Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem képmutatónak...

Csak én érzem képmutatónak ezt az egészséges életmód, főleg egészséges táplálkozás dolgot egyeseknél?

Figyelt kérdés

Először is: akinek nem inge, ne vegye magára. Másodszor: az egészség fontos, most csak arról van szó, akik dicsekszenek azzal, hogy mennyire egészségesek, hogy ők vettek drágán avokádót, hogy ma hány kalóriát ettek stb. Kinézik a számból, ha rántott húst merek enni. Igazából nem is egészségesek akarnak lenni, hanem vékonyak. Ami még nem is baj, de nekem furcsa a viselkedésük.

A kollégáim jelentős része ilyen. egész nap megy a diskurzus,hogy ki milyen egészséges ebédet hozott, ki jár sportolni,hány kalória stb. Férfiak és nők is részt vesznek benne (fiatalos a társaság). De ugyanakkor sokan lejárnak cigizni. Napi 5 kávét megisznak, majd amikor nincs pofájuk többhöz, isszák a kólákat. Persze cukormentes kólát! De utána meg megesznek egy olyan islert, ami egy hete az automatában porosodik. Az egyik nő MINDEN NAP megiszik fél liter kólát. Én utoljára gyerekzsúron ittam kólát 12 évesen. Az egyik srác sportol, salátákat eszik, de önti magába az 1 l-es nesteát, mert a vizet "nem szereti, azt nem tudja meginni". Az első emeleten dolgozunk, és van, aki lifttel jön! Egész nap ülünk az irodában,de egyesek ölnek a villamoson az ülőhelyért. Volt, hogy nem járt a villamos, ami persze engem is zavart, de lesétáltam az adott távot, ők meg 4-5 megállóért megkeresték, hol van a pótlóbusz, és megvárták. Van, aki nem sportol soha, de aki sportol,az meg mondjuk éppen dohányzik, vagy kólákat vedel. Nem akarok megbántani senkit, az egészséges életmód jó dolog, és mindenki annyira tartja be, amennyire tudja. De ezek az emberek rendszeresen ferde szemmel néznek, ha te pizzát mersz egyszer rendelni, vagy ha rántott húst eszel. Hajnali 3-ig sorozatot néznek, aztán isszák a kólákat kávéval.

Én nem vagyok egy tökéletesen egészségesen élő ember, de nem értem, amikor ilyen totál hülyeséget csinál valaki az egészséges életmód mellett, hogy pl. dohányzik. Vagy hogy miért ne lehetne lesétálni pár megállót néhanapján, ha nincs sok cuccunk.


2018. júl. 25. 23:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Amúgy rendesek, de ez zavar bennük.
2018. júl. 26. 00:11
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Ja igen a "szakértőség" XD Nekem is volt "diétázó" kollégám aki miután megtudta, hogy számolom a kalóriákat, bőszen magyarázta nekem, hogy nem is olyan sok az a napi 1-2 szelet torta amit minden ebéd után megeszik, és egyébként is vett lépésszámláló órát, szóval látja, hogy "lemozogja". A másik kedvenc elfoglaltsága volt, hogy mutogatta nekem az ebédjét, hogy mondjam meg hány kalória van benne, és, hogy ugye milyen diétás. :S Nem győztem magyarázni, hogy az, hogy én a saját ebédemet mérem nem jelenti azt, hogy beépített kalóriaszámláló lettem.


Meg elkezdett nekem tanácsokat osztogatni csak azért mert elolvasott 2 cikket a nők lapjában és ettől táplálkozás szakértőnek gondolta magát. (mondjuk jót nevettem mert az első tanácsa rögtön az volt, hogy egyek barna kenyeret, mire közöltem h ha kicsit is utána nézett volna tudná, hogy mivel nekem a glikémiás indexet is figyelni kell a barna kenyér ami csak malátával színezett semmivel nem jobb mint a fehér)

2018. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen igazad van, ez így nem kerek, de hát hadd csinálják...

Ó, táplálkozásban a legtöbben nagy megmondóemberek...


Én különben egészségtudatos vagyok (hol lazábban, hol keményebben), de hogy miért kéne beszólnom/csúnyán néznem a rántott húsra vagy a pizzára (nem mintha kéretlenül bármire beszólnék), azt fel nem fogom. Ezekkel olyan nagy baj nincs is, ahogy pl. a csokival sem, vagy a krumplival, azok is mekkora közellenségek lettek... A fentiek zöme nekem előnytelen, s más okból se szoktam enni őket (gyakran), de ettől még nem élsz egészségtelenül, ha megeszel néha egy pizzát. Valamiért az emberek zöme fura: csak azt tartja jónak, amit ő csinál épp most. Mindenki más tévelygő. Ez kicsit olyan az táplálkozás témájában, mint a vallásnál.

2018. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%

Nem csak végletek vannak.

Most akkor egy dohányos ne figyeljen az étrendjére és egészségtelenül táplálkozzon?

Aki kólát iszik, az már ne is sportoljon?


Nekem is vannak nem túl egészséges szokásaim, de sok mindenre odafigyelek, ezzel is kicsit ellensúlyozni a rosszakat.


Képzeld, kávézom is. És mégis lemerek menni egy konditerembe és igyekszem egészségesen étkezni.

És nem gyalogolok 4-5 megállót. Egyrészt sietek, másrészt a Körút levegője nem kifejezetten friss hegyi levegő.

2018. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, én is kávézom. hanem, hogy akkor ne szólj be, ne pislants a tányéromra ilyen lenézően két félmondat között stb. És hát, hogy őszinte legyek: aki dohányzik, ne is egyen egészségesen? Hát de, nyilván nem tilos neki. De hogy őszinte legyek, szerintem ő bármit tesz, hiteltelen. Aki nem sportol, arról értem, hogy lusta. De aki rászokott a dohányzásra, az csak egy igénytelen valaki, aki egyszer régen menő akart lenni, aztán úgy maradt.
2018. júl. 26. 02:48
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért halkan megjegyezném, hogy a világ nem fekete-fehér. Én úgy gondolom, ha az ember már valamiben az egészségre törekszik, az is becsülendő, és több, mint ha abban az 1-2 dologban sem élne egészségesen.

Egyébként meg úgy vagyok ezzel, hogy mindenkinek a magánügye, hogy mit eszik és iszik. Nem, ezt nem piszkálásból mondom, pusztán senkinek semmi köze hozzá, ha én mondjuk pizzát eszek, vagy megiszok egy energiaitalt. Én sem kezdek el piszkálódni másokkal az életvitelük miatt, de ugyanezt visszafelé is elvárom. Aki meg ezt nem bírja felfogni, azt nem kell a szívedre venni, ő agyilag ennyi, és kész. ;)

2018. júl. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs gond ha valaki csak 1-2 dolgot tesz meg az egészségéért hisz ez is több mint a semmi (pl. Lemond a nasikról de pl nem mozog) Csak akkor ne hirdesse, hogy mekkora "egészségguru és ne csodálkozzon, hogy mondjuk a fogyás is csak döcögősen vagy nem megy annyira mint elvárta. (Mert ilyen 2 hetes "féldiéták" után szoktak azzal jönni az emberek, "hogy lám én mindent megtettem mégsem fogyok, tehát ez genetika". Pedig csak ímmel ámmal csinálták a dolgot.)


A kólaivás amúgy olyan dolog, hogy ha valaki kicsit is tudatosabban akar étkezni az pontosan tudja, h 1 üveg kóla rosszabb mint egy szelet süti vagy egy szelet pizza. Innentől kezdve a kóla-saláta kombó inkább vicces mint komolyan vehető. :D

2018. júl. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Lágom valakinek nem tetszettek a hozzászólások.De legalább ahhoz lenne mersze hogy ellenvélemênyt formáljon.Mert itt majdnem mindenki intelligensen elmondta mit tapasztalt.
2018. júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt teljesen meg tudom érteni a kérdezőt. Nálam olyan volt, hogy bejött munkatárs és elkezdte mondani hogy "nézd már, megint azokat a felfújt, egészségtelen szarokat eszi" csak mert bedobtam 2 pogácsát. Majd a mondókáját azzal fejezte be, hogy "Na menjünk cigizni".


Másrészt viszont valahol a kérdező is ugyanazt csinálja amit a másik. Ők bírálják mert "megevett egy rántott húst" a kérdező meg őket bírálja mert miért nem gyalogolnak pár megállót.

2018. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod. Ismerek "nagy" tai chi mestert, aki cigizik, hájas disznó, de ő tökinek érzi magát. Olyan is van, aki egészségesen kajál, de piál, és ha idegennél van, akkor meg full bekajál mindeféléből.
2018. júl. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!