Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb magyar emberben...

A legtöbb magyar emberben miért nincs együttérzés?

Figyelt kérdés

Éltünk is, dolgoz(t)unk is külföldön, napi kapcsolatban vagyunk külföldiekkel, így valós tapasztalatból írom ezt.

Mikor kiraboltak minket itthon, az új lakásunkban pár héttel a költözés után, ráadásul az évben már másodszor (előtte pár hónappal a kocsimat törték fel), a külföldi ismerősök mind meglepődtek, kifejezték sajnálatukat és elégedetlenségüket, hogy ilyen szörnyűségnek nem szabadna megtörténnie. Udvariasan megkérdezte egy-kettőjük azt is, miben segíthet. Az itthoniak ezzel szemben kb. csak rándítottak egyet a vállukon, hogy ez bárkivel megeshet, tegyük túl magunkat rajta (az én családom ezt pár órával az eset után!).

Ugyanez a szomszédsággal kapcsolatban. Van egy irtó rossz szomszédunk, megkeresíti az életünket. Mikor mesélünk róla az itthoniaknak, csak annyit kapunk, hogy viseljük el, ez van, fogadjuk el. Amikor a párom a külföldi munkatársainak mesélt ugyanerről, ők felháborodtak, milyen bunkó a szomszéd és bátorítottak, hogy mindenképp lépjünk fel ellene, ez náluk is így menne, a rendbontót rendre kell utasítani, nem pedig eltűrni neki mindent.


Itthon bármi gondja van az embernek, senki fel sem ajánlja a segítségét, mindenki mindenre csak vállat ránt, és azt mondja, viseljünk el mindent. A külföldi ismerősökbe valahogy sokkal több együttérzés és igazságérzet szorult. Más is tapasztalta már ezt? Mitől lehet ez?


2018. aug. 21. 15:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ahogy szokott itt lenni. :D Úgy érzem, ebben az országban csak egy adott emberfajta van emberszámba véve: aki ledolgozza a 8 műszakját valami betanított pozícióban, majd hazamegy a színvonalas esti magyar sorozatokat nézni, aztán balhézik egyet a családdal, hétvégén pedig elmegy valahova jól bepiálni. Az emberek senki és semmi mással nem foglalkoznak, csak azt lesik, mije van a másiknak, de hogy emberként, kedvesen néha a másik felé forduljanak, felejtős.


Még egy történet. Defektet kaptunk az egyik magyar autópályán, hatalmas hóvihar volt, közben kiderült, hogy a kocsiban lévő kerékkulcs szinte használatatlanul elkopott, segítség kellett. Mögöttünk pont megállt egy másik magyar kocsi, szintén valami baja volt. Odamentünk megkérdezni, nekik mi a gondjuk, és hogy tudnának-e segíteni, de kb két szóval elzavartak. Mibe került volna egy kerékkulcsot odaadni?! Külföldön (egyik déli országban) még tilosban sem hagytak parkolni, mikor látták, hogy nézegetem a táblákat, hova lehet állni, egy járókelő simán odaszólt, hogy máshova tudunk állni, oda nem, mert ott meg fognak büntetni. :D Itthon meg még azt is végignézik, ahogy feltörik a kocsimat.

2018. aug. 21. 15:32
 2/17 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

>miért foglalkoznak jobban olyan emberek velünk akikkel az utóbi pár évben többet voltam mint olyanok akiket leszartam az utóbbi időben.


Hmm, vajon miért is lehet, nem értem...

2018. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Ne nyafogj, mi magyarok csicskák vagyunk, tűrnünk kell minden rosszat, az idők végezetéig. :D (természetesen viccelek)
2018. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A pénz hiánya, a hajtás, meg a szomorúság sok embert ilyenné tesz. Viszont, én éltem Oroszországban, és dolgoztam több nyugati országban, de nem tapasztaltam jelentős különbségeket. Itt is-ott is van mindenféle ember.
2018. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Persze, kint is vannak bunkó emberek, nem mondom, csak itthon valahogy több.
2018. aug. 21. 15:37
 6/17 nemaRendőrség ***** válasza:
9%

"Még egy történet. Defektet kaptunk az egyik magyar autópályán, hatalmas hóvihar volt, közben kiderült, hogy a kocsiban lévő kerékkulcs szinte használatatlanul elkopott, segítség kellett. Mögöttünk pont megállt egy másik magyar kocsi, szintén valami baja volt. Odamentünk megkérdezni, nekik mi a gondjuk, és hogy tudnának-e segíteni, de kb két szóval elzavartak. Mibe került volna egy kerékkulcsot odaadni?! Külföldön (egyik déli országban) még tilosban sem hagytak parkolni, mikor látták, hogy nézegetem a táblákat, hova lehet állni, egy járókelő simán odaszólt, hogy máshova tudunk állni, oda nem, mert ott meg fognak büntetni. :D Itthon meg még azt is végignézik, ahogy feltörik a kocsimat"


Hmm, vajon miért kedvesebb egy túrista város lakója ahol mindenki(közvetve, közvetlenül) a túristákból él mint egy olyan ember akinek éppen lerobbant az autópályán a kocsija...

2018. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 nemaRendőrség ***** válasza:
75%
És még mielőtt azzal jössz, hogy hurr durr magyar plori vagyok aki sosem hagyta el az utcáját: bejártam európát. Ugyanolyan parazstok/kedvesek a magyarok mint bármely más nép
2018. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
szerintem is hülyeség ez az általánosítás, hogy a magyar emberek bunkók, külföldön meg mennyivel kedvesebbek. az ember mindenhol ember. pont.
2018. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
A magyar ember túl elfoglalt azzal, hogy maga felé érezzen sajnálatot, és együttérzést, így nem marad ideje másokra. Amikor mondjuk veled valami rossz történik, és beszámolsz róla másoknak a többség fejében lejátszódik egy montázs életük minden igazságtalanságáról és nehézségéről, és innentől úgy vannak a te jelenlegi problémáddal, hogy "na én ennél rosszabbat is megéltem, mégsem p...csogtam ennyit " és innentől sok sikert ahhoz, hogy akár egy csepp empátiát is kisajtolj belőlük. Közösségérzet és érzelmi intelligencia nulla ebben az országban.
2018. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

1, a múlt, a történelem

2, borzalmas oktatás: a toleranciát és együttérzést sem ártana tanítani az iskolákban, mert az emberek zöme egyszerű, mint a szög: homofóbok, mások rossz helyzetén gúnyolódók

3, talán a genetika is

2018. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!