Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb magyar emberben...

A legtöbb magyar emberben miért nincs együttérzés?

Figyelt kérdés

Éltünk is, dolgoz(t)unk is külföldön, napi kapcsolatban vagyunk külföldiekkel, így valós tapasztalatból írom ezt.

Mikor kiraboltak minket itthon, az új lakásunkban pár héttel a költözés után, ráadásul az évben már másodszor (előtte pár hónappal a kocsimat törték fel), a külföldi ismerősök mind meglepődtek, kifejezték sajnálatukat és elégedetlenségüket, hogy ilyen szörnyűségnek nem szabadna megtörténnie. Udvariasan megkérdezte egy-kettőjük azt is, miben segíthet. Az itthoniak ezzel szemben kb. csak rándítottak egyet a vállukon, hogy ez bárkivel megeshet, tegyük túl magunkat rajta (az én családom ezt pár órával az eset után!).

Ugyanez a szomszédsággal kapcsolatban. Van egy irtó rossz szomszédunk, megkeresíti az életünket. Mikor mesélünk róla az itthoniaknak, csak annyit kapunk, hogy viseljük el, ez van, fogadjuk el. Amikor a párom a külföldi munkatársainak mesélt ugyanerről, ők felháborodtak, milyen bunkó a szomszéd és bátorítottak, hogy mindenképp lépjünk fel ellene, ez náluk is így menne, a rendbontót rendre kell utasítani, nem pedig eltűrni neki mindent.


Itthon bármi gondja van az embernek, senki fel sem ajánlja a segítségét, mindenki mindenre csak vállat ránt, és azt mondja, viseljünk el mindent. A külföldi ismerősökbe valahogy sokkal több együttérzés és igazságérzet szorult. Más is tapasztalta már ezt? Mitől lehet ez?


2018. aug. 21. 15:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Drága hungarofób kérdező, ezzel a bájosan együgyű kérdéseddel: külföldön eseményszámba megy a lakásbetörés, míg Magyarországon sajnos mindennapos. Hát ezért nem gyàszoltak üvöltve veled együtt a magyarok. Nálunk Németországban ha valahova betörnek, a társasház kapuján hetekig virît a rendőrség által kihelyezett matrica, hogy betörés volt, figyeljen mindenki a szomszédjára. És van bulikázós szomszédom, nem lehet sok mindent csinálni vele, a rendőrség lepattint, ha hivom őket. Szóval csupa általánosítást írtál, ami nem feltétlenül igaz.

Most, hogy “magyaroztál” egy jót, most különbnek érzed magad?

2018. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a Kérdező külföldi ismerőseinek tele lehet a töke az örökös panaszkodásával és siránkozásával. És nem kizárt, hogy a magyaroknak, de még a saját családjának is. Szoktál pozitív dolgokról is beszélni, vagy csak sajnáltatod magad, hogy milyen rossz neked a vad hunok közt?
2018. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Ahoz mit szólsz, h nekem eltünt a buszváróban a táskám a fizetésemmel, és egy hónap múlva érintetlenül a fizuval együtt visszakaptam? Kívánom h élj át hasonlót, és rájösz h segítenek itt is az emberek egymásnnak. Magyarok egyéként túl individualisták, maguk boldogságát dolgait helyezik előtérbe. Más országok csoport jólétben gondolkodnak, és felelőséget éreznek a mások öröme, boldogsága iránt.
2018. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Egy fontos dolgot még kifelejtettünk! Tv filmek, agymanipuláció, a filmekbe soke rőszak van beépítve, aminek az a célja h az embereknek növelje az ingerküszöbét, és akkor érzéketlenné teszi őket a brutális dolgokra. ez jól jön a hatalomnak, mert ha valakivel igazságtalanság, brutális dolog történik, akkor nem lesz aki együttérezzen, és mellé álljon, az emberek nem fognak belső készteteést érezni h összefogjanak.
2018. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Édesanyámnak meg eltűnt a táskája a saját autójából (véletlenül nyitva hagyta, míg befutott a boltba, mire kiért, már a táska nem volt a kocsiban - valaki kifigyelte vagy random nyitogatja a kocsikat). Meglett kb. 1 hónap múlva, 5 km-re a bűntett helyszínétől, a pénz és az értékek kiszedve belőle, csak a táska és a kulcsok voltak benn.
2018. aug. 21. 18:09
 16/17 anonim ***** válasza:
93%
kérdező, azt azért nem felejtsd el, h magyar oldalra írtál, ergo a válaszolók többsége hungarofóbozó, jó magyar mellébeszélő válaszokat fog írni, szóval 90%-ban prolik írnak- ahogy meg is tapasztaltad.
2018. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen dolgokon én is nagyon el szoktam gondolkodni és arra jövök rá, hogy míg bizonyos embereket leszólunk, hogy ilyenek-olyanok, addig szép lassan mi is olyanok leszünk.

De miért is van ez?

Pénzhiány, érdektelenség, "ha nekem 1× rossz volt, akkor másnak is legyen már később rossz" szemlélet, csalódások, és kitartáshiány. Idetartozik még az is, hogy az emberek egy része egy idő után átmennek flegmába, mogorvába, és ha valaki normálisan adna nekik segítséget, azt is elhajtják. Van olyan is, hogy "majd a másik segít", tehát a másikra várnak.

Az emberek közt azonban van olyan is, akik szívesen segítenek a másiknak, bármi is van. Ezen emberek egy részét azonban előszeretettel szeretik kihasználni, pont azért, mert jóindulatúak.


Nagyon-nagy káosz van ebben az országban, az tuti. A kedvenc idézetem ez, és ez somindent elmond a mai magyar társadalomról:

"Mindenkinek hiszek, aztán rájövök, mások csak saját céljaikra akarnak felhasználni. Azt hittem, az emberek jók. Rájöttem, nem azok. A legtöbben önzők, épp a nyomor miatt, amiben élnek: az állandó nélkülözés, az állandó igazságtalanságok miatt. Csalódtak bennem, csalódtam bennük." (S.M.)

2018. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!