Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénz nem teszi boldoggá az...

A pénz nem teszi boldoggá az ember?

Figyelt kérdés

Csak mert én úgy érzem hogy ha most rendelkeznék azzal a pénzel, amire úgy érzem hogy szűkség lenne önmagam megvalósításához, akkor egy ezerszer boldogabb emberként állnék az életben. vagy mégsem? miért mondják hogy a pénz nem boldogít?


Egészség, család, barátok stb...

Ezek meg vannak.

Még is úgy érzem hogy pénz nélkül egy senki vagyok az életben.


2018. szept. 2. 16:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%

A kérdező kommentje:


De akkor mi van ha én a rossz lelki állapotom okainak zömét egyenes ágon vissza tudom vezetni a pénz hiányára?


Nem tudod visszavezetni! Úgy véled, hogy minden "rossz" a pénz hiánya miatt van. Amit hiszel, az csak VÉLELEM, de nem VALÓSÁG! Micsoda különbség. Ha képessé válsz a megértésére, te is érteni/érezni fogod

...

2018. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én csak voltam kvázigazdag, ma teljesen átlagos.

Saját tapasztalatom, hogy az anyagi bőség ad egy olyan biztonságérzetet és ehhez egy pozitív világképet, ez meg maga után von egy sokkal jobb kisugárzást.


Pl nem volt bennem az a szinte elkeseredett frusztráció és ennek folyományaként egyfajta önbizalomhiányféleség, bizonytalanságtudat, ami szegényebben csak kibújik.



Ha nagyon lelki szükséglete valakinek, felőlem pontozgathat, de ez csak az én empirikus, őszinte és szubjektív válaszom volt.

2018. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%
#25! Amiről írsz, az meg sem említi a boldogságot. Te se nagyon érted, mi is az valójában. Túl sokat foglalkoztok az anyagisággal...!
2018. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Bár van egy közvetett eset, amikor boldogíthat a pénz. Ha megteheti valaki, hogy rászorulókon segítsen anyagilag, ez az egyetlen eset adhat boldog érzetet. Semmilyen más esetben sem boldogít a pénz!!
2018. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!