eredetileg nem. És amúgy azt is tapasztalom - de nem előítélet - hogy akik eleve városiak, ők hosszabb távnak ítélnek meg mindent. Én olyan helyen nőttem fel, ahol ha 3 utcára van valami, még biciklire se szállunk fel érte. Villamosra se szoktam 2 megállóért felszállni, csak ha időre megyek. de minden kollégám kiakadt eddig, hogy "te minden nap átsétálsz a hídon? de hát ott megy a villamos!". de csak a híd egyik feléről a másikra kéne átjutni.
2018. júl. 26. 00:00
 7/23 A kérdező kommentje:
termeltük amúgy mindenfélét, és igazad is van, de a városba költözve erre nincs lehetőségem és pénzem.
2018. júl. 26. 00:00
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Most, hogy kismama vagyok amúgy még rosszabb...hiába mondtam el az orvosaim véleményét, miszerint azzal ártok a babának a legtöbbet ha nem tartom az étrendet (160g ch étrend...ami nem diéta) mert a betegségem könnyen átmehet cukorbajba, és a magas vércukor meg károsítja a placentát rossz a kicsinek...

A rokonok folyamatosan tolják nekem a kaját, hogy "de hát kettő helyett kell enned" meg "éhezteted/veszélyezteted a babát" (Aki minden vizsgálat szerint teljesen jól van.) A kedvencem, ne a "külsőddel törődj most, egyél amit csak kívánsz mi az, hogy még csak 5 kilót híztál a terhesség alatt?"


Az a baj, hogy a legtöbb ember a végletek között csapong. :S

2018. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A terhességhez nem tudok hozzászólni, de sok sikert. Én a betegségemmel tapasztalom ezt (a csontjaimmal vannak problémák), hogy mindenki szakértő. Egy ismerősöm egyszer egy egészségügyi intézet recepcióján (!) kezdett dolgozni,és egyből neki állt feljebb...
2018. júl. 26. 00:06
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik, ahogyan látod a világot! Kár, hogy nem dolgozom én is ott, jókat röhöghetnénk a korlátolt embereken.

25f

2018. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!