Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénz nem teszi boldoggá az...

A pénz nem teszi boldoggá az ember?

Figyelt kérdés

Csak mert én úgy érzem hogy ha most rendelkeznék azzal a pénzel, amire úgy érzem hogy szűkség lenne önmagam megvalósításához, akkor egy ezerszer boldogabb emberként állnék az életben. vagy mégsem? miért mondják hogy a pénz nem boldogít?


Egészség, család, barátok stb...

Ezek meg vannak.

Még is úgy érzem hogy pénz nélkül egy senki vagyok az életben.


2018. szept. 2. 16:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%

Hát a lehet, hogy a pénz direkt módon nem boldogít. Azaz nem tudsz venni vele szerelmet meg ilyenek, de indirekt módon igen is boldoggá tesz.


A hiánya rengeteg problémát okoz és akár kapcsolatokat is tönkre tehet, szóval mindenképpen kell.. Az az már itt vége kéne lenni a vitának.



... de erre rengetegen írják, hogy "Jó igen, kell, de pénzel nem lehet boldogságot venni, csak fentartani vagy jobbá tenni az alapból jó".


Erre meg az a válasz, hogy ha van pénzed azt csinálsz amit akarsz. Akkor nem kell reggel 8kor munkába menni és délután 5-6kor abba hagyni.



Akkor eltudsz menni sportolni, ami oldja a sztresszt, jobban fogsz kinézni, kiegyensúlyozotabb az életed stb... rengeteg pici dolog történik vele ha van elég pénzed, amik jobb emberré tesznek és nagyobb esélyel fogsz boldogságot találni.


Azaz indirekt módon igen is segít.


Ezt csak azok vitatják, akiknek nincs pénzük és boldognak érzik magukat, mert azt mondják, hogy "Igaz, hogy ha egy zsíros kenyeret ettem és egy sz--r helyen élek, de van valaki mellet aki szeret és megbecsül"


Ezeknek az embereknek lent a föld alatt van a boldogság mércéjük... Nem azért jó dolog egy +10 vagy akár +30 milliós autó vezetni, mert akkor te egy "nagy menő" leszel.


Hanem k--a kényelmes vezetni és nem kell a sz--r suzuki ülésén szenvednek légkondinélkül. Csak bekapcsolod a masszázst a ülése, az üléshűtést, a légkondit és nyugodtan mész tovább.


Ne mond hogy az nem tesz téged boldogabbá? :)

2018. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, 3-as válaszoló vagyok.


Nem. Ez nem boldogság. Ez nyugalom és kényelem, amit adhat a pénz, de nyugodt, kényelmes körülmények között is boldogtalan ember van.


Kérdező, ennek nincs teteje, amit írsz. A pénztől nem leszel boldog. Én kényelmesen élek és nyugodtan anyagilag, de nem attól vagyok önmagam és nem ez boldogít. Nem lehet boldogságérzést érezni attól, hogy van x vagyonod önmagában.


Egyébként meg akkor kapard ki a gesztenyédet, ha csak ez hiányzik a boldogságodhoz.

2018. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Bizonyos mennyiségű pénz szükséges, de nem elégséges a boldogsághoz.


Nekem pl. fontos, hogy ne kelljen minden nap főznöm, hanem néha legyen pénzünk rendelni, tudjunk néha utazni, tudjak masszíroztatni. Ezek pénzbe kerülnek. Szóval a nyugalmamhoz és a boldogságomhoz kell a pénz, de legalább ilyen fontos, hogy van mellettem egy szerető pár, a barátaim, szüleim, testvérek szintén nagyon fontosak.

2018. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, sokadszor írod le, hogy "pénzel", pénz+vel értelemben, azaz hogy csinál valamit a pénzzel. Ez két z.

A pénzel azt jelenti, hogy fizet, eltart valakit.

2018. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
42%

12# Hallod magad? :) Nyugalom és kényelem nélkül nehéz boldognak lenni ha azon kell vitatkoznod valakivel, hogy megvehet-e mondjuk egy paprikát vagy akármit.


Meg ha nem kell dolgoznod és lényegében bármit meg tehetsz vagy ha nem is nézünk is marginális példát, mondjuk csak hati 10 órát kell dolgoznod és sok mindent megtehetsz, akkor olyan dolgokra jut energiád és időd amivel megtudod növetlni az életminőségedet és önmagadat tudod fejleszteni.


Azaz az életed jobb lesz, de több esélyed is lesz a boldogság megtalálására, mint annak aki 8 órát dolgozik a gyárban.


Ezen nem tudom mi olyan nehéz megérteni. Ezt nem csak úgy kitalálom... szó szerint több időd van és jobb lehetőségeig ha van pénzed, mert akkor nem veszi el minden idődet a pénz utáni hajtás meg a pénz hiányából eredő problémák.


Ezen mit olyan nehéz megérteni?



Meg azt sem értem, hogy az ilyen vitákban mért hozza állítja be a sok pénzel rendelkezőket depressziós síró, boldogtalanoknak :)

2018. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem boldogít! Ennek egyszerű a magyarázata: a pénz anyagi tárgy, anyagi tárgyakat lehet érte kapni. A boldogság egy lelki állapot, amit anyagi tárgy nem tud kiváltani. A jólét, gondtalan élet, nem feltétlenül boldogág! Ha van pénzed, sok nyomasztó gondtól mentesen élhetsz, de ennek nincs köze a boldogsághoz! A legtöbb embernek fogalma sincs, mi is valójában a boldogság!! Azt hiszik, a jó közérzet, a gondtalan élet az... De bizony, nem az!! Lelki állapot...
2018. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De akkor mi van ha én a rossz lelki állapotom okainak zömét egyenes ágon vissza tudom vezetni a pénz hiányára?
2018. szept. 2. 17:32
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

15

Értelmezhetetlen, amivel győzködni próbálsz. Mint említettem, én vagyok a 3-as és a 12-es válaszoló.


A pénz nem tesz boldoggá. Nyugodt,kiegyensúlyozott lehet az ember pénzzel, de boldogságot nem okot. Kényelmet igen. Immár harmadszor írom le.


Arra is utaltam, hogy nekem van pénzem. A környezetembelieknek is, értelemszerűen. Ezért én pontosan látom másokon és érzem magamon is, hogy a pénnzel rendelkezők biztos boldogsága egy a szegény ember tévhitei közül.


Aki boldog, az szegényebben is az volt, és a boldogtalan emberek sincsenek kevesebben a gazdagok között. Sőt, boldogtalan szegény nem lesz boldog hosszú távon csak a pénztől.


Mert, ismétlem: nem okoz boldogságot, hanem nyugalmat és kenyelmet ad. De nyugodtan és kényelmesen is bármikor lehetsz boldogtalan.

2018. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A pénz maga nem boldogít.

Ám sok problémára megoldás, és problémák nélkül élni boldog dolog.

Valamint költheted számodra boldogságot okozó dolgokra, például utazásra,

2018. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
42%
#18! Teljesen érthető, amit leírtam! Ha gyenge a felfogóképességed, arról én nem tehetek...
2018. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!