Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem képmutatónak...

Csak én érzem képmutatónak ezt az egészséges életmód, főleg egészséges táplálkozás dolgot egyeseknél?

Figyelt kérdés

Először is: akinek nem inge, ne vegye magára. Másodszor: az egészség fontos, most csak arról van szó, akik dicsekszenek azzal, hogy mennyire egészségesek, hogy ők vettek drágán avokádót, hogy ma hány kalóriát ettek stb. Kinézik a számból, ha rántott húst merek enni. Igazából nem is egészségesek akarnak lenni, hanem vékonyak. Ami még nem is baj, de nekem furcsa a viselkedésük.

A kollégáim jelentős része ilyen. egész nap megy a diskurzus,hogy ki milyen egészséges ebédet hozott, ki jár sportolni,hány kalória stb. Férfiak és nők is részt vesznek benne (fiatalos a társaság). De ugyanakkor sokan lejárnak cigizni. Napi 5 kávét megisznak, majd amikor nincs pofájuk többhöz, isszák a kólákat. Persze cukormentes kólát! De utána meg megesznek egy olyan islert, ami egy hete az automatában porosodik. Az egyik nő MINDEN NAP megiszik fél liter kólát. Én utoljára gyerekzsúron ittam kólát 12 évesen. Az egyik srác sportol, salátákat eszik, de önti magába az 1 l-es nesteát, mert a vizet "nem szereti, azt nem tudja meginni". Az első emeleten dolgozunk, és van, aki lifttel jön! Egész nap ülünk az irodában,de egyesek ölnek a villamoson az ülőhelyért. Volt, hogy nem járt a villamos, ami persze engem is zavart, de lesétáltam az adott távot, ők meg 4-5 megállóért megkeresték, hol van a pótlóbusz, és megvárták. Van, aki nem sportol soha, de aki sportol,az meg mondjuk éppen dohányzik, vagy kólákat vedel. Nem akarok megbántani senkit, az egészséges életmód jó dolog, és mindenki annyira tartja be, amennyire tudja. De ezek az emberek rendszeresen ferde szemmel néznek, ha te pizzát mersz egyszer rendelni, vagy ha rántott húst eszel. Hajnali 3-ig sorozatot néznek, aztán isszák a kólákat kávéval.

Én nem vagyok egy tökéletesen egészségesen élő ember, de nem értem, amikor ilyen totál hülyeséget csinál valaki az egészséges életmód mellett, hogy pl. dohányzik. Vagy hogy miért ne lehetne lesétálni pár megállót néhanapján, ha nincs sok cuccunk.


2018. júl. 25. 23:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én az ilyenekkel nem törődök.
2018. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ; ha valaki tudatosan tudja követni, minden étkezésnél szem előtt tartani, mi az, amiből a szervezete profitálhat, az nem képmutatás.


Amit leírtál már inkább az a kategória. Nekem volt egy ismerősöm, aki mindig panaszkodott, hogy van rajta felesleg, közben a fagyit M&Ms-el keverve ette, nagyon sok ilyen jellegű nassolást engedett magának - az még belefért.


Én nekem is megvannak a magam rossz szokásai. Alapjáraton követek egy egészséges életmódot, de például kávézok és napi egy szelet csoki elfogy. De ezen kívül figyelek hogy minden étkezésemmel csak a szükséges tápanyagok kerüljenek a szervezetembe, luxuskalória ne.


Más sosem szólnék meg, hogy hamburgert mer enni a mekiben, ha az esik neki jól, tegye :) Cserébe én is elvárom, hogy engem ne szóléjanak meg, amikor kólázok vagy megeszek egy kis csokit.

2018. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

"Másrészt viszont valahol a kérdező is ugyanazt csinálja amit a másik. Ők bírálják mert "megevett egy rántott húst" a kérdező meg őket bírálja mert miért nem gyalogolnak pár megállót."


Ebben igazad van. De az nem baj, ha van véleményünk egymásról, az a baj, ha ezt érzékeltetik. Én sosem mondtam nekik, hogy "nahát, te nem sétálsz 2 megállót?", kikerekedett szemekkel. Ők vagy nekem mondják, vagy a jelenlétemben, mellettem ülve szidják azt,amit épp csinálok, csak E/3.-ban. Aki ezt se teszi, az meg egész nap játssza az eszét, volt aki a közös csapatépítőn is kiselőadást tartott,hogy így meg úgy étkezik. Igazából nem az a baj,hogy ezeket megbeszélik, hanem hogy úgy érzem, hogy semmi más téma nincs szinte. És ahhoz képest nem arányos az, amit csinálnak.


"Olyan is van, aki egészségesen kajál, de piál, és ha idegennél van, akkor meg full bekajál mindeféléből."


Az utóbbit nem tartom olyan rossznak: ha étteremben vagyok, én is lehet, hogy rendelek egy cukros üdítőt.Szerintem ez más kategória, mint minden nap azt fogyasztani.


Ismét hangsúlyozom: nem az a baj, ha valaki nem csinál mindent. Én sem élek tökéletesen. Csak arról van szó, hogy egyes emberek ilyen egészséggurunak adják elő magukat, ahogy valaki mondta. Meg sok esetben az az érzésem, hogy nem érdekli őket az egészség, csak ami látszik. Látszik, mit ebédelsz, de az nem látszik, hogy munka után nem is mész el sportolni. Látjuk, mit iszol, de nem látjuk, hogy belül rohad a tüdőd. Nekem ez furcsa. Hogy csak az a lényeg,ami látszik. Ezek az emberek nagyobb bajnak tartják a narancsbőrt, mint azt, hogy rossz a szemük. Nagyobb bajnak érzik, hogy felszaladt pár gramm (konkrétan ezzel fogadott egyik reggel az egyikük), mint hogy rendszeresen romlanak a fogai vagy hogy már fél éve halogatja, hogy elmenjen orvoshoz.

2018. júl. 26. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!