Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány dinnyében van annyi...

Hány dinnyében van annyi cukor, mint 1 kólában? 2 pohár kóla = 1 napi ajánlott max cukoradag.

Figyelt kérdés

2018. júl. 23. 23:14
 1/5 A kérdező kommentje:

3 és fél nagy dinnye a napi max cukoradag.

egy szelet az a 1/28 része ennek.

ez a sok tévhit

2018. júl. 23. 23:26
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Megnéztem neked a kalóriabázison.

1 liter normál kóla és 1.6 kg rendesen érett, édes görögdinnye cukortartalma nagyjából megegyezik.

A dinnye tulajdonképpen cukros, ízes víz, persze természetes és nyilván vannak benne jó dolgok is, de iszonyúan cukros, akármennyire is hisznek benne egyesek, hogy fogyózáskor is mehet bátran.

1.6 kg dinnye nem sok, szerintem sokunk jóval többet eszik belőle egy dinnyés napon.

Én ezért is preferálom a banánt és a mazsolát, az sokkal-sokkal kevesebb cukrot ad, mivel jóval kevesebb is elég belőle, számomra sokkal élménydúsabb, tartalmasabb (ez persze egyéni dolog. van, aki megelégszik 10 dkg dinnyével, s van, aki kilószámra eszi a banánt).

2018. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem az előbb írtakat.

A "napi ajánlott cukormennyiség" kicsit sem érdekel, ez amúgysem így működik. Nem gond, ha rengeteg cukrot eszünk, de elhasználjuk és jólesik. Ez legalább feldolgozatlan cukor egy gyümölcsben.

Ha meg akarok enni 1 kiló dinnyét (amihez ugyan dobnom kell önuralomra), megeszem. Az csak 70 gramm cukor s évi kétszer van ilyen. Amíg a napi szénhidrátmennyiségem nem nagyon sokkal több, mint ez a 70 gramm, nem lesz bajom :)

2018. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, megint kiegészítem. A szénhidráttartalmat néztem, de elég egyértelmű, hogy ez jobbára cukor a dinnyében, nem keményítő s nem is rost, utóbbi esetben ki se jönne a kalóriatartalma.
2018. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
de egy 10kg-os dinnyének kb csak 4-4,5 kilónyi a belseje (többször mértem már le, és nagyjából 40% a belsejének az aránya), és annak kb a fele lenne az 1 liter kóla cukormennyisége... Nem hiszem h bárki is meg tud enni egy 5kg-os dinnyét egyszerre. Na meg a dinnyében tényleg feldolgozatlan cukor van, és rost is, ami lassítja a felszívódást, el is telít, tehát sanszos h egy nagy dinnyézés után már semmi nem fér az emberbe, szóval szerintem nyugodtan lehet enni. :)
2018. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!